We hebben een probleem in 2012 met de kinderopvangtoeslag. Om medische redenen (reuma) werk ik nl. 4 dagen van 6 uur = 24 uur. We zouden dus volgens de belastingdienst recht hebben op een vergoeding van 33,6 uur per week. Nu moet ik voor die 4 dagen dus 44 uur afnemen. Het KDV is open van 7.30 tot 18.30. Ik breng Ymke meestal rond 8.00 uur (daarna Emiel naar school) en begin om 8.30 op mijn werk. Ik werk tot 15.00 uur. Dus zou Ymke om 15.30 uur weer op kunnen halen. Als mij die uren in rekening worden gebracht dan kom ik met 33,6 uur per week wel uit. Maar tja ... het KDV wil hier uiteraard niet aan meewerken (een kindplaats bezet voor 2 dagdelen terwijl het kindje er minder is). Hoe nu verder? Moet ik er op hopen dat er iemand in mijn omgeving is die Ymke voor 1 dag op wil vangen en dit gratis wil doen??? Die extra uren betalen komt neer op een bedrag van 300 per mnd en dat kunnen we echt niet betalen (komen nu nog maar net rond). De optie om bv. mijn man een dag op te laten passen is niet bespreekbaar. Dan zou er nog veel minder salaris binnen komen en zijn werkgever zal er absoluut niet mee instemmen. Heb de belastingdienst al gebeld maar ik zou dan een sociaal medische indicatie moeten krijgen van de gemeente en dan zou de nieuwe regel van 140% niet gelden. Tja ... een echt meewerkende gemeente hebben wij nou ook weer niet. Wie of wie weet of er nog meer mogelijkheden zijn in deze k*tsitutatie. O ja, voor de BSO voor Emiel komen we ook in de problemen maar daar is wel een mouw aan te passen.
Het enige dat ik kan bedenken is een gastouder zoeken. Ik werk ook rare uren en een gastouder is dan de enige oplossing. Anders zou het voor mij ook te duur worden.
Dat is wel minder. Heb je geen familie die misschien wil oppassen? Of een gastouder? Een gastouder is goedkoper dan een kdv en die zijn ook wat flexibeler qwa tijd. Ik denk dat tegenwoordig in de crisistijd niemand gratis gaat oppassen.....
Ik weet niet waar je woont in overijssel maar het kdv waar ik werk betaal je per uur Dus echt alleen de uren die je afneemt. Dit geld ook voor de bso Je mag me pb'en hoor
Ja, ik dacht ook gelijk aan een gastouder of een kdv waar je flexibele uren kunt afnemen. Je schrijft dat jullie gemeente niet meewerkend is, maar heb je ze al gebeld? Als je een medische indicatie van jouw arts hebt, kunnen ze toch moeilijk weigeren om mee te werken? Als ik jou was, zou ik even bellen om een afspraak te maken zodat je face-to-face de situatie kunt uitleggen. Als dat lukt , zou Ymke gewoon op haar verrouwde kdv kunnen blijven.
Wij gaan per 1 januari over op een gastouder. We hebben dan alleen nog opvang nodig in de middag en het kdv heeft een minimale afname van 11 uur. En ga geen andere (rottere) tijden werken om alsnog het geld naar het kdv te brengen. Als ik jou was zou ik dus op zoek gaan naar een gastouder. Bumpie, is bij jullie het uurtarief dan niet hoger?
Meestal is een flex kdv qua uurprijs wek duurder ja. En die zijn er ook niet zoveel. De beste optie voor jou zou een go zijn, maar ik vind het wel rot dat door zo n regeling jouw kindjes verplicht worden afscheid te nemen van hun vertrouwde plekkie. De maatregel is in weze goed, zeker voor degenen die hun kind weg brengen om lekker te gaan winkelen, ik ben blij dat dat aangepakt wprdt. Maar voor jullie is het wel heel rot.
Ik zou ook voor een gastouder gaan kijken als ik jou was. Wij hebben ook flexibele opvang op het kdv, alleen betalen wij ook per dagdeel en daarbij zijn we verplicht om 1 dag per week te komen ook al is mijn man thuis ( werkt ploegendiensten). Dat is dan 2 x 11 uur per week die we voor niks afnemen en dat ongeveer 2x per maand. Zonde van het geld. Vanmiddag heb ik een gesprek bij een gastouder. Heb voor 3 maanden haar de tijden doorgegeven en het scheelt ons in 3 maanden tijd bijna 200 uur in de opvang, dat scheelt ons enorm veel geld. Daarbij is zij ook nog een stuk goedkoper dan het kdv.
Hoi hoi, Je betaald per uur bij ons 6.50. Je neemt bij ons geen dagdelen af. We hebben ook flex plaatsen maar dat houdt in dat je niet op een vaste dag komt. Dan betaal je 7 euro per uur volgens mij.
Ik denk niet dat iemand die het maar moeilijk kan betalen zijn kind wegbrengt om "lekker te gaan winkelen". En ik denk ook niet dat de regering deze regels heeft gemaakt om dát aan te pakken. Vreemde gedachtengang . En ja, ik ga ook wel eens allerlei boodschappen doen als ik vrij neem van mijn werk en mijn kinderen op het kdv zijn. Lijkt me leuker voor ze dan auto-in-auto uit-buggy in-konten kijken-rondgereden worden-buggy uit-auto in-auto uit-buggy in-konten kijken etc.
Een gastouder is in dat geval het handigst. Mijn kinderen gaan ook naar een gastouder, ik werk zelf in de kinderopvang en daardoor heb ik een probleem met of de haaltijd of de brengtijd, zodoende is voor ons een gastouder makkelijker en het voordeel is dat ik alleen de afgenomen uren betaal.
Ja, ik zit met precies hetzelfde probleem. Ik ben het helemaal eens met het feit dat mensen maar 140 % van hun werktijd kinderopvang vergoed krijgen, maar ik vind dus ook het het kinderdagverblijf ons in de gelegenheid moet stellen om per uur af te nemen. Zo haal ik de kids na een dagdienst altijd al om 16.00 op, terwijl ik gewoon tot 18.00 betaal. Ik hoef ze soms pas om 11.00 te brengen, maar ik betaal wel vanaf 7.30. Heel vervelend..
hier een soortgelijk probleem... We gaan het maar even proberen hier, hoewel het ws zo zal zijn dat ik de eerste 2 maanden mogelijk 10 euro verlies draai als je m'n salaris tegenover het kdv zet... Maar zonder die paar uurtjes die ik werk kan ik (mentaal) ook niet. Zuur hoor, die nieuwe regeling. Voor mij ligt het probleem vooral dat ik maar 6 uur in de week werk - 2 x 3 uur - en dus 10 uur kdv afneem. Als ik regelmatig 2 uur bijwerk (hoewel dat ook vrij moeilijk is op mijn werk door de bezuinigingen) dan krijg ik wél voldoende terug van de belasting. Die 2 uurtjes minder werken in de week, scheelt ons gewoon 100 euro in de maand qua teruggave...
Is er geen ander kdv in de buurt die flex opvang bied ?? Als ik Jasper hier van 10-14 uur breng, betaal ik ook maar van 10-14 uur. (dit jaar 6,24 per uur, volgend jaar 6.36 per uur)
Ik zou ook voor een go gaan! Als ik ook die prijzen zie van het kdv schrik ik me werkelijk een hoedje. Onze go kost 5,09 euro per uur. En is flexibel. Ik betaal ook alleen de uren die we afnemen... Ik denk dat een kdv straks bijna voor niemand meer uit kan, omdat je dagdelen afneemt ipv losse uren.
Bedankt voor alle reacties. Een gastouder wil ik liever niet. Ymke is zo gewend aan een KDV met lekker veel kindjes om mee te spelen. Daarbij zijn we juist 3 maanden geleden met haar van KDV gewisseld zodat zij nu bij de BSO met haar broer zit. Ze gaat naar een agrarisch KDV, super gewoon. Heerlijk buiten en veel naar de boerderij, veel met dieren omgaan en ontdekken. Ze slaapt en eet hier ook veel beter dan op het vorige KDV. Heb zojuist mijn moeder gesproken en zij heeft aangegeven dat ze ons wel wil helpen. Wat heerlijk dat er zulke moeders zijn. Zij zal waarschijnlijk de donderdagochtend voor haar rekening nemen. Ik ga met mijn werkgever overleggen of ik dan de middaguren (2 uur) of vrij kan van mij mega-verlofurenstapel of op 2 andere dagen kan maken. Hopelijk is hij hierin flexibel. Vooralsnog is het gratis oppassen opgelost.
Ik denk dat je onder de regeling van het KDV niet uitkomt. Dat is de reden dat ik voor een gastouder heb gekozen en nu voor flexibele kinderopvang. Voor zowel gastouder als flexibele opvang betaal je alleen de uren die jij afneemt. Het is lastig hoor, werkende ouders en oppasregelingen. Als het financieel niet kunt trekken zou ik toch echt een andere oplossing zoeken. Heb je ouders die kunnen oppassen, eventueel voor een kleinigheidje, zussen???
Mits je kiest voor flexibele opvang natuurlijk. Maar dat is er niet zoveel. Wij hebben geluk gehad dat er een nieuw dagverblijf is geopend op het moment dat we een nieuwe keuze moesten maken.
Zo vreemd is dat niet hoor. Er zijn er genoeg die hun kind geregeld naar het kdv brengen op een dag dat ze niet hoeven te werken. Niks mis mee, maar ze vragen nog wel de toeslag aan. En dat gaat dan om mensen die het makkelijk kunnen betalen. En ik geloof dus wel dat dit de reden is waarom de regering die regel heeft gemaakt. Niet zozeer voor het winkelen, maar om te voorkomen dat mensen hun kinderen naar het KDV brengen, terwijl dat dus niet nodig is.