baby 7 mnd wil liever vast voedsel als fles

Discussie in 'Voeding' gestart door Pindakoek, 30 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Hoi dames,
    Onderwerp zegt het al, op zich niet erg als ze maar geen belangrijke vitamines mist. Dit is haar voedingsschema:

    6:30/7.00: 180/6 fles met 3 eetlepels zonnige ontbijtpap
    10:00/11.00: 2 stuks fruit
    13.00/13.30: broodje met smeerkaas/smeerworst of boter, flesje met diksap, paar maisboogies
    15.00: 180/6 fles
    17.30/18.00: heel potje groente ( of ik maak zelf) en daarna toetje yogolino of schaaltje yoghurt.
    19.30/20.00: 180/6 fles

    Ze dronk de laatste fles leeg maar sinds een paar dagen wil ze die niet meer, uiteraard snap ik dit want er zit te kort tijd tussen. Andere flessen lijken ook moeilijker te gaan maar ze drinkt ze uiteindelijk wel leeg.
    Kan ik die laatste fles weglaten of wat zouden jullie doen. Cb kon ik niet bereiken vandaag maar ben benieuwd wat jullie vinden.
     
  2. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ze eet verder goed zo te zien.
    Mijn jongste wilde ook best vlot naar minder flessen. Hij begon met net 7 maand opeens zijn vaste voeding te eten, en binnen een week zaten we op 500cc melk, met moeite.. Ik ben wel steeds die 180/6 aan blijven bieden. De ene keer dronk hij de fles dan op, een andere keer weer niet.

    Het hielp hier ook door die middelste fles bij de boterham te doen, daar bleef dan wel iets meer staan. Dan rond 15.00 alleen water/thee/sap en een klein snackje (fruit, babykoekje). Dan had hij meer trek in die laatste fles. Opgeteld dronk hij meer op die manier.
     
  3. pientje1

    pientje1 Niet meer actief

    Je kan het flesje direct na de boterham geven (ipv diksap) en dan 90cc. Om 15.00 diksap en een koekje, dan zal ze savonds waarschijnlijk meer honger hebben en meer vd fles drinken.
     
  4. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Dank je wel dames...maar ze drinkt maar een paar slokken diksap en dat was het. ..vind het niet erg om minder melk te geven maar volgens mij heeft ze het nog echt nodig om goed te groeien of niet?
     
  5. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Misschien dat ze melk wel lekkerder vindt? En anders 90/3 bij de lunch en 90/3 om 15.00?

    Mijn jongste deed het prima op die 500cc. Niet het idee dat hij iets heeft gemist in zijn groei..
     
  6. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Die 90/3 ga ik morgen proberen...eens kijken hoe ze het vindt...laat het wel weten hier ;)
     
  7. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    11 jan 2010
    2.855
    0
    36
    Niet als aanval bedoelt maar ik vind dat je haar wel al veel ongezond eten geeft wat haar lichaam helemaal nog niet nodig heeft.
    Smeerkaas en -worst zit heel veel zout in en smeerworst is ook niet erg gezond. (Afvalvlees).
    Yogolino is ook een suikerbom.

    Ik gaf op die leeftijd Zonnatura appelstroop of Zonnatura jam of alleen wat boter.
    Ook geen diksap maar lauwe vruchtenthee zonder caffeine.
     
  8. Brechtje

    Brechtje Actief lid

    22 sep 2008
    493
    0
    0
    Hier hetzelfde! Alleen warm eten en fruit gaat goed. Onze dochter drinkt nog minder. Diksap wil ze ook niet.

    7.30/8.00 120 cc opvolgmelk en dan de helft geef ik als pap(bambix). De andere helft probeer ik gewoon als melk te geven maar meestal lukt dit niet. En ook de helft pap eet ze niet op.
    11.00 fruit. Zelfgeprakt met een liga erin
    12.00 fles van 120 cc. Maar vandaag dronk ze toen maar 30 cc Leeg gaat de fles zoieZo niet.
    15.00 restje fruit en meestal probeer ik haar nog wat melk te geven.
    18.00 warm eten. Ze krijgt soms wat hapjes yoghurt toe maar niet altijd.
    19.00 120 cc melk en hier laat ze altijd van staan.
    22.00/23.00 150 cc melk. Omdat ze dan slaperig is drinkt ze dit op

    Ik ga morgen maar wat brood proberen want ik vind dat ze wat weinig krijgt.
     
  9. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.811
    5.949
    113
    Vrouw
    #9 Zoe123, 30 jan 2014
    Laatst bewerkt: 30 jan 2014
    Hahaha
    Mijn kids zaten met 7 maanden op een struikje brocolli a la rapley, en een boterhammetje tussen de middag. (de rest bv).
    Ik ben het met je eens:wel wat veel ongezonde dingen er tussen..

    Ts,wellicht de diksap weglaten? En dan melk aanbieden?
    En evt de warme maaltijd wat beperken zodat ze nog trek heeft in een fles..
     
  10. adi

    adi Niet meer actief

    Ze is nog een baby en tot zeker 9mnd is melk haar hoofdvoeding, tussen 9 en 12 mnd heeft ze minimaal 500cc zuivel nodig (melk + bijv yoghurt)

    Voorlopig zou ik overige onnodige dingen schrappen zodat ze haar melk kan drinken. Bijv toetje na het eten is niet nodig zolang ze avondfles nog krijgt.
    Met de boterham melk aanbieden en geen zwaar beleg geven, alleen boter is prima.
     
  11. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    11 jan 2010
    2.855
    0
    36
    Mijn dochter kreeg natuurlijk ook haar vers gestoomde groente en fruitje;)
    :D
     
  12. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Nee hoor zie het niet als aanval ;) cb zegt bv niet dat het ongezond is. Yogolino is niet elke dag, geef haar meer magere yoghurt per week. Broodje wordt ook heel licht besmeerd en groente en fruit wil ik het liefst vers maken.
     
  13. mamadk

    mamadk Actief lid

    29 jul 2012
    344
    0
    16
    NULL
    NULL
    De yoghurt zou ik ipv mager gewoon volle yoghurt geven. Ze hebben dat meer nodig en is puurder dan mager.
     
  14. adi

    adi Niet meer actief

    Je hoeft bij een baby echt niet te minderen met vet, dat heeft ie juist nodig voor goede groei en ontwikkeling. Dus als je yoghurt geeft zou ik voor volle of Griekse yoghurt gaan, in magere yoghurt zit bar weinig.
    En je kunt haar boterham gerust flink besmeren met boter en appelstroop.
    Smeerkaas en smeerworst zijn meer af te raden door hoeveelheid zout en doordat smeerworst natuurlijk gemaakt wordt van restanten van organen van dieren. Al klinkt smeerworst lekkerder dan gekookte varkenslever/maag (maar is hetzelfde).
     
  15. Stephanie87

    Stephanie87 Niet meer actief

    Stroop op brood! Vind meneer hier lekker:) ( goed voor het ijzer ook! )
    Je brood ligt insmeren voor de smaak vind ik geen kwaad kunnen.
    Gewoon doen waar je je zelf fijn bij voelt!
    Iedereen zijn eigen manier!
    Maar vind het opzich een goed schema hoor!:)
     
  16. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    27 sep 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Rond 7,5 maand ging mijn dochter naar 2 flessen, meer dronk ze gewoon niet. Nu nog steeds 2 flessen (10 maanden) maar ze drinkt ze al heel lang niet meer leeg. Ze krijgt yoghurt, en zo komen we in ieder geval aan de 300 ml. Je kan het er niet inproppen, en verder eet ze heel goed dus dan is het prima!
     
  17. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    27 sep 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn dochter is 10 maanden en al een hele tijd halen wij de 500 ml niet hoor. Mijn cb maakt er ook geen probleem van, want als ze verder goed eet is er weinig aan de hand hoor. Je kan het er toch niet inproppen
     
  18. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Moest inderdaad ook van het CB toetje gaan geven ivm maar 3 flessen drinken. Ik denk dat ik toch even afwacht tot 17 februari, dan moet ik weer naar CB.

    Inderdaad je kan het er niet inproppen, dus ben benieuwd wat ze gaan zeggen ;)
     
  19. Marlijn82

    Marlijn82 Fanatiek lid

    28 mrt 2012
    1.968
    0
    0
    Overijssel
    Hier ben ik juist yoghurt(volle) gaan geven omdat hij de flessen niet meer wou, met 7 maand zat ik op 2,5 en dan de halve in de avond. Met 9,5 maanden op 2 flessen, middag en avond een halve. En met een jaar zat ik nog maar op 1 fles pap in de ochtend. Kreeg zelfs complimenten van het cb dat ik zo snel de avondfles eraf had, en moest dan maar gewoon yoghurt gaan geven voor de zuivel;)

    Geef nog steeds geen brood in de ochtend omdat hij gewoon melk niet lekker vind ofzo, hij drinkt het in ieder geval niet.

    Wat betreft je op brood doet, tja dat is ieder voor zich en niet echt mijn keuze. Hier zonnatura stroop , verder ook wel eens een smeerkaas en leverworst maar niet vaker dan 1 keer per week en pas na een jaar.
     
  20. BLiS

    BLiS VIP lid

    29 jan 2009
    27.768
    1
    38
    Vrouw
    Verplaatst naar 'voeding'
     

Deel Deze Pagina