Dat zegt ze ook Calamiteitenverlof is voor de eerste noodzaak, kortdurend. Zorgverlof is voor het zorgen voor je kind. Zijn 2 verschillende regelingen.
ik heb het uizendbureau hierover gebeld maar die calamiteiten verlof is voor mij niet van toepassing dus, want ik kan gewoon geen oppas regelen en zowieso ik blijf liever bij me kleine meid dan dat ik iemand anders bij haar laat! ;O anders maak ik me toch alleen maar zorgen op me werk. en op mijn werk zouden ze er niet moeillijk over moeten doen, ik zit op de technische helpdesk bij kpn, en we zitten op onze afdeling met wat zal het zijn 1200 man, dus in principe zouden ze er niet zo'n probleem van moeten maken. het uitzendbureau belt mij vandaag nog terug. dus even afwachten wat hun ervan zeggen env inden.
Ik vind het zo vreemd dat zoveel werkgevers deze wet totaal negeren en absoluut niet toestaan. Bij de 5 werkgevers waar mijn man en ik (samen dan) hebben gewerkt in de afgelopen 7 jaar moest je niet eens aan denken om naar huis te gaan en dan GEEN vrije dag op te nemen.
ik kan dat wel begrijpen. waarom moet jou werkgever er de pineut van zijn, dat jij geen oppas kan regelen. (dan heb ik het over een klein bedrijf, waar jij dus bijv opda moment de enige receptionist bent). en dat je er daan een vrije dag voor moet opnemen...daar zijn die dagen toch voor.
Onze dochter heeft al meerdere keren in het ziekenhuis gelegen. Mijn vriend en ik wisselde vaak af hij werken en ik het ziekenhuis of andersom. Maar bij de laatste keer, dat was ook gelijk 3 weken ze was toen ruim 3. Merkte ik dat ik echt niet kon werken, het was te zwaar. Ik huilen enz. Nee geen probleem kijk maar wat je nodig hebt. Maar toch al na een paar dagen kwam de vraag hoe lang denk je dat het nog gaat duren. Ik vroeg toen ook op zorg verlof ook evt voor de tijd na het ziekenhuis we zaten er behoorlijk door heen. Mocht toen 1 dag in de week thuisblijven, met de arbo hijgend in m'n nek. Dat werkte dus ook niet, Uiteindelijk is er gewoon gezegd je kan best werken want het heeft niks met je werk te maken waarom je niet kan werken. Toch jammer dat het dan zo moet, ik vraag toch ook niet om een kind wat niet gezond is. Heb hem toen heel duidelijk gemaakt, dat hij niet weet waar over hij praat en dat hij God op z'n blote knieeen mag bedanken dat hij 2 gezonde kinderen heeft.
Daarvoor is juist die wet ingesteld!!!!! Maar ja er zijn dus nog steeds werkgevers die daar niet mee om kunnen/willen gaan. Gelukkig heb ik ook een werkgever die daarvoor de regeltjes wel kent! Heb er gelukkig nog maar 1 keer gebruik van hoeven maken, maar daarvoor wordt dan gewoon 1 dag zorgverlof afgetrokken (ik moest met dochterlief naar de KA,ttv mexicaanse griep en zij was überhaupt nog niet ingeënt, dus KDV was ook geen optie die dag en we hebben maar 1 auto. Daarna dochterlief bij vriend teruggebracht)
En dan nog mag de werkgever bepalen of er een noodzaak is. Jelle brak zijn been vorig jaar op zondag en ik moest vrijdags werken. Hij kon dus niet naar het kdv (jelle in een rolstoel en daar zijn nog 10 kinderen van 0 tot 4) Ik heb mijn werk opgebeld op maandag dat ik zorgverlof wilde, want ik kon voor die dag ook niemand anders vinden. Nou, mooi vakantieuren in kunnen leveren, want zorgverlof geld alleen als je kind ernstig ziek is (dus in het ziekenhuis ligt, aldus mijn werkgever) en je er zelf voor moet zorgen. Mijn kind was niet ernstig ziek, maar dat hij net 3 was en niet alleen thuis kon blijven, was mijn probleem. Ik ben echt heel boos geweest, want die redenatie raakt kant nog wal, vind ik. Als mijn kind in het ziekenhuis ligt hèèft hij juist zorg en hoef ik die niet persè te geven! Ok, je blijft er wel bij natuurlijk, maar je snapt hopelijk mijn punt. Maar goed, hele discussie en ik heb op een gegeven moment gevraagd: "wat had ik dan moeten doen om verlof te krijgen? 's ochtends om 6.00 bellen dat ik die dag niet kom omdat mijn kind een gebroken been heeft? Had ik dan wel verlof gekregen?" Idd, dan had ik dus calamiteiten verlof gekregen maar omdat ik nu zo aardig was om ruim op tijd te bellen en zelf een andere collega te regelen ben ik dus de pineut.... De volgende keer denk ik dus wel 2x na, voordat ik weer zo aardig ben..
Krijg je trouwens niet minder dan 100 procent betaald tijdens zorgverlof? Zou voor mij een reden zijn om toch gewoon vrije dagen op te nemen. Hooguit dat we dan zorgverlof opnemen als de vrije dagen op zijn (rekening houdende met de vakantie die daar al vanaf gaat: mijn man heeft 5 weken vrij per jaar maar neemt echt geen 5 weken vakantie op ).
heel kort door de bocht wat ik vind. is het de baas zijn verantwoorelijkheid dat jou kind ziek is? het is niet de baas zijn kind, maar het kost hem nu wel zijn geld. heel vervelend dat jullie kindje ziek is, maar voor zulke dingen moet je nu eenmaal een noodplan hebben. hier had je op kunnen wachtend at dat een keer zou gebeuren. als je wil werken moet je ook de concequenties dragen en de problemen oplossen. ik denk dat de baas van mijn vriend ook not amused zou zijn als hij dit deed.sterker nog er hebbene r deze week 2 ontslag gehad. 1 omdat hij smste vandaag niet te komen omdat hij ruzie met zijn vriendin had. en 1 omdat hij niet op kwam dagen omdat zijn vriendin een ongeluk met de fiets had gehad. beiden liggen inmiddels op straat. calamiteiten verlof is dringende voor noodgevallen die je niet kon voorzien , dus je kind krijgt een ongeluk en ligt in het ziekenhuis, dan kun je en stande pé naartoe. en dan kun je iets gaan regelen.
Ik vind je reactie idd wat kort door de bocht, Blup. JE hebt helemaal gelijk dat een ziek kind je eigen probleem is, maar het gaat hier om een wettelijke regeling en daar heeft een werkgever zich aan te houden. Overigens is het wèl aan de werkgever om te bepalen wat "ernstig ziek" is of niet, daar staat geen omschrijving van in de wet. Wat ik dan weer raar vind, want hoe kan een werkgever nou bepalen of iets ernstig is. Overigens klopt het idd dat je voor zorgverlofdagen maar 70% betaald krijgt en je hebt ook maar recht op 2 weken je arbeidsduur per jaar. O ja, en als ik die 2de werknemer was ondernam ik stappen. Als mijn man een ongeluk krijgt, ga ik naar hem toe, dan kan mijn baas op zijn kop gaan staan en hoog en laag springen, dat is dan jammer. Zie hier: Klik
bleu sky@ en omdat alle vrouwen dus vinden dat het wel het probleem van de baas is en dat ze allerlei rechten hebben maken ze het zichzelf onmogelijk.dan krijg je topics dat ze nergens aangenomen worden zodra het woord kind valt. op deze manieren hebben bazen geen zin meer om vrouwen aan te nemen en zeker niet die nog kinderen hebben (of willen krijgen) ze vinden allemaal dat het de baas zijn probleem maar is als ze ziek worden en schermen met wetten er regels. ik vind dat best krom het is toch jou kind, en dus automatisch jou probleem.(waarvoor je eigenlijk op voorhand al een doordacht plan klaar zou moeten hebben, wat te doen bij ziekte enz) die baas kan toch niet verantwoordelijk zijn voor 200 kinderen?
Maar ja, wat dan? Moet een vrouw dan maar gewoon niet meer gaan werken omdat het kind wel eens ziek kan worden? Er zijn legio mensen die geen groot sociaal netwerk hebben waar ze een oppas in kunnen vinden. Ik ben ook zo iemand. Ik heb ook geen groot netwerk, ik ken mensen zat, maar ze wonen allemaal ver weg, hebben zelf kleine kinderen enz. Ik ben zeker van het schermen met wetten en regels, want ik heb al te vaak gezien dat werkgevers gewoon geen kaas hebben gegeten van dat soort dingen. Vaak is het niet eens onwil maar gewoon niet weten hoe het zit. Als er nooit iemand iets zegt, komen ze het ook niet te weten. Je moet ook geen misbruik maken van de regels, dit itt sommige collega's die ik heb gehad. Ik heb meerdere keren gezien dat collega's zich ziekmelden terwijl hun kind ziek is. Om maar van mijn eigen voorbeeld uit te gaan: Normaal gesproken heb ik idd mogelijkheden voor oppas, al zijn het er niet veel. Jelle en Jitte gaan op vrijdag naar het kdv juist omdat ik die dag geen andere mogelijkheden heb. Een ziek kind om 6.00 's ochtends is ook een noodgeval dat onder calamitieitenverlof valt, dus het hoeft niet perse een ongeval te zijn. Het calamiteiten verlof duurt voor zolang je nodig hebt om een oplossing te zoeken. Kun je die niet vinden, dan kun je zorgverlof nemen of vakantieuren, afhankelijk dus van hoe strikt je werkgever hiermee omgaat. Zullen we dan nu weer terugggaan naar het reguliere programma?? (oftewel het probleem van TS)
Mee eens hoor, het moet van twee kanten komen, niet alleen maar roepen "recht!", ik vind dat je ook een plicht hebt om oplossingen te vinden voor problemen die eigenlijk niet de verantwoordelijkheid van de werkgever zijn. En als dat betekent dat je dan dus een vrije dag moet nemen, dan lijkt me dat geen onredelijk verzoek.
blup. als je goed gelezen hebt is het niet mijn vraag hoe ik mijn uren betaald kan krijgen want daar gaat het hellemaal niet om! het gaat erom dat mijn werk moeilijk doet terwijl ik zeg zet me maar op verlof (dat ik dus niet betaalt krijg!) misschien even het verhaal beter lezen? ik ben echt niet op mijn baas zijn geld uit hoor. de manier waarop is niet normaal.
ik heb je verhaal gelezen maar het kost je baas altijd geld. of hij jou vrij geeft of ziek meld whatever in welk vaatje het gegoten wordt. je zal betaald moeten worden en je invaller ook.
Het lijkt me handiger als er gewoon 1 antwoord gegeven word aan TS. Ze vraagt namelijk of ze ontslagen kan worden omdat haar kleine meid ziek is! En dan word er hier alleen maar steeds over die C.fonds gepraat. Maar daarmee word ts ook niet echt geholpen lijkt me.. Ik zou graag ts antwoord willen geven op haar vraag, maar het antwoord weet ik helaas niet.
zoals ik al eerder gezegd heb wij werken met 1200 man op 1 afdeling, en daarom regelen ze geen vervanging. ze kunnen het alleen iets drukker krijgen dan als ik er WEL was geweest. maar ik vind dat mijn Teamleider wel een beetje medeleven mag tonen! ik vraag hem niet om mij uit te betalen. daarom vroeg ik of ik op verlof mocht. dan betalen ze mij niks. ja behalve als ik mijn vakantieuren bij het uitzendbureau opvraag maar dit doe ik niet! omdat ik zoiets heb van mijn baas kan vandaag en waarschijnlijk deze week niet op mij rekenen dus verwacht ik ook niet dat hij mij betaalt. en als ik verlof neem betaalt hij mij niks uit! @misz86, je hebt hellemaal gelijk, mijn vraag is heel anders dan wat hier allemaal gezegd/geadviseerd word. ik hoop dat er toch nog iemand is die mij dit duidelijk kan vertellen of gerus kan stellen. heb in ieder geval net mijn uitzendbureau gebeld en word zo terug gebeld.
dat antwoord weet niemand, ik denk persoonlijk dat het wel kan. we hebben bij mijn vriend vorige week 2 maal gezien. het ligt er maar net aan hoever en hoe hard de baas het wil spelen. en wij kennen de baas van ts niet.als ze je kwijt willen om wat voor reden dan ook, dan vinden ze ooit wel een reden. of het nu deze is of een (betere) andere reden. als ze je zat zijn om wat voor rede dan ook. dan red je het gewoon niet.