Meisjesnamen...moeilijk!

Discussie in 'Babynamen' gestart door Papatobe, 12 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Welke meisjesnaam?

  1. Bo

  2. Lieve

  3. Puk

  4. Anders, nl...

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. Papatobe

    Papatobe Lid

    12 mrt 2013
    12
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo allemaal,

    Mijn vrouw en ik zijn op de helft van de zwangerschap van ons dochtertje en zijn hard aan het nadenken over namen. We willen graag een korte, stoere maar toch ook wel lieve naam omdat deze het beste past bij de achternaam en bij onszelf. Nou is dat nog niet zo makkelijk; een deel van de namen die wij leuk vinden is al gebruikt door vrienden (bv Silke, Pleun, Lot) en dan hebben wij nog een aantal namen over, maar bij ieder van de 'opties' hebben we zo onze twijfels of onze dochter er wel blij mee zal zijn. Wat denken jullie? Iemand nog dé tip? Al hebben we alle sites en boekjes al wel uitgeplozen ;)
     
  2. Papatobe

    Papatobe Lid

    12 mrt 2013
    12
    0
    0
    NULL
    NULL
    Overigens: bij Bo en Puk vinden we het lastig dat ze altijd de schrijfwijze zal moeten uitleggen (zonder C/met een O). Bo heeft dezelfde beginklank als de achternaam. Op Puk is van alles te rijmen, en ze zal maar puistjes krijgen... En Lieve is wel heel schattig, maar is dat nog leuk voor een volwassene? Geldt overigens ook voor beide andere namen.
     
  3. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Hm...eerlijk gezegd vind ik alle drie de namen wat minder leuk voor een volwassen vrouw. Bo vind ik dan de leukste optie van je rijtje.

    Andere korte, stoere maar ook lieve namen:
    Isa
    Rosa
    Nora
    Renée
    Vera
    Lila
    Lea(h)
    Ayla :D
     
  4. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik vind Bo een heel leuke naam. Maar als haar achternaam ook met Bo begint wordt het misschien een beetje kolderiek. (Bo Boterbloem? lijkt net of ze stottert...)

    Puk vind ik ook wel aardig. Die spelling is prima; als je Puck zou kiezen moet je iedere keer zeggen dat het met C is. Er zijn nu eenmaal meer mogelijkheden. Mensen wennen er wel aan.

    Lieve dat vind ik niks. Dan gaat straks iedereen Lieve tegen je dochter zeggen (ook die enge buurman, of dat vervelende puisterige joch met die brommer). Dat wil je toch niet?
     
  5. Maira11

    Maira11 Niet meer actief

    Ik vind ze alledrie echt helemaal niks, kan ook niet kiezen welke ik dan toch het leukst vind. Dus heb anders gekozen.

    Bo vind ik trouwens niet zo'n hele gekke spelling, maar Puk vind ik wel raar. Waarom niet gewoon Puck?
     
  6. Shaneenee

    Shaneenee Lid

    9 jun 2012
    94
    0
    0
    Yenthe Lotte Annabel of Nora !
     
  7. Mauw

    Mauw Fanatiek lid

    4 sep 2012
    1.626
    0
    0
    Amsterdam
    Bo vind ik heel leuk! En tsja, tegenwoordig moet je al snel je naam spellen..

    Nog een paar opties:
    Lenthe
    Saar
    Zoë
    Kiki
    Pip
    Robien
    Kee / Kay
    Kate / Katy
    Kim
    Noa
    Anne / Anna
    Isis
    Lois

    Succes!
     
  8. Papatobe

    Papatobe Lid

    12 mrt 2013
    12
    0
    0
    NULL
    NULL
    Leuk dat jullie meteen meedenken!

    Andere namen die al zijn afgevallen zijn Liselot, Bloeme, Roos. Te lang of kan eigenlijk niet met de achternaam.
    Opties die we nog op de lijst hebben verder: Jasmijn, Jitske/Jisse, Benthe, Guusje.

    Mbt Bo: mijn achternaam begint gelukkig niet met Bo, dat wordt natuurlijk niets ;) maar wel met de To-klank, dus of dat nou zoveel beter bekt...lastig hoor!

    Mbt Lieve: wij kunnen ons ook voorstellen dat het voor haar (en voor ons) niet altijd even fijn is Lieve genoemd te worden. Of zijn bang dat er grapjes als 'Stomme' gemaakt gaan worden ofzo.

    Mbt Puk: staat bij ons op 1, zonder C. Juist omdat wij die logischer vinden, al zijn de meningen daarover verdeeld en komen Puk en Puck even vaak voor.
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Als Puk voor jullie op één staat, zou ik daar gewoon voor gaan. Er zijn genoeg volwassen vrouwen die deze naam met verve dragen. Gaat jullie dochter ook lukken!


    Onze kinderen hebben ook een naam die je op verschillende manieren kunt spellen (en wij hebben niet de meest voor de hand liggende manier gekozen). En dat gebeurt dus heel vaak fout. Daar moet je je vooral niet te veel aan ergeren. Mensen wennen er wel aan, en zo niet dan niet.
     
  10. jongmama

    jongmama Fanatiek lid

    1 jun 2008
    1.476
    0
    36
    Hmm ik vind alle namen echt helemaal niks en de gebruike namen van vrienden ook niet echt. maarja smaken verschillen natuurlijk. Puk vind ik vreemd, want bij ons zeggen we vaak dat we een Puk'je in ons oog hebben (slaap).

    uit de drie zou ik voor Beau gaan en ook zo geschreven. Maar ik hou zelf meer van de Julie, Juliette , Fleur.
     
  11. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Beau is geen optie. Dat is de mannelijke vorm.
    Ik vind alle namen leuk en heb een voorkeur voor Puk. Wat vind je van Pom?
     
  12. Papatobe

    Papatobe Lid

    12 mrt 2013
    12
    0
    0
    NULL
    NULL
    Jongmama, zo te lezen houd jij meer van Franse namen ;) Ook heel mooi, maar wij vinden een (oud-) Hollandse naam dus leuker.

    Cygnet, bij Pom moet ik aan een appel denken dus dat vind ik minder. Pip, wat eerder genoemd werd, vind ik ook wel erg leuk. Maar is dat ook leuk voor een puber en een volwassen vrouw vraag ik me af?

    Mbt Puk/Puck: met of zonder C? Ik zag net dat Puck zo'n 200x gegeven is in 2012 (komt dus best veel voor!) en Puk maar ca 30x. Ik dacht dat Puk gangbaarder zou zijn, maar dat blijkt dus niet zo.
     
  13. Prins03

    Prins03 Fanatiek lid

    13 nov 2012
    3.695
    2
    0
    Ik ben gegaan voor Bo.. Erg leuk voor een meisje.. de rest vind ik niet zo..
     
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.134
    8.867
    113
    Bo bij een achternaam die begint met To vind ik niet echt leuk... Beau zou ik inderdaad sowieso niet doen ivm de mannelijke vorm.

    Puk vind ik niet leuk en al helemaal niet voor een volwassen vrouw.

    Lieve vind ik wel leuk en van jullie lijstje dus ook veruit de leukste naam.
     
  15. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Als Pu(c)k voor jullie DE naam is zou ik dat gewoon doen. Ik vind het zoals ik al zei persoonlijk niet zo'n hele leuke naam voor een volwassen vrouw, maar wie ben ik? Zoveel mensen, zoveel verschillende meningen.

    Mijn dochter heet A.yla, vast ook zat mensen die dát niks vinden. So be it! Wij vonden (en vinden) het een geweldige naam.

    Én, een naam maakt of breekt iemand niet, dus nou ja, mijn punt is geloof ik wel duidelijk, kies gewoon de naam die voor jullie op nummer 1 staat.
     
  16. nancy1981

    nancy1981 Fanatiek lid

    22 mrt 2007
    1.823
    0
    0
    helmond
    uit jou rijtje ga ik voor Bo

    tess
    jill
    lynn
    amy
    britt
    cato
    eef
    evi
    eva
    vera
    fem
    guusje
    nouk
    imke
    isa
    imme
    jonne
    juul
    kim
    krisje
    lieze
    lana
    noor
    melle
    kaat
    lore
     
  17. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    19 nov 2009
    2.571
    1
    0
    Nog wat (oud) hollandse namen:

    - Minke
    - Baaike
    - Cato
    - Lina
    - Fien
    - Els
    - Ida
    - Mia
    - Saar
    - Noor
    - Juul
     
  18. Venne

    Venne Actief lid

    14 feb 2013
    464
    59
    28
    NULL
    Zuiden van het land
    Pem/Pam
    Suus
    Juul

    Ik vind Puck met ck ook mooier dan alleen met een k. Misschien overbodige info, maar mocht jullie dochter naar kinderdagverblijf of peuterspeelzaal gaan daar hebben ze soms een methode die heet Puk en ko, niet echt leuk als je dochter vergeleken wordt met een gele pop;)
     
  19. MG2011

    MG2011 Fanatiek lid

    22 nov 2010
    1.115
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik vind Puk het leukste, al zou ik zelf kiezen voor Puck.
    Vind ik ook prima kunnen voor een volwassen vrouw. Ik zou mezelf liever voorstellen als Pu(c)k dan als Kimberley/Samantha/Destiny en noem maar op ;)

    Andere leuke namen: Sterre, Wende, Zonne, Jildou, Mare(n)
     
  20. Noux

    Noux Fanatiek lid

    15 sep 2012
    1.281
    1
    38
    P.uck staat bij ons ook hoog bovenaan de lijst!
    R.oos vindt ik ook erg leuk trouwens..

    Mag ik vragen wat jullie als jongensnaam hebben?
    Of weet je dat het een meisje wordt?
     

Deel Deze Pagina