Vandaag moesten we naar het CB en heb ik gevraagd of Wesley al op de fiets mocht. Maar volgens de wijkverpleegkundige mag het pas als hij vanuit liggen zelf kan gaan zitten. Hier had ik nog nooit van gehoord, ik wist niet beter dan dat ze zelf gewoon goed moesten kunnen zitten. Omdat Wesley nog niet kruipt kan het nog wel even gaan duren want ze vertelde dat een kind eerst gaat tijgeren en dan gaat kruipen. Zodra ze kunnen kruipen kunnen ze zelf vanuit liggen gaan zitten. Aangezien Wesley nog niet eens tijgert, lijkt me dat het nog heel lang gaat duren voordat hij op de fiets kan. Het gaat mij eigenlijk alleen maar om het stukje van huis naar de creche of naar de winkel en dat is beide ongeveer 500 meter, dus ook helemaal niet zo ver. Hoe hebben jullie dat gedaan? Konden julllie kindjes al zelf gaan zitten voordat ze op de fiets gingen?
Wij hebben onze dochter gewoon mee op de fiets genomen toen ze kon zitten. Als wij hadden moeten wachten totdat ze zelf kon gaan zitten had het lang geduurd want ze kon eerder staan dan kruipen. Dus lekker haar eigen gangetje.
Mijn dochter is gaan billenschuiven en kon toen vrij snel zelf zitten. Dit had ze ineens door met 9,5 a 10 maanden. Omdat ze vanaf 6 maanden al stevig zat , zijn wij met 9 maanden eens voor het eerst gaan fietsen. Kruipen deed ze pas vanaf 1 jaar. Tijgeren heeft ze nooit gedaan.
waarom eerst tijgeren voor t kruipen? nikita heeft heel dat tijgeren overgeslagen dus dat vat ik niet helemaal van t CB en als Wesley gewoon goed zelfstandig kan zitten is t toch prima?? lijkt mij
Hier nooit getijgerd. Ze gaat nu sinds een week mee voor op de fiets, ook inderdaad een heel klein stukje (ik denk 400 meter ofzo). Ze kan zelf gaan zitten sinds een week of drie. Daarvoor heeft ze nooit echt gezeten. Volgens mij doen alle kindjes het in een ander volgorde en is er niet echt een peil op te trekken. Wel ben ik dus pas gaan fietsen toen ze een week zelf ging zitten en ook echt goed rechtop kan blijven zitten voor een tijdje.
Het kan opeens heel snel gaan hoor Ik ben trouwens wel al met hem op de fiets gestapt voordat hij van lig naar zit ging. Hij zat toen namelijk al bijna 2 maanden heel stevig.
Ik wacht wel tot ze zelf van lig naar zit gaat. Ik al kruipt ze nu wel al een week, ik van haar nog niet stabiel genoeg zitten. Bij het minste kukelt ze om.
Mason kon pas met 12 maand van lig naar zit ongeveer ,terwijl hij al vanaf 6 maand superstevig zat. Zo rond de 8 maand ging Mason mee op de fiets.
Beide kids zijn hier ook meegegaan op de fiets toen ze konden zitten..Was ook prima volgens het CB hier.. (als ik met Jenna had moeten wachten tot ze had gaan kruipen dan had ik nu nog niet mogen fietsen)
Bij Silver heb ik gewacht tot ze zelf ging zitten. maar heb haar ook nooi zitten neer gezed. dus wist ook niet of ze dat al eeder kon. tis totaal niet goed voor de rugetjes en nek wervels en aan gezien ik zelf ene slechte rug heb. wou ik dat zo zo veel mogelijk uit sluiten.
Als ik jullie reakties zo lees dan is stevig zitten wel voldoende om eens op de fiets te gaan. Het is ook niet de bedoeling om met hem grote stukken te fietsen of ook niet dagelijks (niet met dit weer ) bedankt voor jullie reakties!
Zoontje gaat zelf van lig naar zit, sindsdien fietsen we met hem. Bij 8 mnd was dat ongeveer. Kan idd heel snel gaan. Ik kon hem niet neerzetten, dan kukelde hij om. Maar ineens had meneer het door, ging zelf zitten en zat gelijk heel stabiel. Gekke kindjes
Hier eentje die tijgerde, maar nooit kroop . Wij hebben een fietskar waar de Maxi-Cosi in kon, dus zijn wel kleine stukjes wezen fietsen. Toen hij goed kon zitten hebben we een zitje op de gewone fiets gekocht.