Ik zie het geloof in God, helemaal los van het geloof in Sinterklaas. Ik zie er verder niks verkeerds in, of iets dat met liegen te maken heeft. Ik zie het als een traditie waar wij niet aan mee doen omdat wij er geen waarde aan hechten. Omdat een ander iemand, die ook gelooft, wel een link legt tussen haar waarden en normen (die ze heeft vanwege haar geloof) en het 'liegen' over sinterklaas wordt er gelijk een link gelegd tussen God en Sinterklaas. En dat vindt ik jammer. Je hebt het over ontkennen, ik ontken niks. Voor mij/ons bestaat Sinterklaas gewoon niet, net zo min als de tandenfee of paashaas. Wij geven er gewoon geen aandacht aan, dat is voor mij iets anders als ontkennen. Dan zou ik er hard tegenin gaan en iedereen die er wel in gelooft op een andere gedachte proberen te brengen. En het woord leugens heb ik al helemaal niet in mijn mond genomen.. Ik vind dat God er vaak bij gehaald wordt als er een meningsverschil is met iemand die in God gelooft. Terwijl echt niet alle keuzes die ik maak alleen maar gebaseerd zijn op mijn geloof. Natuurlijk zijn er mensen die dat misschien wel doen, maar dan hoeven toch alle gelovigen toch niet gelijk over 1 kam geschoren te worden.
Maar het gaat toch niet om wat jij gelooft of hoe jij het ziet, het gaat om wat je kind gelooft en hoe zij het zien.
Juist, en daarom dus onze bewuste aanpak hierin hoe wij hierin staan. En daarbij dus ook de uitleg dat het niet zielig en bekrompen of saai is als je je kind iets anders leert, het neemt echt niet de sfeer en de gezelligheid weg. Maar ik heb inmiddels al wel door hoe het echt in elkaar steekt. Het gaat er niet om de kindjes vertellen dat Sinterklaas niet bestaat, jullie geloven er zelf ook allemaal gewoon nog in. Alleen zijn jullie zelf allemaal hulp sint en pietjes geworden toen jullie kinderen kregen. ( Peter Pan, ze zijn er nog niet aan toe om groot te worden )
Maar de ouders voeden op de omgeving waarin je kind wordt blootgesteld, is echt niet altijd zoals jullie het schetsen. De meeste kindjes in mijn schoonfamilie ( In de Bible belt, Zeeland ) gaan namelijk ook 'gewoon' naar basisscholen waar geen Sinterklaas gevierd wordt. Dat kan namelijk ook. Ik denk dat het bij Eliza ook zo'n beetje in de omgeving is, minder blootstelling.
Ik vind het juist jammer dat de mensen die gelovig zijn vaak zo snel op hun teentjes zijn getrapt w.b.t. geloof en gewoon dingen zien die er niet zijn. Ik heb hier in dit topic nog geen één keer de gelovigen onder ons over één kam geschoren, behalve nu omdat dit mij ontzettend opvalt. Ik geef alleen aan dat ik geloof er juist bijhaal omdat geloof voor mij ook gelijk staat aan het geloof van een kind in Sinterklaas en dat heeft helemaal niets met over één kam scheren te maken.
Och, och, och jij mist echt totaal het gevoel van inleven in je kind, kinderen zijn toch ook nog niet volwassen? Wie ben jij om ze uit hun "gelukkige" fantasie te halen? En ja inderdaad ik geloof zeer zeker in de kracht van Sinterklaas!
Mijn kinderen geloven niks van Sinterklaas. Zij worden er nooit mee geconfronteerd. Niet op school, niet op tv (kijken ze niet) hooguit zien ze hem uit de verte in een winkelcentrum. Misschien vindt jij dat sneu omdat jij zoveel leuke jeugdherinneringen hebt die je graag met je kinderen wilt delen. Wij hebben dat niet en zien het als een traditie die anderen hebben en wij niet. Net zoals carnaval wat ook niet alle Nederlanders zien als traditie of activiteiten rond bloemencorso's. Als dat niet leeft in je omgeving vindt je dat toch ook niet zielig voor je kinderen.
Ik ben niet op mijn teentjes getrapt hoor. Hoe kom je er bij... Ik zeg alleen dat ik iets jammer vindt.
Als je in Nederland woont dan krijgen je kinderen vanzelf met Sinterklaas te maken. Volgens mij is er geen enkele school in Nederland waar geen Sinterklaas gevierd, het is hier namelijk zo'n grote traditie dat je moeilijk alles kunt weren wat met Sinterklaas te maken heeft.
Als dat niet leeft in je omgeving niet natuurlijk, maar ik kan het mij heel moeilijk voorstellen hier in Nederland.
Ik ben.nog steeds de baas over mijn eigen gevoelens lijkt mij. Of ik iets verkeerd zie mag jij vinden, maar of ik iets jammer vindt maak ik nog steeds zelf uit. Wat een kinderachtig gedoe zeg... Ik leg niemand iets in de weg. Ga niemand veroordelen dat hij of zij leugens verteld aan zijn/haar kinderen... Ik zeg alleen dat ik het jammer vindt dat het geloof er bij gehaald wordt. Maar dat schijn ik niet te hoeven voelen. Apart..
Dat kan.. Laten we het er maar bij laten dat het voorstellingsvermogen van jou anders is als de belevingswereld van mij. Dat maakt me verder ook niet uit. Ik wens iedereen veel voorpret in de tijd voor Sinterklaas en een gezellige pakjesavond! En verder laat ik het hier bij.
Haha, dan heb je toch ook echt heel weinig idee hoe dit land in elkaar steekt. Niet het hele land is main stream. Wat denk je van speciaal onderwijs waar de spanning rondom december niet gehandeld wordt, wat denk je van christelijke scholen ( en dan bedoel ik niet p.c. basisonderwijs maar bv reformatisch onderwijs ) er zijn echt grote groepen bevolking die dit feest niet vieren zoals jullie hoor!
Nee hoor, dan heb ik gewoon een heel ander referentiekader. Hier in de omgeving wordt trouwens wel aandacht besteedt aan het Sinterklaasfeest op speciaalonderwijs.
Ik ben toch bang dat dat aan jouw referentiekader ligt. Veel (streng) christelijke scholen/ families doen weinig tot niets met Sinterklaas. Het is namelijk een katholiek feest. Mijn vader is als katholiek in een voornamelijk protestantse omgeving opgegroeid en alleen zijn school en kerk deden iets met Sinterklaas. Het is veel minder verspreid dan jij denkt. Als je in een omgeving zit waar bijna niemand iets doet met de magie en fantasie, dan is het een stuk minder zielig om de waarheid meteen te leren dan dat je klasgenootjes in groep 1 je meteen al uitlachen. Sinterklaas is wel een beetje anders dan andere fantasieën, in zoverre dat ouders meestal bewust de fantasie in stand houden. Mijn zoon gelooft in kabouters, engelen en elfjes en ik doe geen moeite om het te ontkrachten, maar ik stimuleer het ook niet echt. Ik doe echter wel moeite om snoep in zijn schoen te doen en cadeaus te regelen en daardoor stimuleer ik de fantasie. Ik doe dat graag, ik vind dat heel erg leuk, maar het is hoe je het wendt of keert wel degelijk een beetje liegen. Ik snap niet waarom mensen van dat woord zo schrikken.
Oudste zit in combi groep 4/5, laatst aan juf gevraagd of er kinderen bij zitten die niet meer geloven. Maar ze geloven allemaal nog, hoewel de twijfel (bij iig oudste) begint te komen. Vandaag zei hij zelf dat sinterklaas een verklede man is, en er iedere keer anders uit ziet. Ik ga dit niet ontkennen. Maar hoop dat ie dit jaar nog gelooft, na zijn 9e verjaardag vertellen we het anders zelf.
Vergeet niet het verschil dat Sinterklaas gebaseerd is op Nicolaas van Myra. Een persoon die echt bestaan heeft, waar we ook bewijs voor hebben. Altijd een leuk detail wat lijkt te worden vergeten. En een die ik mijn kinderen mee zal geven zodra de tijd daar is en ze een hoop vragen gaan stellen en twijfelen over het bestaan van Sinterklaas. En idd, in gereformeerde gemeentes zul je Sinterklaas een heel stuk minder tegen komen. Hooguit als er toch nog een intocht is in het dorp en aan het snoepgoed en reclames van winkels, maar verder helemaal niet. De meeste Christenen in Nederland hebben alleen de algemene feesten meegenomen na de splitsing van de kerken, de katholieke feesten zijn bij de katholieken gebleven. Sinterklaas is echt een uitzondering daarop wat dat betreft. Het feest staat ook inmiddels, op de oorsprong na, in principe los van de kerk.