Onze zoon van 12 weken is geboren met een zogenoemde "moeilijke start". Hij kwam helemaal bleek en slap te wereld en ze hebben hem 6 minuten moeten beademen. Apgarscore 4,7,9. Na 11 dagen is hij opnieuw opgenomen in het ziekenhuis i.v.m geelzucht. Nu is hij inmiddels 12 weken en doet het goed. Het enige wat hij steeds doet, en wat ook het consultatiebureau was opgevallen, is dat hij altijd zijn handjes tot vuistjes gebald heeft. Hij heeft daar dan ook erg veel kracht inzitten, zijn vingertoppen zijn helemaal "wit" en klam. Soms gaan ze wel open, maar het merendeel zitten ze potdicht. Ik kan het handje wel open wurmen, maar dan sluit hij zijn vuistje meteen weer, met de duim stevig naar binnen gevouwen. Ook met het bekijken van zijn handjes zijn ze altijd tot vuistjes gebald, evenals met spelen.... Nu maak ik me erge zorgen....zijn er meer moeders die dit herkennen en mij misschien wat gerust kunnen stellen??? Ik weet dat kindjes die uiteindelijk spastisch worden dit vaak ook hebben....maar hoe vaak is het ook "gewoon"???????? Ik hoor graag jullie reactie!!
Hoi, Jeetje zeg! Onze dochter had ook veel dat ze met haar handen in vuistjes zat. Dit was omdat zij pijn had (reflux), uiteindelijk heeft een andere houding met voeden veel weggehaald en deden de medicijnen hun werk en gingen de vuistjes weg. Liefs
Mijn zoontje had zijn handjes ook altijd gebald tot vuistjes! Hij had oko verborgen reflux en kma, was gewoon altijd gespannen en huilde veel! Na 4 mnd toen hij goed in zijn vel zat, de juiste voeding en medicijnen had ging hij veel meer ontspannen en sliep zelfs met zijn handjes open! Denk dat je je geen zorgen hoeft t maken, maar misschien kan je hem helpen wat meer te ontspannen! Zo kregen wij dat advies uit het zh mee!
Hier ook vrij lang vuistjes gehad, ze heft reflux en zat een tijd niet goed in haar vel. van de KA een verwijzing gekregen voor fysio om haar te helpen haar lichaam beter te ontspannen. Nu nog wel veel maar niet meer met zoveel spanning, lijkt eerder gewoonte. Als ik zo de reacties lees zijn het vooral kindjes die niet lekker in hun vel zitten dus ik zou een goede osteopaat zoeken of/en een verwijzing vragen voor fysio
dacht ik ook aan! Ons mannetje niet zo'n zware start als jouw kindje, maar niet echt lekker in z'n vel de eerst tijd, ook vaak vuistjes, ik kon hem ontspannen door met hem een warm bad te nemen. Daardoor kreeg ik de bevestiging dat hij toch ergens gespannen van was. Volgens osteopaat last van nek en aangezicht.
Hartelijk dank voor jullie reacties!!! Top! Ik ben inderdaad al met hem bij de fysio geweest, omdat hij een sterke voorkeurshouding had. Volgens haar was hij wel wat gespannen, vooral in de nek maar de laatste keer was het eigenlijk opgelost. Maar goed om te horen dat er in ieder geval meer zijn die de handjes zo in vuistjes hielden. Ik ben ergens toch nog steeds bang voor de mogelijke gevolgen van het zuurstoftekort wat hij even heeft gehad....dan kun je jezelf zo heerlijk gek maken....
Wij liepen bij de ka voor mijn zoontje ivm kma en hij vertelde dat kindjes die ergens last van hebben of niet lekker in hun vel zitten, moe zijn enz... vuistjes hebben.... Ontspannen, blije, uitgeruste kindjes zullen hun handjes op die momenten steeds vaker opendoen...
onze zoon deed dat ook heel lang, kreeg fysio en ging met hem naar de chiropractor. bleek ook kma te hebben maar vooral gespannen door moeilijke start en veel ziekenhuis opnames. hem vaak laten voelen dat hij ze ook open kon doen en toen ging het ineens beter en nu doet hij het bijna niet meer
Onze dochter doet dit ook. Als ik haar handjes was moet ik ook echt moeite doen om ze open te krijgen. Ze heeft ook een moeilijle periode gehad (kma, reflux) Ik zat er ook al een aan te denken om naar een osteopaat te gaan. Misschien moet ik dat toch maar eens doen dan.
Onze zoon deed dit ook toen hij jonger was, hij bleek ook (verborgen) reflux te hebben en dit deed hem echt zeer. Hij kreeg toen losec mups en we zijn met hem ook naar de osteopaat geweest. Daarna was het echt een heel ander kind. De osteopaat word vaak vergoed, ik zou daar even naar kijken.
Ons mannetje had dit ook, maar wel iets minder. Geen reflux! Ik kreeg van fysio de tip om te gaan masseren en dan tijdens de massage naar zijn armen te gaan en zo naar zijn handjes en vingertjes. Om te proberen zijn vingertjes te strekken, zodat hij voelt dat er ook vingertjes aan zijn lijfje zitten. Hier ging het met 4 maanden beter. Hij pakt nu ook zelf dingen vast.
Dank je wel weer voor de reacties. Misschien is de osteopaat idd wel iets, maar kan die echt meer dan een goede (kinder) fysio dan eigenlijk??? Weet niet precies wat het verschil zou kunnen zijn. Volgende wk begin ik met babymassage, misschien dat dit ook nog helpt. Maar fijn dat ik weet dat er iig meer zijn bij wie hun kleintje dit deed.....
Nou sluit me helemaal aan bij de rest. Ook hier reflux en mogelijk KMA en aantal ziekenhuisopnames. Dus de afgelopen weken alleen maar gespannen gebalde vuistjes gehad. Naast de juiste medicatie, ook bij de osteopaat geweest en daardoor veel spanning uit het lijfje. Verder merken wij hier dat een voorspelbaar en duidelijk dagritme heel erg helpt en niet te veel prikkels. Hierdoor is bij hem ook veel spanning weg gegaan.
Een osteopaat is een fysiotherapeut die doorgeleerd heeft. Aanvullende opleiding duurt 6 jaar en je hebt er een aantal die ook gespecialiseerd zijn in baby's. Vaak kun je snel terecht, omdat ze speciaal plekjes open laten voor baby's. Een osteopaat kijkt naar het lichaam in zijn geheel. Als je googled op osteopaat kun je een link vinden waar je erkende osteopaten in jouw buurt kunt vinden. Als je aanvullend verzekerd bent, wordt het grootste deel vergoed.
Hier had ons meisje het ook waarschijnlijk reflux maar verder niet druk om gemaakt naar een maand of 5 was het over hoewel ze soms nog steeds met vuistjes gebald slaapt
Hier ook een kereltje die in het begin zijn handjes gebald met de duimen naar binnen. Later steeds vaker met duimen naar buiten. Daar zit namenlijk een groot verschil in. Ik ging me ook zorgen maken maar het is helemaal goed gekomen. Duurde wel even maar inderdaad ik deed ook "oefeningentjes" met hem. Succes, groetjes kim
Mijn dochtertje heeft dat ook gedaan in het begin, ik denk tot een week of 12. Ik weet niet waarom ze dat deed en waarom ze er weer zo mee ophield. Het leek wel of ze erg gespannen was. Maar nooit problemen mee gehad en het was ook zo weer weg.. hoop dat het bij jou kindje ook zo gaat.
Zoals al door iemand anders gezegd (sorry weet even niet meer wie ) ja, een osteopaat kan veel meer! De fysio haalt bij veel kinderen niet veel uit maar om de een of andere reden willen fysiotherapeuten niet dat die ouders naar een osteopaat gaan Maar het werkt wel echt! Ik ben allebei mijn dochters geweest
Dan is een bezoekje aan de osteopaat wellicht idd toch nog de moeite waard!!....Dank jullie wel voor jullie reacties!! Ben echt wel een stuk gerustgesteld nu!
mijn dochter had dat ook ze denken dat het met der epilepsie te maken had gespannen liggen ook de teentjes altijd krom....van de fisio de tip gekregen om om dan met je vingers kriebelend van onderarm naar bovenarm en zo een paar keer dat ze dan de vuistjes opende en het werkte hetzelfde met de voetjes van onder naar boven kriebelen(strelen) is het proberen waard toch?! succes ermee allemaal