Dag allemaal, Mijn kleine man is niet zo soepel en handig als ik zie bij leeftijdsgenootjes. Dit valt mn man, zn omas en de gastouder ook op. Hij liep met 16 mnd zn eerste stapjes los. Hij kan nu ook rennen, aan een handje op 1 been staan. Doet koddige pogingen tot springen, lukt nog voor geen meter haha. Maar vooral met klimmen is hij zo stijf, soms komt hij zn loopauto niet eens fatsoenlijk op... Ik ben veel met hem bezig, hij kijkt geen tv, is altijd aan het scharrelen en spelen. Ik probeer m te stimuleren door hem de trap op de laten klimmen, zelf op de bank te laten klauteren, niet te helpen als hij het ip zelf kan etc. Ook ga ik regelmatig naar de speeltuin en ben ik vorige week voor t eerst op peutergym geweest.Hij loopt veel, eil niet meer in de wagen. Toch maak ik me soms wat zorgen. Hij kan bijvoorveeld als hij plat op zn rug ligt, echt geen "sit up" doen tot zit. Ook niet half, gewoon niet. Verder ontwikkelt hij zich heel goed, praat al heel behoorlijk, vind kleuren etc leuk, boekjes kijken, slaat bladzijdes zelf om, bouwt torens etc. Dus achterlopen doet hij verder niet. Wie herkent dit of heeft tips?
Komt omdat hij wat groter en forser is dan gemiddeld. (Of is ie niet meer zo groot??) Herken het wel een beetje. Leeftijdgenootjes van zoon klimmen hier gewoon op z'n hobbelpaard terwijl hij nauwelijks op z'n loopauto klimt zonder hulp. Ik wijt het aan het feit dat hij gewoon meer lichaamsgewicht op moet tillen en z'n dikkere benen er moeilijker op en tussen krijgt. Maar ik zie wel steeds vooruitgang en verder is hij motorisch ook wel sterk. Vooral z'n fijne motoriek En ik kan ook geen situp.
Hahahaha, uhn tja. Ik een paar haha. Hij is nog wel groot, maar stuk "slanker" dan een poosje terug. Hij is indd qua fijne motoriek wel heel handig. En t gaat indd wel vooruit, maar af en toe zie ik m bezig.... Pfft. Stijve hark!
Hoe oud is hij nu? Ze kunnen alleen niet alles tegelijk leren en je geeft aan dat zijn fijne motoriek wel goed is. Niet ieder kind is hetzelfde, misschien is de fijne motoriek van de andere kinderen houterig. Veel laten lopen, zwemmen, peutergym, lopen door het bos (ongelijke ondergrond), klimmen in indoorspeeltuin zal goed zijn voor de grove motoriek.
Je kunt altijd een keer na een kinderfysiotherapeut gaan. Daar heb je geen verwijzing voor nodig. Ik was ook een houten hark, problemen met evenwicht, problemen met spraak en vertraagde motorische ontwikkeling. CB ontkende dat er iets was. Tot ik op basisschool kwam en er duidelijk dingen niet klopte. Jaren fysio en logopedie gehad. Bah! Bij enige twijfel zal ik straks bij mijn kindje hulp in schakelen.
Hij is nu 22 mnd. Ik zaf indd ook aan een fysio te denken, dus dan is indd een optie. Heb ook t idee dat hij andere dingen gewoon interessanter vindt en dat meer ontwikkelt. Geeft ook helemaal niet maar wil indd niet dat hij straks echt een eind achter loopt!
Zou gewoon eens een fysio mee laten kijken. En hier wordt het Nijntje beweegdiploma ook veel aangeraden door de fysio, dat is gym voor kinderen vanaf 2 jaar.