De kleine meid drinkt eerst rustig aan de borst. Dit doet ze ongeveer 7 min. Daarna ga ik na het knuffelen haar verschonen en kijk ik of ze meer wilt. Ze pakt de borst wel maar eventje later wordt ze me toch boos. MAaien tegen mijn borst aan, aan de tepel trekken, met de beentje schoppen, rood aanlopen. Als ik haar eraf haal is nog ze nog bozer. Ik moet haar echt rustig maken wat echt moeilijk is want ik ben t zo zat namelijk. Het is lastig om haar nog wat te geven want ze wilt wel maar is gewoon boos. Lijkt wel frustratie alsof het haar niet hard genoeg gaat. Ik dacht eerst dat ze onrustig was door teveel melk. Ik geef ook maar 1 borst per keer nog. Haar ontlastig is trouwens wat slijmerig geworden. Zou dat komen door de ene borst? Ik ben volledig de weg kwijt in het borstvoeden. Er is iets maar ik kan niet ontdekken wat eigenlijk. Denk ook dinsdag, want nu hebben ze niemand, iemand op consult te laten komen. Want een trekkende baby aan je borst is niet tof. Misschien kan jij me alvast antwoord kan geven?
Hoi, volgens mij heb je zelf al antwoord gegeven : ) Mogelijk gaat het niet hard genoeg? Zou het een idee zijn te kijken of ze langer aan de borst wil blijven zonder eerst verschonen? Of andere borst aanbieden erbij? Ze moet zelf een toeschietreflex opwekken en daar heeft ze geen geduld voor misschien. Sommige babies zijn na 5 minuten drinken gewoon klaar en worden woest als ze weer aan de borst worden gelegd. Is dat eventueel herkenbaar? groetjes Kirsten
ik merk dat het haar niet hard genoeg gaat. Ze is woest als er dus niets komt. Trekken dat ze doet. Maar ze is ook boos als het zomaar haar mond inspuit en dat het tesnel gaat. Temperamentvolle dame denk ik? Is het gek als ze nog geen ritme heeft wat betreft honger. SOms 3 uur soms om de 4 uur? Zijn het ook honger tekenen als ze slaapt en dan af en toe haar beentje strekt en ze knorrende geluiden maakt en haar hoofd naar de andere kant toegaat? Pauline komt namelijk niet door te huilen. Of is het meer het echte maaien wat ze wel eens doet? Dan leg ik haar aan. bedankt alvast.
oja nog een andere vraag. Haar onlasting is niet geel zoals ze dat zeggen, Wel als het afveeg maar niet als het in de luier zit. Is dit wel goede bv ontlasting? Ze poept graag als ik haar aan het verschonen ben en dan komt het schuimend eruit is dat raar? Ik kan zeker er niets tegen doen tegen de boosheid dat het te langzaam gaat. Ik heb vandaag de andere ook aangeboden terwijl de ene nog niet "leeg" was. (zie trouwens ook niet wanneer hij echt leeg is) Ze begon heel blij te zuigen maar t duurde haar te lang. Daar wel gedronken maar het was zoveel dat ze een mega oprisping kreeg. Ik hoorde alles naar boven komen. Uiteindelijk weer terug naar de eerste gegaan. Daar heeft ze nog wel gedronken maar het vage is toen ze nog even voor het slapen wilde drinken. Lekker sabbelen en wat kleine slokjes toen kwam er een toeschietreflex en werd ze boos dat ze die in haar mik gespoten kreeg. Zucht...soms snap ik het even niet meer he.
idd een hongersignaal zijn. Er zijn vroege signalen, zoals bewegen en borst zoeken, huilen is een laat hongersignaal en soms helaas te laat, zodat een kindje niet rustig meer kan drinken. Drinkgedrag ze kan dus onrustig zijn omdat het te langzaam gaat (begin voeding), maar te snel vindt ze ook vervelend (eind voeding als ze nog een tijdje voor het lekkere wil zuigen en er komt toch een tsr). Lastig om daar een evenwicht tussen te vinden : ) Het kan in ieder geval geen kwaad als ze veel binnen krijgt en moet spugen. Het komt er van onder of boven uit ) Poep Ik heb niet zo'n goed beeld van wat je hiermee bedoelt, schuimend. Kan je nog wat meer over schrijven? groetjes weer
haar ontlasting was goed volgens het cb. Het is meer pruttelend eruit maar de kleur was goed zei ze. Had vandaag de afspraak. Mw komt lekker aan dus dat zal ook goed zijn. van 3620 gr naar 4520 gr. Alleen deze mama zal een goede verhouding moeten vinden met alles. Ze gaf me als tip om bij de voeding van 16 uur de andere borst ook te geven want Pauline komt namelijk altijd om 18 uur en dan weer om 19:30 en rond 20.00 en nog wel eens om 21.00 uur dan waarin ze zich helemaal voltankt en onrustig is. Of aan het clusteren is. Ik kan dus geen kant op dat moment. Wat denkt u ervan als tip?? Ik wil namelijk ook wel eens een avond weg.
Ha, van 3620 naar 4520, dat is lekker zeg, hartstikke goed! Poep snap ik nu ja, het spuit er niet uit, maar komt er meer uitbubbelen, zo ongeveer? : ) Het is een gestoei he, wat bedoelt ze nou precies, clusteren/ niet clusteren. Clusteren op deze leeftijd komt veel voor, heel natuurlijk, zo krikken ze je productie op. Hoe zou je het aan willen pakken? Ga je bijvoorbeeld weer werken en flesjes geven binnenkort? groetjes Kirsten
ik ga uiteindelijk weer werken. Denk erover om morgen een kolf te halen om zo langzaam te testen. Weet alleen niet hoe ik het moet doen. Zou ze er nu al klaar voor zijn? Kan ik voor haar voeding wat melk afkolfen en dat door mijn man laten geven? Stel ze pakt het flesje niet heb ik dan genoeg om haar gewoon aan de borst te voeden? Oja het kan er soms wel uitspuiten. Grrr...klopt het bubbelt er meer uit.
als ze helemaal goed aan de borst drinkt, is met 5-6 weken flesje oefenen een goed plan. Veel ouders oefenen minimaal 1 keer per week een flesje, anders verleren ze het drinken uit de fles weer. Als ik jou zo lees, ben je er zelf wel aan toe om een flesje te proberen??
ze drinkt super uit de borst. Hapte al vanaf moment 1 goed aan. Volgens mij kan ze het echt op tast zeg. Hahaaa Of deze mama er aantoe is...zucht...vind het spannend. Voel me dan net een koe zeg maar. Maarja ik wil bv geven als ik over 7 weken moet werken. Denk maar dat ik hem haal. Twijfel alleen over welke. Hand of die andere? Of 60 euro of 150 euro totaal. Dat is de grootste moeilijkheid.
Hoi, sorry duurde even eer ik reageer. Ja, je een koe voelen kan ik me voorstellen. Misschien voelen die koeien zich wel kolvende vrouwen joh : ) Kolf kopen is idd erg persoonlijk. Vaak afhankelijk van waar je je prettig bij voelt en hoeveel dagen je werkt. Veel vrouwen die in korte tijd willen kolven en meerdere dagen per week werken, kopen een dubbele electrische kolf. Kunnen ze 2 borsten tegelijk kolven. Waar denk jij je ok bij te voelen? groetjes Kirsten
electrisch denk ik. Een andere vraag over kolven. Hoe begin ik? Ik moet haar laten wennen aan de fles. Stel dat ik dus een borst kolf. Mijn man geeft hem. Ze pikt het niet. Gewoon aan de andere borst aanleggen zodat ze nog wel wat kan drinken? Ik schreef volgens mij dat ik maar 1 borst per keer geef. Nu denk ik dat de onrust komt doordat de stroom te weinig is voor haar als ze echt lekker gedronken heeft. Dus bied ik nu ook de andere aan. Dit blijkt nu aan te slaan maar durf het niet te hard te roepen... Waarschijnlijk is de onrust doordat ze vind dat het te weinig is of als ze het toeschietreflex te heftig vind of als haar wat dwars zit. Blijft gokken. sorry voor de vele vragen.
vragen zijn geen probleem Wissel van borst als ze onrustig aan de ene borst wordt. Als ze loslaat en de melk spuit eruit, dan wacht je even en bied je dezelfde borst nog een keer aan. Wellicht dat ze last heeft van beide. Dan over het kolven en laten wennen aan het flesje. Het beste kun je in de ochtend kolven, tussen 2 voedingen in. Of als ze 1 borst gedronken heeft de andere kolven. De melk die je uit je borst haalt zet je in de koelkast. (zal in het begin niet zoveel zijn, blijven oefenen). Als je dan met haar wil oefenen haal je wat melk uit de koelkast maak je een beetje warm(kamertemperatuur is al voldoende) en probeer je aan haar te geven. Zorg dat ze niet teveel honger heeft, dus niet als ze al aangegeven heeft aan de borst te willen. Al "spelenderwijs" oefen je met het flesje. Drinkt ze gelijk dan maak je nog meer melk warm en blijf je de dagen erna 1 keer per dag met haar oefenen. Blijf het daarna ook zeker regelmatig oefenen met haar zodat ze het onder de knie houdt. Als ze moeite heeft dan laat je het voor wat het is en ga je een dag later weer rustig proberen. Dring niets op en blijf rustig. Er valt nog heel veel meer over te vertellen. Heb je zo nog vragen, dan kan ik het wat specifieker maken.
we hebben zaterdag wat gegeven. Ik haalde er al 90 cc uit met de electrische kolf! WOW! van meleda. Ze pakte het flesje ook al goed. Super blij ben ik. Ik werd daarnet wakker van stuwing denk ik en pauline dus nog niet. Ik had echt pijn en door te masseren trad geen verbetering dus heb ik de druk erafgekolft. Alleen het was wel de borst die ze al gedronken had. Is dat erg? Oja..ik was gisteren zo stoer om 3 x op te drukken...zou die pijn geen stuwing kunnen zijn maar gewoon spierpijn? Het zit aan de zijkant van me borst bij me oksel van me borst. *schaam me diep, bedenk me dit nu pas* het onrustige is opgelost door naar een giropractor te gaan. Er zat haar echt wat dwars in haar nekje. Was gelijk verbetering! =D>
Fijn dat het beter gaat met haar! Wat de pijn in je borst betreft kun je waarschijnlijk wel voelen of het spierpijn is. Als je drukt voel je daar waarschijnlijk wel je spier zitten en dan kan je die volgen en kijken of dat het is. Als je een bobbel of een schijf is dan heeft het niets met je spieren te maken. Geeft niets dat het de borst was die ze net gedronken had. Pijn is pijn maakt niet uit welke borst of wanneer ze voor het laatst gedronken heeft. Aan pijn moet je altijd iets doen, het is een signaal van je lichaam. Van 3 keer opdrukken lijkt het mij dat je geen spier pijn kreeg, of het moet op dat moment al heel zwaar zijn geweest. Dat je eigenlijk al wist dat het niet goed was. Hoe is het er nu mee?
heb die borst nu weer afgekolft. Geen bobbel te vinden maar wel pijn. Denk dat het spierpijn is...*schaam me diep* Maar zoals je zegt pijn is pijn.
Je hoeft je niet te schamen, jij kon toch niet weten dat je na 3 keer opdrukken spierpijn zou krijgen? Kan verder geen kwaad voor Pauline, gewoon de tijd even uitzitten. Groeten Rieneke