Hoi. Even een vraag. Zit na te denken wat het beste is voor mij en de kleine.. Wat ik in mijn hoofd heb is: Maandag mijn schoonouders Dinsdag opvang (gastouder of crèche) Woensdag ik vrij Donderdag ene week mijn ouders/andere week vriendlief vrij vrijdag opvang Zaterdag beide vrij Zondag allebei vrij Minder werken is geen optie evenals andere dag opvang door opa eb oma's. Mij lijkt de woensdag vrij voor mij prettig omdat het de week breekt en voor de kleine prettig omdat er dan in ieder geval elke keer door de week ik 1 dag thuis ben (ook straks met school woensdagmiddag thuis ben). Echter zei iemand tegen mij dat zij in mijn geval dinsdag en woensdag kind naar opvang zou brengen en dus vrijdag vrij zou nemen. Dit ivm rust voor het kind in wisseling. Hoe denken jullie hier over? Wat in mijn hoofd zit heeft het kindje de ene week ook 2 dagen zijn ouders thuis (woensdag en donderdag), dan 1 dag opvang en dan 2 dagen weekend. ben benieuwd
Bij ons ziet het er zo uit: Maandag opa en oma Dinsdag opvang Woensdag ik thuis Donderdag opvang Vrijdag papa thuis Wij hebben bewust gekozen voor de dag thuis tussen de opvang omdat hij op een drukke groep zit. Op woensdag en vrijdag kan hij nu lekker bijkomen. Bij opa en oma volgen ze zijn ritme ook goed en wordt hij heerlijk verwend. Maar kwestie van gewenning voor je kindje hoor.
Wij hebben dan weer bewust gekozen om de dagen bij de onthaalmoeder te groeperen, zodat ze minder last had met de wisseling van ritme. Maar ach, ze wennen aan alles hoor.
Bij ons is het: maandag mijn ouders dinsdag opvang woensdag ik thuis donderdag opvang vrijdag man thuis. Gaat hier heel goed. Hij heeft zo altijd een rustdag na de opvang en voor zover ik het kan inschatten is dat wel fijn. Maar joh, ze wennen aan alles hoor!
Dank voor jullie reacties! Dan laat ik het zo als ik in mijn hoofd heb. Lekker woensdag vrij en tijd voor de kleine. Als het niet gaat zien we later wel weer
kindjes wennen vrij snel aan een ritme. Maar persoonlijk zou ik nooit kiezen voor beide opa's en oma's en kinderopvang. Je kindje moet zich steeds weer aanpassen aan regels (van 4 partijen). Maar dat is ieder zijn eigen keuze natuurlijk.
Ik vind jouw idee dan beter juist lekker om na een dag opvang een rustig dagje thuis te hebben of bij opa en oma.. En als ze twee dagen achter elkaar gaat en daarna vijf dagen niet is dat best een lange tijd voor zo'n kleintje. Dan moet ze elke week weer opnieuw wennen. Dus ik stem voor verspreiden
Ik denk eigenlijk dat het niet zoveel uit maakt. De eerste weken is een beetje spreiding misschien ideaal, maar daarna maakt het volgens mij heel weinig uit. Als ze eenmaal gewend zijn is de opvang niet per sé heel vermoeiend en hoeven ze heus niet weer opnieuw te wennen als ze een paar dagen niet gaan.
Ik werk 3 dagen en op die 3 dagen gaat dochter naar het kdv. Dat zijn dinsdag, donderdag en vrijdag. Vanaf 1-3 is ze om de week op vrijdag bij opa en oma. Ik heb ook wel eens gehoord dat kindjes als ze steeds naar een andere plek gaan steeds moeten wennen. het gaat hartstikke goed met haar dus ik ben blij met dit schema. maar ik zou doen wat jij fijn vindt voelen
Ik denk dat het niet zo veel uit maakt op welke momenten je welke opvang inplant. Het een lijkt mij niet beter dan het ander. Waar je wel rekening mee kan houden is dat de woensdag en vrijdag populaire vrije dagen zijn. Dat betekent dat het op maandag, dinsdag en donderdag drukker is op de weg, drukker is op je werk en drukker is op het kdv. Persoonlijk heb ik die populaire dagen ook gekozen, zodat ik op mijn werk het meeste nog meekrijg. Als dat voor jou of voor jouw functie niet uitmaakt zou ik in verband met kortere reistijd en rustigere groep op het kdv kiezen voor werken op woensdag en vrijdag. Maar ik weet niet of je eventueel op dinsdag vrij zou willen zijn.
Hier gaan ze dinsdag en donderdag naar kdv. Woensdag opa en oma. Dan zijn ze altijd wat moeier en komen ze echt even bij. Ze vinden de creche superleuk maar al die indrukken en prikkels vragen ook wel een hoop energie merk ik. Dus voor mijn Kids werkt dit goed
Hier gaat ons meisje 4 dagen naar het kdv. ik vind het best veel maar het kan niet anders. Mijn ouders werken nog beide en mijn schoonvader is hartpatiënt (eng idee om onze meid dan de hele dag bij hem te laten stel er gebeurd iets ligt ze daar de hele dag) schoonmoeder woont te ver weg. de donderdagen ben ik vrij dus dan is ze lekker thuis. en wat nacho zei merk ik inderdaad ook woensdagen en vrijdagen zijn vrij rustig op het kdv..
Mijn dochter van bijna 2 jaar heeft dit schema. Maandagochtend: schoonouders, ik maandagmiddag vrij Dinsdag: mijn moeder past bij ons thuis op. Woensdag: Ik thuis, PSZ (na de grote vakantie) Donderdag: schoonouders Vrijdag: papa thuis, peutergym Mijn man en ik werken beide 32 uur. Na mijn verlof ga ik naar 28 uur. De maandag werk ik dan nog maar heel weinig en thuis. Onze beide dochters zijn straks 5 van de 7 dagen thuis. Ik vind het super.
Ik ben op woensdag vrij en dat vind ik zelf wel fijn. Het breekt de week. Mijn kinderen gaan maandag en dinsdag naar de opvang. Woensdag ben ik thuis, donderdag mijn man. Op vrijdag hoeven de oudste twee niet naar de opvang, maar de jongste wel naar het kdv. Ik werk dan thuis, dus de oudste twee kunnen na school wel gewoon naar huis komen. Ik merkte dat mijn jongste, die het meest naar de opvang gaat, het best eraan gewend is. De oudste ging maar 1 dag, de middelste 2 en de jongste gaat nu 3 dagen. Hij heeft het er prima naar zijn zin. De andere twee moesten veel meer huilen en vonden het minder leuk. Ik denk dat ze gewoon te weinig gingen en teveel moesten wennen elke keer daardoor.
Onze dochter ging eerst dinsdag en vrijdag en later maandag en dinsdag maar maakte haar niet uit.....misschien voor jezelf wel lekker ff 2 dagen vliegen achter elkaar en dan rust. Wij hebben nu Maandag naschoolse Dinsdag naschoolse Woensdag papa Donderdag schoonouders Vrijdag mama Aangezien er een 2de komt gaan we de boel iets omgooien omdat ik minder wil werken. Maandag oneven weken mama, even weken schoonouders Dinsdag naschoolse, kinderdagverblijf Woensdag papa Donderdag schoonouders Vrijdag mama Mijn man gaat soms zaterdagen werken en dan heeft hij doordeweeks een extra dag vrij hij probeerd dan de donderdag of maandag in de even weken vrij te zijn om zijn ouders te ontlasten.
Hier: maandag kdv / bso dinsdag kdv / bso woensdag mama dag donderdag papa dag of opa en oma komen aan huis vrijdag mama dag Ik moet zeggen dat ik het zelf best pittig vind 2 dagen achter elkaar. En de kinderen (3, 5 en 7) zijn ook echt kapot op dinsdagavond. Ikzelf ook, de maandag zijn we 18 thuis, 1830 eten, 1930 in bad en 20 u op bed. Dan begint mijn huishouden nog. Volgende ochtend zitten er om 7u 3 slaperige kids aan het ontbijt en gaan ze weer van 8 tot 18 naar school (kdv / bso) en eerdat ze liggen is het weer 20u. Mijn ouders kunnen alleen op donderdag en ik vond de woe en vrij vrij heel belangrijk omdat de kids dan ook 's middags vrij zijn van school, ook de vrijdagmiddag dus. Als zij op dinsdag hadden gekund had ik dat liever gedaan omdat de jongste dan 's ochtends kan blijven liggen en de oudsten hebben niet zo'n lange dag. Als ik keus had gehad had ik de dagen verspreid. Gaat het om een baby toch? Dan zou je de komende 4 jaar nog op woensdag kunnen werken, vaak is het dan ook rustig op het kdv wat ook zijn voordelen heeft En sowieso... ze wennen aan elk ritme hoor !
Ik zou voor het eten iets klaarzetten wat je alleen op hoeft te warmen, en waarom in bad na zo'n lange drukke dag. Even asn de wastafel opfrissen, dan liggen ze er zeker een uur eerder in.
Dat was ik ook aan het denken. De meeste werkdagen zien er bij ons zo uit, maar ze hoeven toch niet elke keer in bad? En je kan ook echt iets maken dat sneller klaar is dan dat. Je moet het jezelf soms ook makkelijk durven maken...
Even een hele andere overweging, maar als ik zou mogen kiezen zou ik absoluut níet voor de woensdag als thuisblijf met kind dag kiezen als ik geen oudere schoolgaande kinderen zou hebben. Als je kindje een paar maandjes ouder is en je leuke dingetjes wilt gaan doen (speeltuinen, dierentuin, zwembad, etc.) merk je dat woensdag best een drukke dag is, omdat veel ouders dan hun papa/mama dag hebben. Dinsdagen en donderdagen zijn wat dat betreft véél fijner. Dan is het overal heerlijk rustig en heb je het rijk voor jezelf en je kindje alleen . Ik had vroeger altijd een vrije dinsdag en baal echt als een stekker dat sinds de oudste op school is, ik deze dag heb moeten ruilen voor de woensdag.