hoi meiden, ik heb al gekeken met de zoekfunctie, want ik wéét dat er meer topics over zijn geweest - maar het zoekt nogal moeilijk... dus toch nog maar weer de vraag: Mijn vader is ongeneeslijk ziek, dit is geheel onverwacht deze week geconstateerd. Hij ligt nu in het ziekenhuis en we gaan er momenteel zo'n 3x in de week naar toe - 1 uur rijden heen, 1 uur rijden terug. Behoorlijk intensief dus, maar momenteel is alles nog zo onzeker: Het kan ook zijn dat alles vrij snel gaat . De vakantie die we samen zouden doen, (morgen) naar disney, is uitgesteld. Ze willen gaan bestralen om de kwaliteit van leven te verbeteren nog- dus op de gok verzet naar half december, in de hoop dat hij dan ver genoeg opgeknapt is om mee te gaan. Maar oke: Ik kijk natuurlijk een beetje vooruit... wat zijn fijne boekjes om dingen als ernstige ziekte en straks ook dood te bespreken met je kindje? Ik heb al één en ander gegoogled, maar zie ook veel over begraven staan: waarschijnlijk wordt mijn vader gecremeerd uiteindelijk - dus dat vind ik dan alleen maar verwarrend. Eigenlijk zoek ik voor nu dus boekjes ofzo waarin ze zich herkent waarin ook een kind of dier is, met een zieke opa, die zich ook weleens verdrietig voelt ofzo , dat idee. En misschien hebben mensen (ik hoop het niet maar toch) ervaring met deze situatie en een 3,5 jarig kindje? alvast bedankt allemaal! Athina ps: opa en oma ziet ze altijd iedere week.. en van de week zei ze nog 'ik vind het niet leuk dat opa in het ziekenhuis is' *zucht* , ze zijn de enige kleinkinderen en de band is dus erg goed.
Hallo Athina, Wat verdrietig voor jullie allen. Hier is een suggestie van een boek, misschien vind je deze van toepassing op jullie eigen situatie: Een ballon voor opa Annemiek Neefjes Uitgever Leopold ISBN 978 90 258 5294 8 Op bijgaande website staan een aantal nuttige tips voor boekjes over deze onderwerpen: Kinderboeken. Heb je al bij de bieb, het kinderdagverblijf en/of de peuterspeelzaal geinformeerd? Ik wens jullie kracht en sterkte toe!
Ik weet dat er ook een boekje is van Nijntje waarin oma dood gaat. bol.com | Lieve oma Pluis, Dick Bruna | Nederlandse boeken
die ken ik ook... maar dat lijkt me nu voor haar te verwarrend.... maar toch bedankt @oreomama: thx ik ga hem even bekijken.. bieb volgt nog en op het kdv (is ze maar 1 dag per week) weten ze het wel, maar hebben verder niets gezegd en ik heb nog geen kans gezien te informeren..
Ik heb het helaas een maand geleden meegemaakt. Mijn schoonmoeder is toen overleden! Mijn dochter is 2,5 jaar, dus wel een heel stuk jonger. Pb me maar als je wat wilt weten. Sterkte de komende tijd
Jeetje meid... sterkte in deze moeilijke tijd. Ik heb even voor je gekeken en ik kan (qua opa) inderdaad alleen het boekje: Een Ballon voor opa vinden. Nogmaals sterkte
Boekjes kan ik je niet aan helpen, maar 1,5 jaar geleden is mijn vader overleden en wij hebben alles gedaan zonder boekjes. Ik had ook niet het idee dat mijn dochters daar behoefte aan hadden. We hebben altijd alles heel duidelijk besproken. Alles benoemd, doodgaan, ziek zijn, en ze verteld dat opa niet meer terugkomt als hij eenmaal is overleden enz. Ze hebben het allemaal heel flexibel opgepakt, zoals kinderen dat meestal doen. Voor hen is het allemaal nog zo: iets is zoals het is. Ze denken er verder niet erg bij na. Mijn dochters (toen 1 en 3 jaar) hebben het naar ons idee heel goed opgepakt. Geen last van gehad toen opa dan toch ineens nog sneller dan verwacht overleed. Geef zo duidelijk mogelijk antwoord op vragen, neem er de tijd voor en ik wens je heel veel sterkte in deze moeilijk tijd!