ik ben gisteren op controle geweest bij mijn gyn, daar bleek dat mijn kereltje weinig vruchtwater had en dat mijn moederkoek aan het verkalken was, ook zit hij nu op schema met de groei terwijl hij op andere weken, altijd een week voor zit! mijn gyn heeft niets negatief gezegd over die verkalking enzo, maar ik maak me toch zorgen, heeft er iemand dit nog meegemaakt? een zeer onrustige mama in spé!
Verkalking is heel normaal. Tegen mij hebben ze gezegd dat wanneer er kalkplekjes te zien zijn op de placenta, dan is het een teken dat je klaar bent voor de geboorte. Wil overigens niet zeggen dat je nu direct gaat bevallen, maar het schijnt normaal te zijn rond deze datum. Als je al plekken hebt veel eerder in de zwangerschap dan zou dit te maken kunnen hebben met roken. Ik was 38 weken toen ik die echo had. en als jouw kereltje te weinig vruchtwater heeft, dan zullen ze dit toch wel in de gaten houden? Mocht het dan dreigen mis te lopen, dan zullen ze je gaan inleiden. Hij mag komen.. Maak je dus niet druk..
idd vrij normaal voor de termijn waar je al inzit! Ze houden je vast goed in de gaten en als het verslechterd wordt je misschien ingeleid.
Als de verloskundige het heeft geconstateerd, en je vervolgens naar huis laat gaan, zal het wel niet hinderen, denk ik. En als je toch meer info wilt, kun je voor je eigen gemoedsrust maar beter even bellen om verheldering.
Toch apart dat je het niet zo'n goed nieuws noemt, terwijl de gyn er blijkbaar geen kwaad in zag. Anders had je het wel geweten, lijkt me. Ik denk dat je ongerustheid niet nodig is. Laat je niet gekmaken door je eigen gedachten meid!
jep zeeeeer herkenbaar...ze hebben mij toen (ook met 37 weken) een week opgenomen, mede ook omdat ze marit kwa gewicht maar op 2400 gram schatte..Effin toch weer na huis..mevrouw was tijdens de geboorte 3985... Als ze het echt niet vertrouwen meid hadden ze jewel laten blijven bij het zkh...
Bij mij is met 34 weken te weinig vruchtwater geconstateerd, verder geen verkalking of te weinig groei. Ik ben met 37+ 4d weken ingeleid. te weinig vruchtwater kan een moment opname zijn. het kan goed zijn dat er bij een volgend onderzoek weer voldoende is. vruchtwater wordt namelijk constant aangevuld. verder hoeft het niet ernstig te zijn. bij mij leek het steeds minder te worden, dus besloten ze om te gaan inleiden. succes en inderdaad ze laten je niet zomaar naar huis gaan als het erg zou zijn.