Hoi Ik vraag mij af... sinds ruim een jaar wonen we in een huis met open haard. Die word nu weer lekker gebruikt met de kou. Het valt me op dat als ik naar boven ga dat je het ruikt. Mijn zoontje is momenteel erg aan het hoesten. Voornamelijk in bed en met wakker worden. Dat heeft hij steeds vaker en ineens heb ik het idee dat het misschien wel door de open haard komt. Hij heeft in juni zelfs tegen een longontsteking aan gezeten. ( al staat de open haard dan niet aan ) Ik heb er verder totaal geen ervaring mee maar ik vraag me dus af of dit mogelijk is???
Ja zeker kan dat. Ik heb als kind astma/copd gehad, ik had vooral last bij rook, open haarden en vuurkorven. Ik heb al jaren niet echt klachten meer en gebruik ook geen medicijnen, maar zodra één van de buren een vuurkorf of open haard aan heeft en die geur in onze slaapkamer komt lig ik 's avonds in bed zeker twee uur te hoesten. Ik heb een bloedhekel gekregen aan die dingen.
Ik heb al last van kaarsen, en zeker van de haarden van de buren en ik heb niet eens astma. Het vervuilt dus allebei de lucht. Zie ook websites als b.v.: Houtkachels en open haarden
Bizar ook. Het kwam ineens in me op. Hij staat nu bijna iedere avond aan. Dus vanaf nu uit laten en kijken hoe het gaat. Ik zal inderdaad ook eens kijken hoe het met de luchtvochtigheid zit. Iemand enig idee hoe ik dat kan meten?
Mijn man en zoon hebben beiden astma, wij hebben een houtkachel, en hebben er eigenlijk helemaal geen last van. Maar dat je hem ruikt als je naar boven loopt, dat klopt misschien ook niet helemaal? Wij hebben een aardig nieuwe houtkachel en die ruik je absoluut niet, zelfs niet in de woonkamer waar hij staat. Ja, als het deurtje net open is geweest om er hout bij te doen, maar soms brandt hij 2 uur achter elkaar op 1 blok en ruiken we echt niks. Ik heb er helemaal geen verstand van hoor, maar misschien moet hij eens nagekeken worden, of het deurtje bijvoorbeeld wel goed sluit, of dat het rookkanaal wel goed open is?
Mijn man kan absoluut geen open haard verdragen, ook geen houtkachel. Maar ook als hij al lange tijd niet aan is geweest, blijft hij last krijgen in die kamer bv. Hier zo'n 30m van ons huis hebben mensen een kachel, dat ruik je buiten meteen en dat slaat bij mijn man direct op z'n longen.
Een open haard heeft geen deurtje Wij ruiken onze open haard ook wel boven, denk dat er een klein beetje lucht ontsnapt via het rookkanaal bovenin. Maar wij hebben er geen last van.
Is hij in ieder geval schoon gemaakt? Kan het geen stofallergie zijn? Zelf had ik daar veel last van, geen hoesten maar ik piepte snachts en sinds de allergie hoezen is dat veeel minder tot over. Staat de verwarming aan in de slaapkamer want dan kun je ook last hebben van hele droge lucht.
Mijn zoon heeft heel zware astma hij heeft juist baat bij de open haard, de droge lucht kan hij veel beter verdragen dan vochtige/ klamme lucht, denk ook eens aan mistig weer dat is funest hier moet mijn zoontje 2-3 keer per dag meer puffen. Sinds wij de open haard stoken heeft mijn zoontje niet meer in het ziekenhuis gelegen met astma aanvallen. Hij mag bijvoorbeeld ook echt geen verwarming op zijn kamer aan hebben en moet altijd geventileerd worden zodra de radiator aanstaat (laatst met verjaardag had 1 van de kinderen aan de knop gedraaid en ook gelijk op 4 open gedraaid) gaat het gelijk mis vocht op de ramen en zoontje aan het piepen. Hier was de arts juist enthousiast over gebruik van de haard. Kan het niet zijn dat jij van die roostertjes in de wand hebt waar de kachelpijp doorheen loopt (om de rest van het huis te verwarmen) Dan kan het ook zijn dat je het beter ruikt door het huis heen.
Luchtvochtigheid meet je met een hygrometer. Google maar eens daarop. Ik heb een'weerstation, staat het ook op
Nee onze open haard heeft geen deurtje. Dat je het boven ruikt komt doordat de geur via het dak het rooster van ons slaapkamer raam binnenkomt. Verwarmingen staan niet aan boven. Gewoon lekker fris de roosters open. Me man heeft vandaag de openhaard heel goed schoon gemaakt. En het luchtkanaal extra goed dicht gedaan. Ben benieuwd hoe het zo gaat met hoesten. Hij is 5 maanden geleden geveegd....
Same here.. ik heb er ook geen last van. Wel Bij open vuur... maar niet bij een huiskamerhaard waar doorgaans afzuiging en deurtjes zijn.
Waar ik wel veel last van heb is als de lucht vochtig is inderdaad.. En als de temperatuur van de lucht schommelt. Zoas heel koud buiten, lekker warm binnen... en als ik dan naar buiten ga is het vaak meteen raak. En 's avonds op het moment ook.
Geen idee, ze wonen 100 meter verderop, geen flauw idee of onze rook hun echt bereikt. Sorry, ik was in de war met mijn deurtje Die zit er natuurlijk niet in.
Overigens werkt het niet voor iedereen hetzelfde. Sommige mensen zijn juist blij als het vriest dat het kraakt omdat ze dan eindelijk fatsoenlijk kunnen adem halen. Bij mij is het een drama. Ik ben standaard vanaf november een maand of 2 "dodelijk" verkouden. Slaap dan op zn best.. slecht. En hoest me een ongeluk en met wat pech overdag ook benauwd en een longontsteking. Dit jaar blij... heb het kunnen rekken tot eind november. En het idee dat ik er vanaf nu nog zeker 2 maanden zoet mee ben.. vind ik echt dramatisch. En dan heb ik eens geen aanvallen... maar ik ga echt stuk op het slechte slapen. Dus ik zou het dus gewoon eens proberen of het scheelt. Scheelt het.. dan weet je dat. Scheelt het niet... kun je in ieder geval zonder schuldgevoel genieten van je open haard. Ik neem nog maar een mandarijntje... vitamientjes voor de weerstand.