Ik heb zo'n onregelmatige menstruatie. Laatste jaar zeker wel 2 keer in de maand, heel irritant. Maar nu al bijna 2 maanden niet. Zo gek. En nee ben ook niet zwanger ( man is gesteriliseerd) Ik dacht misschien al overgang? Maar ik ben 45 en ik voel me verder prima, nergens last van. Mijn moeder was met 55 nog gewoon ongesteld en nergens last van. Wat is normaal hierin? Als ik bij vriendinnen om me heen vraag, herkent niemand zich hierin..
Hmm, ik ben 47, bijna 48 en merk de laatste tijd dat het steeds onregelmatige wordt. Ik denk dat dat met 45 ook prima al kan. Wel vervelend zeg 2x per maand. Dat heb ik dan weer niet. Mijn cyclussen variëren van 22 tot 42 dagen.
Tja ik was al blij deze maand dat de 2e keer oversloeg. Maar toen nog een keer en nog een keer. NU wel heel lang. Misschien begon met de 2x per maand de onregelmatigheid bij mij al wel. Kan, maar dat kon ik ook op de dag gelijk zetten eigenlijk. En al overgang met 45 kan, maar dacht dat het ook wat erfelijk was. Dus als je moeder laat was, jij dat ook bent? Nou dan klopt het dus niet bij mij.
Ik heb geen idee. Bij mijn moeder is toen ze begin 40 was haar baarmoeder verwijderd, dus zij was toen in 1x van de menstruatie af. Geen idee dus hoe het anders was geweest.
mijn moeder was (ver) vroegd in de overgang, met 37 jaar. Ik ben nu 46 en toevallig bevestigd door de huisarts dat ik nu in de pre overgang zit. Dus helemaal erfelijk Is het toch niet denk ik.
Ik heb nog geen onregelmatige cyclus (ik ben net 46) maar wel wat andere klachten en na een dagboek bijgehouden te hebben vanmorgen eens bij de huisarts geweest. Deze gaf aan dat het zeker de pre menopauze kan zijn, doorgaans start deze tussen de 40-50 jaar. Gezien je onregelmatigheid zou dat dus zeker kunnen. heb je ook andere klachten? Mijn moeder was met 37 al in de overgang en ik was bang dat ik dat ook zo hebben maar met 46 net in de pre overgang. Het is dus ook niet perse je moeder laat jij ook laat of je moeder vroeg jij ook vroeg.
Oke dankjewel. Ja ik dacht dat altijd dat dat erfelijk was. Hoor je ook vaak. Mar bij jou dus helemaal niet. Ik ga er dan maar niet meer vanuit. Behalve deze e onregelmatige cyclus heb ik helemaal nergens last van. Alle klachten die je leest, ik heb dat allemaal niet. Ook gelukkig maar natuurlijk maar toch. Vraag me dan af hoe dit zo opeens kan.
Je hoort ook vaak dat een (pre) overgang juist begint met een onregelmatige cyclus. Iedere vrouw is anders en ervaart ook andere klachten. De klachten die ik had, had mijn moeder bijvoorbeeld weer helemaal niet. En een vriendin in dezelfde leeftijd heeft wel een onregelmatige cyclus en bijvoorbeeld veel last van stemmingswisselingen en verder niets en ook zij zit in de pre menopauze. Je zou anders een langs de huisarts kunnen gaan. Wellicht kan die je meer helderheid verschaffen.
De leeftijd waarop je in de overgang raakt, heeft wel een erfelijke component, maar dat hoeft niet van je moeders kant te zijn. Je kan ook die genen van je vaders kant hebben. Je zou dus ook kunnen vergelijken met de moeder of zussen van je vader.