Zoals de titel al zegt... Ik denk erover na om (tijdelijk) te stoppen met werken na mijn zwangerschapsverlof. Ik werk op interim basis door heel Nederland, een keuze waar ik lange tijd achter heb gestaan, maar nu de kleine er is voor veel onregelmatigheid binnen ons gezin zal gaan zorgen. Ik was sowieso van plan om van 4 naar 3 dagen te gaan en een eerste opdracht zal vast in de buurt zijn, maar na een maand kan ik ook weer aan de andere kant van het land geplaatst worden. Ik heb voor mijzelf helder waarom ik wel wil stoppen... Op nummer 1 zodat ik bij de kleine kan zijn. En hiernaast omdat ik de moeilijke opdrachten/werkzaamheden, veel reizen, bijscholen (nu) niet zie zitten in combinatie met de kleine. Waarom ik niet wil stoppen... We gaan er financieel op achteruit, maar op het salaris van mijn man hebben we het alsnog niet slecht. Ik moet wel een lease auto inleveren, dus we gaan van 1 naar 2 auto's. En omdat ik bang ben dat ik spijt krijg van mijn keuze en het dan niet meer terug kan draaien. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik nu met dit verhaal wil bereiken... Misschien heeft iemand ervaring met kiezen tussen wel of niet blijven werken na zwangerschapsverlof? En hoe heb je die keuze uiteindelijk gemaakt? Hoe bevalt het? Ik ben benieuwd!
Een idee om ouderschapsverlof op te nemen voor een half jaar? Kan je het toch een soort van uitproberen. Ik ben sinds kort gestopt, heb het zwangerschapsverlof niet meer afgewacht Maar goed, hier is nr 4 onderweg, ik zag het mezelf gewoon niet meer combineren. Ik wil graag 100% geven, ook op m'n werk en met altijd wel een ziek kind, vooral in de wintermaanden is dat gewoon niet te doen. Ik vind het tot nu toe de beste beslissing die ik genomen heb. En over een jaar of 4 ga ik wel weer eens kijken wat ik wil doen. En als ik toch eerder gillend gek word, eerder. Er zijn altijd wel kansen.
Ik heb exact dezelfde twijfel als jij hebt. Het moet te doen zijn bij ons op 1 salaris maar dan zullen we wel een heleboel dingen moeten laten die we nu kunnen doen vanwege mijn salaris erbij. Het is toch wel fijn om nu lekker te kunnen sparen en regelmatig uit eten te gaan en dagjes/weekendjes weg te kunnen. Als ik besluit te stoppen zal dat niet meer gaan en zullen we echt een stap terug.moeten doen. Ik moet eind deze maand weer gaan werken en heb voor mezelf besloten dat ik eind van dit jaar de definitieve beslissing zal maken. Ik ben van plan dit jaar al mijn salaris direct weg te zetten op de spaarrekening en te kijken in hoeverre we het echt gaan redden zonder mijn inkomsten.
Als wij in de positie waren dat we het zouden redden op 1 inkomen dan zou ik er niet eens over na hoeven denken en direct stoppen! Ik ben nu 4 maanden aan het werk na mijn verlof en ik hoopte dat het gevoel iedere dag bij mijn zoontje te willen zijn en hem, vooral het eerste jaar helemaal zelf thuis op te voeden, zou slijten. Nou dat gevoel slijt dus niet. Ik breng hem iedere week opnieuw met buikpijn naar de opvang en voel me zo ontzettend gefrustreerd dat ik gedwongen word te blijven werken en niet eens 100% vd tijd voor mijn zoontje kan zorgen terwijl ik dat zooooo graag zou willen. Hij is nog zo klein en het voelt zo onnatuurlijk om hem weg te brengen en een vreemde voor hem te laten zorgen. Ze kunnen hun hele leven nog op de peuterspeelzaal, school, etc zitten, mogen ze nu ze zo klein zijn alsjeblieft gewoon lekker veilig bij hun mama thuis zijn die eerste periode? Ik zou zeggen DOEN als je de kans hebt! Je kunt je hele leven nog werken, deze tijd met je kleintje komt nooit meer terug.
Mijn kinderen zijn wat ouder maar ik heb hetzelfde soort werk gedaan. Het was te doen, vooral ook omdat ik wel tussen opdrachten 1 of 2 maanden thuis kon zijn. Maar ik vond dat de kinderen er teveel onder leden en ben uiteindelijk gestopt. Nu werk ik een paar uur per week in loondienst, beneden mijn niveau en veel lager salaris maar de tijd met de kinderen doorbrengen maakt dat ruimschoots goed. Het is een goede beslissing geweest. En over een paar jaar zie ik wel weer wat er op mijn pad komt. Het werk wat ik nu doe was ook een onverwachte kans, misschien kom jij ook wel wat anders leuks tegen wat beter te combineren is. Succes met je keuze.
Ik heb het gedaan... overigens niet geheel gepland, maar door een hoop geluk zijn we er financieel niet op achteruit gegaan En nu zijn ze bijna 2 jaar en voor mij wel weer langzaam tijd om weer aan het werk te gaan. Thuis blijf moeder zijn is heerlijk, maar mis het volwassenen contact best wel erg. Dus ik weet niet of er in jou sector makkelijk banen te vinden zijn? Zo ja, Dan zou ik het gewoon doen. Tijd met die kleintjes krijg je idd nooit meer terug.
Heb vandaag de knoop doorgehakt en besloten te stoppen met werken bij m'n huidige werkgever. En de aankomende maanden (op het gemak) rond te kijken naar iets wat me aanspreekt in de buurt voor 2 a 3 dagen.