Oh, geen continuerooster. Daar had ik nog niet bij stil gestaan, maar dat kan natuurlijk ook nog. Ik vind het schandalig van school dat ze niet mee willen werken aan het overblijven. Lekker makkelijk alles op corona gooien. Ik zou zeker nog eens overleggen met hen of er echt niks mogelijk is. Thuis houden van school is ook een optie, als school niet mee wil denken. Daarnaast zijn er echt wel ouders die willen helpen. Als er bij ons in de groepsapp van de klas zoiets gevraagd zou worden, is het binnen een dag rond, dat weet ik zeker. Misschien kunnen de klassenouders/leerkrachten hierin nog iets betekenen. Ik vind de optie van scootmobiel ook niet gek. Is het een oversteek bij school? Want dan kan iemand anders je kinderen misschien opvangen? En doe echt rustig aan hè die eerste week. Je doet thuis vaak al veel te snel meer dan mag en kan..
Mijn eerste gedachte was, overblijven eventueel in combinatie met naschoolse opvang. Ik zag dat school overblijven weigert, maar ik vind Corona hier echt een slap excuus. Heb je dat mondeling of per mail gevraagd. Via een officiële weg van een email heeft altijd meer gewicht. Je legt de situatie zakelijk uit, je wordt geopereerd, je hebt bedrust etc. Geef aan dat er een onveilige situatie voor je kind ontstaat als het alleen naar huid moet lopen. Of school in deze coulant kan zijn, omdat je tenslotte nu even op deze opvang bent aangewezen. Je zegt dat de oudste eventueel wel alleen naar huis kan dus zou je ook alleen voor de jongste opvang kunnen vragen. Thuis zou de oudste zich toch met een boterham pakken, een pizza in de oven schuiven ofzo zelf wel moeten kunnen redden? Je bent ook wel in de buurt. Anders toch even aan andere ouders vragen. Ik zou er totaal geen moeite mee hebben (als ik tijd heb) een kind van iemand anders even naar huis te brengen, vooral als school maar 400 meter bij jullie huis vandaan ligt. Ik ben alleenstaande moeder en hier hebben al 2 buurvrouwen aangegeven met liefde te helpen als het even niet lukt en dat hebben ze ook al wel gedaan. Dat waren overigens veel minder zwaar liggende redenen dan die jij nu noemt. Als dat allemaal niet lukt zou je nog een advertentie of zo kunnen zetten voor een oppas voor die weken, maar dat gaat dan natuurlijk wel veel geld kosten.
Ik zou bij school echt aandringen op overblijven en duidelijk aangeven waarom. Ik mag toch aannemen dat ze voor zo een situatie wel begrip kunnen opbrengen met of zonder corona....
Wat zijn jullie allemaal lief in het feit dat het geen probleem zou zijn om mee te helpen. Ik vind mezelf dan zo een last voor anderen. Ik heb vanmiddag school nogmaals gemaild met extra uitleg en of ze een uitzondering willen maken. Ik heb een elektrische fiets die ik op maximale ondersteuning zet, dan lukt het wel om te fietsen. Dus dit geeft geen inspanning voor mij hart. Scootmobiel ga ik even voor kijken. Geen idee of dat zou mogen omdat ik in die weken geen voertuig mag besturen. Weet niet of dat dat eronder valt. Deze week ga ik de ouders van de beste vriendjes appen en vragen of ze misschien willen meehelpen.
Wat een heftige tijd heb jij dan lichamelijk zeg.. en dan zo'n ingrijpende ok Ik heb jaren geleden een ok gehad waarbij ik 6 weken niks mocht tillen/vasthouden en van borst totknie in het gips zat. Die 6 weken zat ons programma helemaal volgeboekt. We hadden een huishoudelijke hulp en die bracht en haalde ook de middelste van de psz. Wij betaalden haar gewoon zelf. Ze deed ook echt veel thuis. Ze kwam 2* pw en wij.hoefden echt niks thuis te doen mbt poetsen. Mijn moeder kwam in huis om voor mij en de.kids(4,2 en 0) te zorgen. Boodschappen deed mijn man in het weekend, dan kwam een nichtje hier om op te passen. De oudste zat 12 km verderop op school en er was een hele logistieke puzzel on haar steeds weer naar huis te krijgen. Mijn zus kwam.1* in de week.eten en dan kookte zij meteen. Vrienden die op visite kwamen deden meteen even een wasje of de afwas ofzo. Het was pittig, maar na 3 maanden (na 6 weken mocht ik iets meer, maar.noh niet alles) zwaaiden we de hulptroepen uit. In jouw geval is het ook gepland. Dus hoppa, hulp gaan vragen. Ik zou zonder probleem je kinderen mee naar school nemen of ze bij mij een boterham laten eten. In huis kunnen ze zichzelf redden neem ik aan? Jij kan ze aansturen en zij kunnen zichzelf aankleden/boterham maken.(en een.kopje koffie voor jou maken) Je kunt nu de vriezer volkoken en 6 weekmenus maken. Echt, vraag om hulp!!! Wij hadden tijdje terug corona en de hulp kwam van alle kanten! Zo fijn!
Stuur inderdaad een mail met daarin ook de juffen en directeur/schoolleider erin opgenomen. Op die manier betrek je meerdere mensen bij dit probleem. Vaak is er dan toch nog wel wat mogelijk. En vraag gewoon vriendjes van je kinderen om hulp. Of buren die de kinderen daar op school hebben. Die moeten toch ook die weg over? Ik zou er totaal geen bezwaar tegen hebben kinderen mee te nemen. Doe ik wel vaker. Voel je niet bezwaard! Je doet het uit noodzaak niet uit luxe.
Anderhalf jaar geleden 8 weken in het gips gezeten + nog 4 weken tot ik weer mocht/kon autorijden. Mijn man had 1 1/2 dag zorgverlof. Vriendinnen kwamen helpen met halen van school en het thuis verzorgen (jongste 2 waren toen 3 en 4) mijn moeder hielp ook regelmatig. 1 dag opvang/bso (oudste kwam zelf uit school en deed alles zelf). Of mee met vriendinnetjes van school etc. Ik had van te voren alle weken al uit gestippeld. Mijn vader woont bijvoorbeeld niet in de buurt maar kwam ze ook een dag halen als mijn man op zaterdag moest werken.
Ja, gewoon vragen inderdaad. Ik zou het zo voor een willekeurige moeder van school doen, juist fijn als je kan helpen in zo'n lastige periode (en ik ben geen sociaal type, dus als ik het zelfs fijn noem, dan vinden er vast meer dat).
Hoe lullig ook, dit zijn tijden waarin je kinderen wat sneller groot gaan worden. Ik zou nu vast gaan beginnen met het oefenen van oversteken. Daarbij zou ik gewoon een contract voor de overblijf afsluiten tot einde schooljaar. Hier een keer zwaar letsel opgelopen en 3 maanden volledig uit de running geweest met twee nog jonge kinderen. Ik kon niet anders dan leunen op anderen, terwijl ik dat ook vreselijk vind. En wellicht doe je er beter aan om die week wel in het ziekenhuis te blijven. Je man kan dan zorgverlof aanvragen voor de kids als jij er niet bent. Super flexibele werkgever heeft hij trouwens, NOT. En anders lekker die week zelf vrij nemen, lekker veel op vakantie zit er momenteel toch niet in.
Ik zou het toch zelf proberen op te lossen Eerste week, man gewoon helemaal vrij nemen Daarna ofwel op school overblijven (en daar zou ik flink op inzetten), maar dan heb je alsnog drie uur dat ze opgehaald moeten worden Dus ik zou dan ook een scootmobiel huren. Ik vind zelf vijf weken lang zowel 12, 1 als 3 uur iemand vragen best een hoop geregel en zou blij zijn als ik het gewoon zelf kon doen. Succes en sterkte!!! Niet niks zo'n operatie!
Ja ik snap dat je het lastig vind om te vragen maar denk dat iedereen je wel wilt helpen Of je man moet de 1e week vrij nemen er moet toch ook gekookt worden, huishouden etc wie doet dat dan?
Hoe is het nu? Zijn er al wat "dingen" geregeld voor de kinderen? Ontzettend heftig trouwens wat jij voor de kiezen krijgt. Veel sterkte! P.S. Ook ik zou jullie kinderen ophalen/wegbrengen, boodschappen doen, koken e.d.