Wij hebben voor onze tweeling een vaste en een reserve gastouder voor als de vaste niet kan. In praktijk komt het er op neer dat ze tot nu toe alleen in de meivakantie bij de reserve go zijn geweest. Aankomende maandag gaan ze hier ook weer 3 uurtjes heen, naar verwachting de rest van juni alleen naar de vaste. Hoe moet je dit regelen bij de belasting? Het gastouderbureau attendeerde mij erop dat je dit moet aangeven. Bij het aanvragen van de kinderopvangtoeslag moet je aantal uren en de gastouder doorgeven. Hier kun je meerdere gastouders aangeven, maar omdat ik geen vaste uren bij de reserve go heb vind ik dit wat lastig. Vanmorgen heb ik de belastingdienst gebeld, zij zei dat ik per keer dat ze naar de reserve go gaan van te voren de uren op de site moet wijzigen. Dus uren per kind bij vaste go minderen en bij reserve toevoegen en na die dag dat dus weer omdraaien. Ik vind dit maar een omslachtig gedoe. Daarnaast denk ik, wat maakt het de belasting nou uit waar mijn kinderen zijn, zolang ze maar bij geregistreerde opvang zijn voor de toeslag. Hoe doen jullie dit?
Volgens mij krijg je aan het eind van het jaar een overzicht wat je kan gebruiken voor definitieve opvang gegevens en op basis daarvan wordt dan ook jouw definitieve toeslag berekend. Ik zou dus gewoon 1 x gemiddeldes invullen, misschien de rg iets aan de lage kant je zeker weten niks terug hoeft te betalen. Als je uren niet wisselen kan je natuurlijk gewoon invullen wat je aan opvanguren nodig hebt, kunnen ze bij de definitieve berekening alleen de uren overhevelen naar de juiste Go. Zou dus zeker niet zo omslachtig doen als jou geadviseerd is.
Je moet inderdaad wel de uren bij verschillende gastouders invullen. Ze hebben een ander nummer. Het gebeurt ook wel eens dat gastouders de betalingen onderling regelen. Dus de vaste krijgt de betaling en geeft het door aan de reserve, wanneer het maar een paar uur zijn.