Grote kans dat ze wel een deel vergoeden (bij niet-gecontracteerde zorg). Helaas werkt het tegenwoordig wel zo in de zorg. Ook bij fysio, thuiszorg, ziekenhuizen etc speelt dit momenteel.
Ja dat klopt, maar de kans is dus klein dat ze vergoed worden als dat in de kleine lettertjes staat. Onze zorgverzekering heeft maar een aantal afhaalpunten toegezegd, geen apotheken.
Maar ook dan doen ze het niet. Meerdere keren gehad op het werk, ook al is het de fout van bijv de huisarts die verkeerd heeft geleverd.
Wij kregen ze altijd vergoed. Nooit bij stil gestaan dat oogpleisters niet vergoed zou worden dus je kijkt dat ook niet zo snel na lijkt me.
Precies dit. Het is bij elke zorgverzekeraar weer anders. En dan denk je het door te hebben... veranderd het weer ! Ik heb al een tijd geen oogpleisters meer aan de balie gehad. Maar ons systeem geeft dat niet aan. Regels over maagbescherming zijn weer heel anders (zoals iemand anders al opperde ) Soms krijg je pas na een hele poos antwoord van de zorgverzekeraar. Het word niet vergoed. Dan komt de apotheek logischerwijs terug bij jou. Mega lullig ! En schandalig ! Eens. Maar dit is Nederland tegenwoordig. Over het algemeen hebben de goedkoopste zorgverzekeraars de vreemdste regels. En daar stem je dus mee in als je daar mee in zee gaat.
Even voor de duidelijkheid : De apotheken doen niet moeilijk hé?! Deze apotheek heeft het zelfs gewoon alvast meegegeven er vanuitgaande dat het vergoed word. Nu krijgen ze het geld niet terug van de zorgverzekeraar. Apotheken krijgen veel te vaak de shit over zich heen. Zorgverzekeraars bepalen de vergoedings regels. Niet de apotheek !
Maar is deze apotheek dan niet-gecontracteerd bij jullie verzekering? Of echt puur niet-gecontracteerd voor levering van die oogpleisters?
Maar mijn zorgverzekering heeft gewoon een contract met mijn apotheek. Waar zou ik dan die kleine lettertjes kunnen vinden?
Soms is het zo dat de zorgverzekeraar afspraken maakt voor bijvoorbeeld hulpmiddelen (bijv incontinentiemateriaal) of verbruiksartikelen. Die moet je dan bij een speciale leverancier bestellen en niet zomaar bij de apotheek. Bij vgz vallen oogpleisters onder verbruiksartikelen en dan moet je apotheek een aparte overeenkomst hebben afgesloten. Ik weet niet waar jij verzekert bent maar ik zou gewoon ff bellen om het na te vragen.
Dat denk ik wel. Ik kom met grote regelmaat bij de apotheek en ze melden het als iets niet vergoed word. Echter moet ik dan wel direct ter plaatse afrekenen en niet achteraf
Ik heb het ziekenhuis gebeld om te vragen hoe dit met een verwijzing kan gebeuren en ze komen erop terug.
Eens. Al ben ik ook weleens gebeld na het plaatsen van een bestelling, omdat ze zich toen pas realiseerden dat het een dure zou worden (ging toen om een zalfje van €100-zoveel) en ze wilden dat niet bestellen zonder met me te overleggen. Maar doorgaans krijg ik vooraf te horen “wist u dat er een eigen bijdrage van €X aan vast zit?” Ik kan me voorstellen dat er een soort plicht is om de klant/patient te informeren alvorens een product/medicijn boven bedrag X te bestellen. Pleisters van totaal €400 zijn niet de leuke verrassingen…
Had ik ook met de pleisters voor mijn zoon , echter wees mijn ziekenhuis hier gelukkig wel op. Als ik het bij de apotheek in het zhuis ging ophalen, moest ik het zelf betalen. Maar bestelde ik het via mijn eigen apotheek (benu) en dan werd het thuisbezorgd en dan kostte het me niks.
Maar het gaat om basisverzekerde zorg. Hier in de regio gaat het bijna altijd goed, maar een handjevol apotheken doet telkens moeilijk. Als wij dezelfde patient bijvoorbeeld naar onze poli apotheek stuurt, gaat het wel goed. Er gaat dus ergens iets niet goed tussen de apotheek en de verzekeraar en daar moet de patient niet de rekening van krijgen, wat in het geval van TS dus wel gebeurt.
Ik neem aan dat je FBTO basis hebt? Bijzonder, in hun reglement staat: Hulpmiddelen Visuele hulpmiddelen (met uitzondering van oogpleisters), diabeteshulpmiddelen, hulpmiddelen voor mobiliteit, verpleging en verzorging op bed, en incontinentie-of stomamaterialen krijgt u alleen 100% vergoed als u deze online besteld bij speciaal voor FBTO Zorgverzekering Basis gecontracteerde leveranciers. Bestelt u deze hulpmiddelen niet online of bij een andere leverancier, terwijl een gecontracteerde leverancier deze hulpmiddelen ook kan leveren? Dan heeft u recht op een maximale vergoeding van 65% van het gemiddelde tarief waarvoor wij deze zorg hebben ingekocht (bij gecontracteerde zorgverleners). Wilt u weten welke leveranciers wij speciaal voor FBTO Zorgverzekering Basis gecontracteerd hebben? Bekijk zorgzoeker.fbto.nl." Dus ze zeggen hier dat het helemaal vergoed wordt, maar anders zou je toch 65% terug moeten krijgen. Voor deze polis willen ze ook dat je bij internet apotheken bestelt dus ik zou de polisvoorwaarden goed doorlezen. Medicijnen Medicijnen bestelt u bij voorkeur bij de internetapotheken die voor FBTO Zorgverzekering Basis zijn gecontracteerd. Als deze internetapotheken de gewenste geneesmiddelen en/of dieetpreparaten niet kunnen leveren, of als u ze met spoed nodig heeft, kunt u ook naar een gecontracteerde apotheek bij u in de buurt. Bekijk zorgzoeker.fbto.nl om te zien waar u heen kunt. Als u gebruik maakt van een niet-gecontracteerde apotheek, dan vergoeden wij 65% van het gemiddelde tarief waarvoor wij deze zorg hebben ingekocht (bij gecontracteerde apothekers).
Maximaal 65 procent staat er inderdaad, dus ik ben er mee bezig maar maximaal 65 procent, kan dus ook niks betekenen helaas . Ik ga er gewoon mee door om te kijken wat ik moet doen om niet te hoeven betalen, want naast het enorme bedrag vind ik het ook een principe kwestie.
Het staat in hun voorwaarden: https://www.fbto.nl/-/media/documenten/zorgverzekering-reglement-hulpmiddelen-basis-vrij.pdf Bij gecontracteerde apotheek 100 procent vergoeding. En vraag anders je orthoptist om mee te denken. Ik heb wel vaker verzekering/apotheek gebeld hiervoor. Als beroepsvereniging zijn we hier ook mee bezig, omdat er helaas meer mensen tegenaan lopen.