Ons zoontje heeft een omgekeerd dag en nacht ritme, dat denk ik tenminste. Slaapt de hele dag en is s'nachts erg veel wakker. Ligt te woelen, kreunen en huilen. Soms slaapt hij een uurtje maar zijn oogjes staan vaak op stokjes. Gewoon echt wakker. Ik voed hem overdag om de 3.5/4 uur en snachts op verzoek. Maar s'nachts is hij niet hongerig. Drinkt zijn fles dan ook niet leeg. Iemand tips? We zijn best wel moe.
nog gefeliciteerd misschien wat last van krampjes snachts? gaan jullie vaak naar buiten? misschien helpt dat ook? misschien moet hij nog even wennen en is het maar tijdelijk. hoop dat het snel beter word en jullie ook je rust krijgen.
Inderdaad misschien krampjes... Verder overdag veel licht en geluid! 'S nachts donker, geen geluid, geen oogcontact... Succes ermee!
Idd hoe klein hij ook is, 's nachts voeden met alleen overlooplamp aan, niet kletsen, snel weer terug in bed (na boertje) en overdag wel gezellig doen en enthousiast als hij wakker wordt.
Overdag geen gordijnen dicht, voor het raam liggen te slapen in bijv. de wandel wagen bak, gewoon doorgaan met huishoudelijke dingen zoals stofzuigen, schoonmaken, tv aan enz. Voor het naar bed gaan een vast ritueel, badje, flesje en naar de slaapkamer, waar het wel donker is. Geen lawaai, licht enz. Overdag ook lekker veel buiten wandelen, en zoveel mogelijk licht.
Even een herkenningsverhaal, we zitten in hetzelfde schuitje. 2 weken geleden was mijn mannetje net zo oud als die van jou nu. Toen had ik dit topic kunnen openen met dezelfde tekst als jou. Ik heb me er toen maar bij neergelegd en dacht steeds: ooit zal het wel goedkomen. Nu, 2 weken verder, zijn we er nog niet helemaal, maar gaat het echt al stukken beter! Hij slaapt snachts tukjes van 2,5-3 uur (dit was 1,5 uur) en na het voeden moppert hij nog wel een beetje in zijn bedje, maar het blijft bij mopperen (dus beetje kreunen/steunen), na een minuut of 10 valt ie uit zichzelf in slaap. Ik ben dus al enorm blij met deze winst, en ga er vanuit dat het vanaf nu alleen nog maar beter wordt (en dat ie uiteindelijk doorslaapt, gaaaaaap). Het is ook niet niks voor zo'n kleintje, denk ik altijd maar. Succes in ieder geval.