Ontslagen, mag dit wel op deze manier?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ennas86, 16 apr 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    Even een misverstand uit de weg helpen, bij een half jaar of jaarcontract mag je proeftijd WEL langer zijn dan 1 maand. Bij ons staat het in de cao en is het altijd 2 maanden.

    Verder als hij getekend heeft is het over denk ik, maar even rechtsbijstand bellen kan geen kwaad.
     
  2. Jetje76

    Jetje76 Bekend lid

    15 feb 2009
    617
    0
    0
    Zo zit t inderdaad! Je vriend moet dit niet accepteren hoor! Als hij terugkomt op de overeenkomst en zich op t standpunt stelt dat hij overdonderd was, bezwaar maakt tegen de beeindiging en zich beschikbaar houdt om te werken, sleept ie er wel meer uit dan 1 maand.

    Als er in zijn arbeidscontract geen mogelijkheid tot tussentijdse opzegging staat, moet zijn werkgever zelfs tot het einde van zijn jaarcontract betalen!

    Bovendien, aangezien je vriend last heeft van zijn knie en misschien niet overal kan solliciteren, krijgt hij misschien zelfs wel gedoe met het aanvragen van een uitkering als hij nu met beeindiging van zijn contract akkoord gaat. Dus, laat hem gauw iets ondernemen.

    Succes!
     
  3. dobbel

    dobbel Fanatiek lid

    12 feb 2009
    3.868
    39
    48
    ergens in het heelal

    er mag via de cao op afgeweken worden, en mag dus best 2 maand zijn, dus het is belangrijk om de cao te raadplegen. in de supermarkt cao is het dus 2 maanden.

    CNV Jongeren: Hoe lang mag een proeftijd duren?
     

Deel Deze Pagina