Hoi Framboos, Ook hier een onverklaarbare toestand. 5 jaar bezig, na 2 jaar in de molen waar niets werd gevonden. Wij wilden nog even door op de natuurlijke manier (en allerlei alternatieve behandelingen), maar geen resultaat. Nu doen we IVF, omdat ik er ook niet jonger op wordt. Zou leuk zijn als het nu gaat lukken. Succes, ik hoop voor je dat het gewoon lekker snel raak is.
Sorry, een wat late reactie, maar in het programma dat ik volg (UMCNijmegen) moet ik tijdens cyclus 1 op dag 21 beginnen met decapeptyl spuiten, een middel om je eigen hormoonhuishouding te onderdrukken om te voorkomen dat je zelf een eisprong maakt. Dan word ik rond dag 28 ongesteld, gewoon zoals het hoort; in die cyclus mag ik niet zwanger worden omdat die decapeptylspuiten echt niet tijdens een zwangerschap mogen. Na een dag of 10 spuiten (altijd op woensdag, dus kan ook eerder/later zijn) is dan een uitgangsecho om te kijken of alles rustig is, zowel eierstokken als baarmoederslijmvlies. Als dat zo is, op donderdag starten met Puregonspuiten om follikels te laten rijpen. 8 dagen later is dan de 1e follikelmeting en afhankelijk daarvan de 2e fm of punctie. @ Framboos, ik denk dat IUI toch echt wel zinvol kan zijn bij onbegrepen gevalletjes, mits het met stimulatie is (Puregon, Gonal) omdat je dan ook eventuele minimale cyclusstoornissen oplost en extra kans hebt wegens meerdere follikels. Gewoon in de eigen cyclus geeft IUI niet veel extra kans. Dat er IUI wordt gedaan terwijl de eisprong al geweest is en/of er geen fatsoenlijk slijmvliesopbouw is, tja, dan weet je bij voorbaat al dat het net lukt, toch?
@Dopey: bedankt voor je reactie! Inderdaad, een te dun sllijmvlies en een te late iui, dan is er sowieso (bijna) geen kans.. en toch doen ze de iui, dat versta ik soms ook niet. Da's vast enkel om hun geld te kunnen hebben. In feite zouden ze eerlijk moeten zijn en voorstellen om mijn geld te bewaren voor iui's die wel zin hebben. Tja! Ik heb nu 5 iui's gehad met stimulatie (4x clomid en 1x menopur), heb steeds maar 1 eicel gehad, zelfs bij dubbele dosis clomid. Toen gaf de gyn ook toe dat al die hormonen spuiten voor mij dus geen meerwaarde gaf. Mijn ene gyn wou al overgaan naar ivf na 4 iui's, maar voor de behandeling moet ik naar een ander ziekenhuis en daar stonden ze erop dat ik 6x zou doen. Dit gedoe van heen en weer geloop ben ik ook al moe. Dus: Ik heb volgende maand een afspraak vastgelegd in een andere kliniek, wil eens een andere opinie/aanpak horen. Indien beter, begin ik gewoon mijn ivf's daar. Ik ga ook vragen naar een samenlevingstest en een middel voor het slijmvlies dat slechts 6,2mm was ("geen reden tot paniek, mevrouw, 6mm is het minimum en u zit erboven", zegt mijn gyn). De meeste dokters eisen toch 7mm, heb ik al gelezen.. Tussen 7 en 12mm zou de beste kans geven, wel ik zou me beter voelen met vb 10mm. Ben dus benieuwd naar die afspraak.
OWWW Framboos... Wat balen zeg.. Ik heb maar 1x iui gehad en ze stomen bij mij lekker door (komt denk ik omdat ik endometriose heb) Die eerste IUI werd het niet.. kreeg gelijk 3 cystes dus ze gaan gelijk door met IVF. gelukkig wordt ik niet aan het lijntje gehouden.
@queenmeisje: vervelend, he, die cystes. Bij mijn allereerste echo ongeveer een jaar geleden had ik er ook eentje. Geen idee hoelang ik er toen al mee rondliep, maar ik merkte het aan mijn cyclus, die sloeg echt tilt en heel vaak tussentijds bruinverlies. Sindsdien gelukkig geen last meer van. Ik ga in dat ander ziekenhuis waar ik nu een afspraak heb gemaakt, toch eens vermelden dat mijn oma er 18 jaar over heeft gedaan eer ze zwanger werd (op haar 44, aub!) en mijn moeder 2,5 jaar voor het eerste en 10 jaar voor het tweede (ik ). In mijn huidige kliniek hebben ze hier niet eens achter gevraagd. Kan misschien interessant zijn om weten, denk ik zo?
@queenmeisje: weet je dan al wanneer je met ivf mag starten? Hoelang zou dat duren eer die endo onder controle is?
Mij noemen ze ook zo zoals bij jou... Heb inmiddels wel weer een eisprong, had alleen een dun bms. Gelukkig gaat dit nu beter, hoe het kan geen idee, maar bener blij mee. Mijn man heeft echt volgens de artsen superzaad (100 miljoen goede zwemmers per lozing). Ook wij zitten aan de IVF, het is niet heel vreemd hoor meis.
@framboos.. Meis heb jij geen edometriose? Ik zit vanaf 16mei 3 maanden aan de Lucrin injectie en ik heb eind Juli weer een gesprek en dan hoor ik hoe nu wat? Mag wel al naar de IVF voorlichtings avond.
@queeniemeisje: volgens de gyn heb ik het niet.. mijn hormoonwaarden zijn steeds prima voor het tijdstip in mijn cyclus. En het is bij die ene cyste gebleven. Maar zelf heb ik ook wel al gedacht van zou het geen endo zijn? Sinds ik gestopt ben met anticonceptie sta ik echt vol acne (vooral nek, borst en rug), voorheen echt noooit gehad, heel vervelend! aar de hormoonwaarden zijn goed en mijn cyclus is regelmatig (30 dagen) dus kan het eigenlijk geen endo zijn.. denk ik toch? Toch drie maanden aan die spuiten? Da's toch ook een hele periode.. Ik heb begin juli mijn laatste iui en daarna verder met ivf, zal dan rond half juli zijn dat we van start gaan. Heb al voorschrift voor de pil meegekregen, daar zie ik wel tegenop, maar goed, er is niet veel keuze en een twee- tot drietal weken is zo voorbij.
@framboos..Nou meis, mijn hormoon waardes waren ook goed. maar na een kijk operatie bleek ik toch endo te hebben en goed ook. Ik had En heb Cystes maar ook mijn kleine bekken en buikvlies zit vol.. Je blijkt overigens niet altijd pijn van endo te hebben. Wil je niet ongerust maken maar vind toch dat ze je wat beter mogen onderzoeken.
@queeniemeisje: mm.. denk dat ik het dan toch maar eens ter sprake zal brengen bij mijn afspraak in het andere ziekenhuis. We zijn nu al langer dan 1,5 jaar aan het proberen en de laatste maanden heb ik 1 of 2 dagen voor mijn ongi steeds 's nachts ongelofelijke buikpijn, zonder een pijnstiller kan ik dan niet verderslapen. Vroeger had ik dit enkel als mijn ongi ook effectief begonnen was, wat logisch is. Nu is dat echt minimum een dag ervoor, raar. Ook nog: de eerste maanden toen ik van de anticonceptie af was, had ik constipatie gedurende 3 dagen of zo de eerste helft van de cyclus. Ondertussen ben ik blij als ik er op een maand tijd eens drie dagen geen last van heb! Opgeblazen buik, vervelend gevoel, noem maar op. Ik begin dat serieus beu te zijn :x De dokter zegt dan: "Tja, sommige mensen zijn gevoeliger voor oestrogeen" en dat ik maar yoghurtjes moet eten. Maar het verergert. Klinkt dit voor jou bekend?
Dat eten deed ik niet en ik heb een ernstige vorm dus heb bijna altijd pijn. Maar nogmaals niet iedereen heeft pij. En niet iedereen zo vaak, dus meis ik zou het balletje zeker gaan opgooien. Of vraag om een lucrin injectie dan komt het 3 maanden tot rust. Je gaat dan de overgang in. De pijn was bij mij niet meer te doen. En 3 cystes. Klinkt gek maar vraag om een kijk operatie dan weten ze het zeker en branden ze al er plekken weg.