Ik heb de afgelopen week 3 hoofdkussens mogen testen bij een grote beddenzaak. De kussens zouden 65 kosten. Eenmaal mijn 'Sylvana fitness' kussen gekozen breng ik zonet de leenkussens terug en krijg ik een nieuwe 'Sylvana Rebound' kussen mee, volgens de verkoper is dit de nieuwe versie. 70 euro moest ik afrekenen ipv 65. Wil ik thuis toch even checken dat de fitness en rebound hetzelfde zijn, zie ik dat deze kussens zijn afgeprijsd bij de Bijenkorf van 50 voor 37,50. Ik heb hier geen fijn gevoel over. Zouden jullie hiermee teruggaan? En zou ik het kussen onbeslapen kunnen retourneren en mijn geld terug? Ik wil graag betalen voor service maar dit verschil vind ik wel erg groot??
Als je het bonnetje hebt moet je het gewoon terug brengen. Eventueel kan je erbij zeggen dat het bij de bijenkorf goedkoper is. Je bent toch niet verplicht om er een te kopen?
Thanx, maar ik ben bang dat die meneer zegt: uit hygiënisch oogpunt ruilen we geen kussens. Ik heb het vandaag om 16 u gekocht en volgens mij heeft hij morgen koopzondag. Je mag toch altijd 8 dagen over je koop nadenken? Oh, ik voe me zo vervelend nu..
Ik zou morgen zeker terug gaan en volgens mij heb je er gewoon recht op een product dat je gisteren gekocht hebt terug te brengen. Als hoofdkussens uit hygiënisch oogpunt niet kunnen worden geruild, had hij je hier voor de koop van op de hoogte moeten brengen. Natuurlijk ben je bereid te betalen voor service, maar een verschil van 32,50 op 70 euro is belachelijk.
Het gekke is dat ik er in het begin zo een goed gevoel bij had, dat ik van plan was ook nieuwe matrassen hier te kopen
Mijn moeder werkt in een beddenzaak en bij hen mag je kussens inderdaad niet ruilen i.v.m. hygiëne. Zij kunnen/mogen het kussen namelijk eenmaal beslapen niet meer verkopen hoe nieuw hij er ook nog uit ziet en aan een verkocht kussen kunnen zij niet altijd 1,2,3 zien of hij gebruikt is of niet. (Tenzij je hem na 5 minuten weer zou ruilen ). Je zou wel naar de winkel terug kunnen gaan misschien willen ze je iets tegemoet komen in het verschil of kunnen ze je bijvoorbeeld een hoeslaken o.i.d. aanbieden.
Dankjewel, ik vrees ook dat ik hem niet terug kan brengen.. Hopelijk kan hij me tegemoet komen in de kosten..
zit het kussen dan niet hygienisch verpakt ? als die nog dicht is kan je toch aantonen dat je er niet op geslapen hebt?
Terugnemen doen ze idd meestal niet. Maar zou er ook mee terug gaan om te kijken of ze je tegemoet willen komen in de kosten.
Er zijn verschillende types van die Sylvana kussens (hier ook onlangs eentje aangeschaft van 82 euro ) Ik zou nog even goed kijken of het wel dezelfde is. Verder is terugbrengen binnen acht dagen alleen een recht dat je hebt bij koop op afstand. Als je zelf naar een winkel gaat om iets te kopen, mag je alleen retourneren als het een ondeugdelijk product is. Dan nog zou de verkoper je een ander product aan kunnen bieden. Pas wanneer het er niet meer is en er niets vervangends kan worden gevonden, kun je je geld terug krijgen. In alle andere gevallen is geld terug of een tegoedbon een gunst van de verkoper (dus geen plicht). Ik ben bang dat je zelf gekozen hebt en dus aan de koop vast zit. Wellicht zijn ze welwillend en komen ze je tegemoet. Het is wel zo dat een Bijenkorf vaak andere inkoopafspraken kan maken. De kleine ondernemer zou misschien tegen verlies verkopen als hij met de prijs mee zou gaan. Tja, service en extra mogelijkheden kosten geld. Bij de Bijenkorf had je vast die goede adviezen niet gekregen en 'm zeker niet kunnen uitproberen (was ook onze overweging toen we 'm hier in de buurt kochten ipv via internet. Wij mochten ook verschillende kussens testen voor we tot koop overgingen).
Dit dus. Heeft niks met oplichting te maken, gewoon pech dat het kussen toevallig elders goedkoper is.
Nikki, thanks, het is ook meer het gevoel van opgelicht zijn...zo bedoel ik het eigenlijk. Ik ga vanmiddag even langs. Ik heb inmiddels begrepen via consuwijzer dat terugbrengen ip alleen hoeft te kunnen wanneer je een koop op afstand doet.
Ik heb 20 euro teruggekregen. Ben echt heel blij verrast! Superservice! Het kussen kost ook overal 50, hij vraagt 65 en bij het afrekenen 70, dit was een foutje vlgs hem. Ladies thanx! Deze mag op slot!