Vraag me af of iemand hier ervaring mee heeft., Mijn man en ik proberen nu 1,5 jaar zwanger te worden wat helaas nog niet echt lukt. We zijn doorverwezen naar de gynaecoloog en na bloedonderzoek en echo krijgen we nu te horen dat we nog maar 6 maanden zelf moeten proberen voor ze een behandeling willen starten. Ik heb wel gehoord over mensen die na 12 maanden na onderzoeken nog eerst zelf langer moesten proberen, maar 2 jaar zelf proberen lijkt me echt bizar lang? Mijn FSH is ook iets te hoog en m’n cyclus is erg onregelmatig. Maar omdat het zaad van mijn man goed is en ik elke cyclus wel een positieve LH test heb worden we weggestuurd..
Geen ervaring zelf, maar wel vanuit de omgeving. Als er enigszins kans is op een spontane zwangerschap willen veel ziekenhuizen (helaas) dat je nog even zelf probeert. Daarna kom je wel in aanmerking voor een behandeling. Al voelt elke maand al een teveel natuurlijk! Het is iig al fijn om te weten dat bij je man alles okee is. Ik hoop dat de hele mmm jullie bespaard blijft. Een traject is heftig en als je het kan proberen te voorkomen is dat fijn!
Ik ontloop zelf natuurlijk ook liever een traject en heb wel vaker gehoord dat ziekenhuizen mensen nog even 6 maanden lieten proberen als na 12 maanden alles goed bleek. Maar na 1,5 jaar nog eens 6 maanden wegsturen.. Kan me gewoon echt slecht indenken dat dat nog iets toevoegt..
Wat vervelend dat het niet wil lukken. In het ziekenhuis maken ze op basis van jullie gegevens een kansberekening. Daar komt een kans uit dat het binnen (in dit geval) 6 maanden zelf zou lukken. Als die kans hoger is dan dat het met een behandeling is, dan wordt je weer ‘weg gestuurd’ om het zelf te proberen. Het is zo dat je met een jaar proberen mag worden doorverwezen. Maar vaak ben je al een paar maanden verder voordat je daadwerkelijk de afspraak hebt gehad. Ik zie dat je nu 1 jaar en 4 maanden bezig bent. Het is dan vrij gebruikelijk dat je nog een half jaar zelf moet proberen. Als je andere verhalen hier leest zullen die in de praktijk echt niet heel veel sneller aan de beurt zijn. Dat kan wel, maar heeft dan vaak ook andere factoren, zoals leeftijd Je cyclus is wel een keer erg afwijkend geweest met 12 dagen. Hebben ze daar nog iets over gezegd? Als je gewoon een eisprong hebt in vrijwel alle maanden dan heb je zeker kansen komende 6 maanden
ja dat is helaas protocol. Rond de 1 jaar kan je doorgestuurd worden voor onderzoek (meestal ben je dan weer een half jaar verder) en als je hogere kansen op een natuurlijke zwangerschap hebt, dan bij een behandeling, moet je gewoon zelf proberen. Wij werden met 1j en 4m naar huis gestuurd om het nog 6 maanden te proberen, daarna kregen we een HSG en toen moesten we weer 6 maanden proberen. Al met al, wilde ze pas wat doen na 2,5 jaar proberen. Wij zijn toen overgestapt naar een kliniek en konden vrijwel meteen beginnen met IUI. (ze hebben nog 1 cyclus aanvullende onderzoeken gedaan en daar kwam een zwangerschapskans van minder dan 1% uit.. maar het ziekenhuis deed die onderzoeken niet, want te belastend voor de vrouw.. nee elke maand die teleurstelling is niet belastend?!) Uiteindelijk hebben wij met IVF niet eens bevruchtingen en alleen via ICSI. Een natuurlijke zwangerschapskans is in ons geval gewoon 0. Ze kijken maar heel erg beperkt. Doen een paar hoofdlijnen testjes en sturen je dan naar huis. Ik zou adviseren om een specialistische kliniek op te zoeken. Mijn ervaring is dat je er veel beter geholpen wordt. Als je na 1,5 jaar nog geen zwangerschap hebt gehad en de eerste testen zijn goed, dan denk ik altijd, dan is er wat anders mis.. Heb je al wel een HSG gehad?
Oh ik snap je teleurstelling. Maar tegelijkertijd denk ik ook: wat fijn dat de gynaecoloog denkt dat het wel nog natuurlijk kan! Je kansen zijn naar schatting dus wel hoog genoeg.. Alvast een goed teken dat alles goed is. Ook als je straks tóch een mmm in zou gaan, een fijn gevoel dat alles in orde lijkt. Alleen je fsh dan.. maar dat was vast geen heel afwijkende waarde? Mag ik vragen hoe hoog je fsh is? En ik ben ook benieuwd of een HSG is gedaan? Anders misschien daar letterlijk om vragen? Zet ‘m op! Hopelijk snel een positieve test in handen ♥️
Wij zijn na een jaar naar het ziekenhuis gegaan voor onderzoek. Daarna moesten we ook nog maar een jaar zelf proberen. Natuurlijk heel frustrerend op dat moment, maar in dat jaar zijn we wel alsnog spontaan zwanger geworden. Succes! Hopelijk mag je snel zwanger zijn.
Vriendin van mij had een soort gelijke situatie. Na 1,5 jaar proberen, moesten ze van het ziekenhuis weer een half jaar proberen. Dit omdat de kans spontaan zwanger te raken toch nog aanzienlijk was. Toen dit half jaar voorbij was werden ze opgeroepen voor behandeling en 2 weken voor de afspraak bleek ze spontaan zwanger. Dus ze hadden wel gelijk wat betreft de “kansen”, het was in die laatste maand raak. Nu is ze zwanger van nummer 2 en dat ging poef heel snel.
Zal proberen om alle vragen even te beantwoorden: FSH waarde was 12, niet extreem hoog dus, maar wel verhoogd. Ze hebben idd alleen wat hoofdlijnen getest (fsh, oestradiol, LH en chlamydia) Over de korte/afwijkende cyclussen werd eigenlijk zo heengepraat. Ook dat ik menstruaties heb soms die maar 1 dag duren vond hij niet interessant omdat ik wel bijna elke cyclus een LH piek heb kunnen vinden. HSG heb ik inderdaad zelf ook aangekaart maar vond hij niet nodig omdat ik geen chlamydia heb gehad in het verleden. Ik denk dat het vooral mijn leeftijd is waardoor ze zo afwachtend zijn (26) maar het lastige is dat er bij mij ook nog meer speelt waardoor hoe ouder ik word hoe meer risico een zwangerschap meebrengt en me altijd op het hart gedrukt is om zo vroeg mogelijk zwanger te worden (het liefst zelfs voor m’n 25e) en er ook een kans is dat ze het zometeen niet veilig meer vinden. Dus dat ik nu dan weggestuurd wordt met ach wacht nog maar een half jaar, no big deal. Voelt heel tegenstrijdig. wat @2jongensmama ook zegt, het ziekenhuis zei; ja maar onderzoeken en behandelingen zijn heel zwaar, alsof dit niet emotioneel zwaar is..
Ik wil je niet bang maken. Maar heb je wel eens een uitstrijkje gehad? Want dit had ik ook en dat bleek een voorstadium van baarmoederhalskanker te zijn.
Oh wat naar joh.. Ik hoop dat alles nu goed gaat met je? Ik ben te jong voor bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker, heb wel eens uitstrijkje gehad maar dat is al jaren terug. Ze hebben wel gekeken naar de baarmoedermond met een eendenbek, dat zag er normaal uit, zouden ze daar niet afwijkingen in moeten zien dan?
Je hoeft niet per se zichtbare afwijkingen te zien dan. Misschien wil je huisarts wel zo’n uitstrijkje doen, gewoon voor de zekerheid? Dat kan prima los van het bevolkingsonderzoek.
Gelukkig is het helemaal weg! Dus goed afgelopen. Ik was ook nog te jong voor bevolkingsonderzoek, de huisarts heeft dit juist bij mij gedaan vanwege soms 1 dag bloedingen. Ik meldde mij daarmee bij de huisarts. Via eendenbek kunnen ze niks zien, tenzij er echt een camera in gaat. Maar de onrustige cellen kunnen zo klein zijn dat die alleen in het lab te zien zijn.
Hier nu 1.5 jaar aan het proberen voor een derde. Omdst we al 2 kinderen samen hebben en ik nog 'jong' ben (ben 33) zeggen ze dat de kans om natuurlijk zwanger te raken hoog is. Daarin wordt niet meegenomen dat ik 2 keizersnedes heb gehad en een flinke niche daaraan heb overgehouden. Hier is te weinig onderzoek naar gedaan. Nu zegt het ziekenhuis doodleuk: probeer nog maar een jaar zelf als het zaad onderzoek ook goed is. Ik trek deze teleurstelling niet nog een jaar. Er moet toch iets mis zijn als het eerder gelijk lukte en nu helemaal niet? @2jongensmama mag ik vragen waar je uiteindelijk bent geweest en hoe je daar binnenkomt? Hier 2x een inwendige echo gehad, uitstrijkje op celniveau en getest op chlamidia (negatief, had ik ze ook wel kunnen zeggen...). Eventueel willen ze nog met een camera de niche bekijken, maar dat is nog afhankelijk van de uitslag vh zaad onderzoek. En daar houdt het wel op zeg maar...
Stille meelezer hier maar betreft het uitstrijkje, ik was naar de huisarts gegaan vanwege bloedingen na/tijdens seks en enorm lange cyclussen 70+ dagen. Mijn huisarts nam voor de zekerheid een uitstrijkje en zei ook dat het er prima uitzag en dus bijna zeker wist dat het goed zat. Echter bleek dat niet het geval. Pap3a1. Doorgestuurd naar gynaecoloog waar ze vorige week woensdag biopten hebben genomen. Hij denkt zelf dat het CIN 2 wordt, en een behandeling past daarbij. Maar eventueel heb ik zelf de keuze of ik me wil laten behandelen. Ik werd daarbij ook vrij weinig ongesteld! Zeker de tijd toen ik aan de pil zat. Ik was 1 dag ongesteld. Dus om het zeker te weten zou ik toch maar om een uitstrijkje vragen. Better safe than sorry!
Wat vervelend dat je nog langer moet wachten. Het positieve nieuws is dat het ziekenhuis verwacht of hoopt dat je nog spontaan zwanger zult worden! Ken je Proxeed woman? Dat raadde mijn gynaecoloog aan. Wellicht is dat nog goed om te gaan slikken? Zelf hoor ik ook vaak positieve verhalen over glijmiddel dat zou helpen: conceive plus. Dat heb ik zelf nooit geprobeerd, maar wie weet helpt het bij jullie?
Wij hebben een second opinion bij Nijgeertgen gedaan en daar gebleven. Je kan je laten doorverwijzen door je gyn of evt je huisarts. Maar zo een operatie voor niche zullen ze daar dan weer niet kunnen. Maar je hebt ook mck in leiden, en in Noord Nederland is er nog iets als nijbarrenhuis ofzo iets.
Herken je gevoel heel erg.. Zo klote, dikke knuffel voor jou. Je zou zowat denken dat we bij hetzelfde ziekenhuis zitten ook.. Maar nog een jaar is wel echt nog extremer.. Heel klote. Wij overwegen nu om mocht er niets uit het overleg komen acupunctuur in te zetten zodat we iig toch iets doen voor ons gevoel..
Bij ons in het ziekenhuis, ongeacht hoe lang je het zelf al probeert moet je eerst nog zelf een jaar proberen. Tenzij er natuurlijk hele afwijkende dingen worden gevonden. Dus het is niet ongebruikelijk.