sporten na de bevalling

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door dikkertje dap, 19 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. dikkertje dap

    8 jan 2011
    21
    0
    0
    NULL
    NULL
    beste verloskundigen,

    4 weken geleden ben ik bevallen bij 34,5 weken. Daarvoor sportte ik altijd graag, helaas vanwege ischias de laatste weken voor mijn bevalling niet meer.
    Nu ben ik bijna weer op mijn oude gewicht, maar kan vanwege mijn losse buik, nog niet in mijn normale kleding. Bovendien wil ik mijn gedachten verzetten door lekker te gaan sporten.
    Ik weet dat het wordt afgeraden om nu al buikspieroefeningen te gaan doen en dat ik moet letten op mijn bekkenbodemspieren, maar wat mag ik wel?
    Mag ik al conditietraining gaan doen, zoals op de crosstrainer etc.?
    bedankt alvast!
     
  2. Ineke

    Ineke Verloskundige

    15 dec 2010
    2.663
    0
    0
    Hallo Dikkertje dap.

    Je mag weer rustig aan beginnen met sporten.
    Je mag wel je schuine buikspieren trainen maar niet je rechte, want deze moeten nog terug op hun plek komen.
    Conditietrainig mag je zeker mee starten!

    Veel sport plezier!

    Groetjes Ineke.
     
  3. dikkertje dap

    8 jan 2011
    21
    0
    0
    NULL
    NULL
    hallo Ineke,
    bedankt voor je antwoord. Ik ga het sporten rustig aan opstarten, heerlijk!
    Ik merkte gisteren na een half uurtje wandelen wel, dat mijn baarmoeder nog niet helemaal op zijn plek zit, hij is nog verzakt. Het gevoel is te vergelijken met eeen tampon niet goed zit. Is dit normaal?
     
  4. dikkertje dap

    8 jan 2011
    21
    0
    0
    NULL
    NULL
    Toch nog even een vraagje over die baarmoeder! Ik ben nu 6 weken geleden bevallen en heb er nog steeds last van. Het sporten is dus niet prettig.
    Is het verstandig om hier naar te laten kijken, of moet ik geduld hebben;)? Ik verlies ook (nog) steeds gelig slijm.
    groetjes
     
  5. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    25 sep 2006
    6.432
    5
    38
    Hoi Dikkertjedap,

    het is op zich normaal dat je baarmoeder nog wat laag in je vagina hangt na de bevalling. Het is dan ook verstandig om bekkenbodemspieroefeningen te gaan doen, zeker als je er wat last van hebt. Vaak gaat het dan na verloop van tijd beter, maar er zijn vrouwen bij wie dit gevoel niet overgaat. Je zou eens kunnen bellen naar een fysio die gespecialiseerd is in bekkenbodem, die hebben vaak goede oefeningen en kan je adviseren; is het normaal of niet? Maar vaak als je nog kinderwens hebt, wordt er niets aan gedaan omdat je anders weer terug bij af bent.

    Groetjes Brigitte
     

Deel Deze Pagina