Kinderdagverblijf 2 kinderen 2x zo duur als voor 1 kind?

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Fiora, 3 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Fiora

    Fiora Bekend lid

    28 jun 2011
    932
    0
    0
    ik had een vraagje, weten jullie misschien of kinderopvang voor een 2e kindje veel meer kost dan voor een eerste kindje ? Betaal je net zoveel als voor het eerste kind of wat minder?
    Hoor er namelijk wisselende geluiden over. De een zegt dat een tweede kindje ruim de helft goedkoper is en je meer terug krijgt van de belastingdienst terwijl weer iemand anders zegt dat twee kinderen op de opvang ontzettend duur is.

    Ik heb het hier over 2 kindjes die 2 dagen per week zouden gaan maar na een paar maanden zou het 2 dagen BSO zijn voor de oudste en 2 dagen kdv voor de jongste.
     
  2. Brunette

    Brunette Bekend lid

    22 aug 2008
    690
    277
    63
    Vrouw
    Veluwezoom
    Het 2e kind kost net zoveel als het eerste. Het verschil zit in de toeslag die je evt. terugkrijgt, dit bedrag kan per kind verschillen. Op www.toeslagen.nl kun je een proefberekening maken om te zien hoe het voor jou uitpakt.
     
  3. Fiora

    Fiora Bekend lid

    28 jun 2011
    932
    0
    0
    Bedankt voor je reactie. Ik ga eens even kijken
     
  4. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief

    Je betaald veeeeeel minder voor een 2e en 3e kindje. Je krijgt meer toeslag terug. Gelukkig maar want anders zou het echt niet meer te doen zijn! Ter vergelijking : voor de tweeling betaal ik straks maar een derde van wat ik voor de oudste netto moet betalen.
     
  5. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Als het goed is staan de prijzen gewoon op de site van je kdv. Voer dit in op de site van de belastingdienst en voila je weet hoeveel het je netto kost.

    Staat het niet op hun site (?) Dan bel je ff
     
  6. gitta

    gitta Fanatiek lid

    22 okt 2013
    2.625
    427
    83
  7. Emily27

    Emily27 Fanatiek lid

    14 nov 2011
    2.616
    2
    0
    Je bent wonderlijk veeeeel minder kwijt voor een tweede! De kosten an sich zijn hetzelfde, maar je krijgt veel meer toeslag van de overheid. Voor dochter betaalden we NETTO €440 per maand (2 dagen p/w opvang), dus daar was de toeslag dus al van af.
    Nu zoon binnenkort ook start op de creche, ook 2 dagen p/w, nemen onze NETTO maandlasten voor de creche maar met €120 euro toe, dus €560.
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.212
    35.980
    113
    Even rekening houden dat voor de belastingdienst het kind met de meeste uren ( dus waarschijnlijk je jongste op het kdv) telt als eerste kind.
     
  9. Fiora

    Fiora Bekend lid

    28 jun 2011
    932
    0
    0
    bedankt allemaal voor het reageren, hier kan ik verder mee
     

Deel Deze Pagina