Dag dames, wie heeft er ook last van in deze fase van de zwangerschap? Wat doe je eraan en wie weet de oorzaak?
hoihoi. vasiline? ik heb ook wel is gehoord olijfolie maar of dat helpt dat weet ik niet. ze hebben wel tepelzalf maar dat is volgens mij voor borstvoeding tegen kloven ik weet niet of ze het voor droge hebben. Liefss
Ik heb het ook (sinds het begin van de zwangerschap). Ik maak dan mijn tepels schoon met wat zalf ofzo. Ik heb het idee dat het gewoon vuil is, dat in de 'groeven' opdroogt.
Ik heb het ook gehad enkele weken terug, wel niet in het zelfde stadium maar bij mij is het nu helemaal weg XX.
Ik had gehoord dat je ze helemaal niet in moet smeren, vroeger ruwde ze juist tepels op met een droge handdoek.. maar dat schijnt beter te zijn boor bv ofzo..? Weet het ook niet precies, maar mij is verteld, dat als je bv gaat geven je echt niet moet smeren -x-
Heb ik ook al weken, toen het echt effe koud was leek het wel of ik winterkloven had. Erg pijnlijk, heb er toen wat pcle-creme opgedaan, prikte in het begin even maar hielp wel.
Ik had het in het begin ook heel erg en nu wat minder. Ik smeer er nu af en toe Bepanthen op en volgens de lactatiekundige mag die er gewoon op, ook als je borstvoeding geeft. Ik doe het alleen niet vaak, dat was ook beter om maar af en toe te doen zei ze.
De zalf die ik gebruik is ook borstvoedingsgeschikt. Ben ff de naam kwijt, maar smeer het ook niet zo erg vaak. Maak meestal alleen maar een tissue schoon. Worden ze in mijn geval, als ik het vuil weg veeg, ook weer lekker zacht, en dan smeer ik ze in met het beetje vocht wat daarna uit mijn tepels loopt. (Las ergens dat dat goed is. En ze blijven dan lekker lang zacht en schoon.)
Bij mij komt het doordat er een beetje melk uit mijn tepels komt dat opdroogt in de 'kloofjes'. Ik masseer mijn tepels dan een beetje zodat de opgedroogde melk loskomt (lijken dan een soort veleltjes) en meestal komt er dan weer wat melk uit wat ik dan laat opdrogen.
Tja, ik moet zeggen dat ik van mezelf zo op het eind helemaal zoiets van, ik zie er niet uit . Terwijl iedereen vind dat ik er goed uitzie, maar goed, die zien me ook niet naakt... Het enige wat ik echt nog mooi vind aan mezelf is mijn buik, maar dat zal binnen nu en anderhalve week ook weg zijn. Maar dan vind ik mijn kindje weer het mooist natuurlijk . Mijn tepels zien er verder wel redelijk normaal uit, maar zijn echt veel gegroeid de laatste weken, ik noem ze gekscherend maar antennes, ze steken echt heel puntig naar voren. Ach, het zal wel betekenen dat de baby ze straks ook goed kan vinden en dat is voorlopig even het belangrijkste.
Droog wel, ruw niet, juist heel zacht, té zacht volgens mij, en daar ben ik echt niet blij mee, want ze zijn heel gevoelig Moet er nog niet aan denken dat daar straks een baby aan gaat zuigen