Haha ik moet wel lachen om die overdreven reacties. Ik had het er met mijn schoonmoeder over en met mijn eigen moeder en beiden gaven vroeger de kids al rond de 8 weken af en toe vast voedsel...(heel veel mensen deden dat vroeger al zo vroeg) Niemand in mijn familie heeft er ook last van gehad en niemand heeft er een ziekte aan over gehouden Oké er is onderzoek naar gedaan dus ik heb gewacht tot ze bijna 4 maanden (volgens mij 4 dagen eerder) was maar ik maak me er dus niet druk om als sommige moeders wat eerder beginnen als hun baby nou eenmaal hongerig is. Mijn meisje is ook altijd al een hongerige baby en geloof me dat kan je echt wel herkennen als honger! En nee het is niet alleen omdat ze op haar handje sabbelt. Iedere baby is weer anders en je kan wel makkelijk gaan zitten praten van 'dat mag niet' en 'je bent geen goede moeder als je eerder begint', maar dan heb je denk ik zelf geen baby die hongeriger is dan gemiddeld op die leeftijd. Ik heb het met moeite uitgesteld totdat ze bijna 4 maanden was omdat ik meerdere keren met een huilend kind zat dat duidelijk meer honger had en ik maar smachtend wachten tot het weer tijd was voor een volgend flesje. Ook omdat mensen tegen mij zeurden over problemen die het kon brengen. Zodra ze weer een fles mocht zoog ze zowat de fles mee naar binnen... Sinds ze wat extra's krijgt is ze een meer tevreden baby dan toen.
Inderdaad en ik vind het veel belangrijker dat je geniet van je kraamtijd en een band opbouwt met je kindje. Als je alleen maar aan het stressen bent vanwege de bv gaat dat niet lukken. Ik ben destijds naar een bv-cursus geweest en vond het verschrikkelijk. Alsof je je kind mishandeld als je kv geeft. Heb me voor de 2e cursusdag dan ook afgemeld. Zit niet te wachten op die propaganda.
Jammer he, dat ze het zo brengen. Dan schiet het compleet zijn doel voorbij, lijkt me. Ik heb de bv-cursus als heel fijn ervaren. Echt deskundige mensen en er werd met geen woord over kv gerept. Het gaat daar ook niet over, tenslotte.
Ik heb alleen het artikel gelezen en ten eerste moet iedereen zelf weten wanneer hij begint met vastvoedsel wel vind ik dat onder de 6 maanden zijn ze nog zo klein waarom al voor die tijd vastvoedsel geven ze kunnen hun hele leven nog eten en het heet niks voor niks bijvoeding dus tot een jaar is de melk Hooft en het andere daarbij maar je ziet regelmatig dat er al hele maaltijden naar binnen worden gepropt. En dan krijg je van doe vragen mijn kind kan niet poepen of mijn kind spuugt of heeft kramp logies!! De darmen zijn nog helemaal niet klaar voor. Ik begin pas als mijn kindje er klaar voor is dus kan zitten en zelf voedsel naar zijn mondje kan brengen ( reaply)
Ook bijzonder dat een beetje fruit of groente zou kunnen helpen bij hongerige baby's. Fruit of groente vult helemaal niet zo als melk. Van rijstebloem kan ik het me nog indenken, maar dat kleine beetje dat ze eten in het begin, dat vult echt niet.
Ik denk ook niet dat het bij mijn dochter echt honger was.. want meer melk hoefde ze niet.. het was denk ik echt de behoefte aan iets anders.
Wel deels mee eens, mijn zus klaagt al weken erover dat dochter van 7 maanden niet vaak aan de borst wil. Maar als ik dan kijk wat het kindje allemaal aan bijvoeding krijgt, vind ik het logisch dat ze niet veel behoefte meer heeft aan BV. Ze krijgt zowat hele maaltijden!
Je had ook een bijtring kunnen proberen. Ouwe schoenzool had ze vast ook graag in gehapt. Ontwikkelingsfase heet dat.
Altijd Juju, incluis de moeders die zichzelf slechte moeders noemen en anderen daar de schuld van geven, heel bizar!
Bij jouw dochter misschien niet, bij iemand anders kind misschien wel. Mijn dochter wilde wel meer melk als ik dat gaf, maar teveel melk is ook niet goed. En dat fruit en groente niet vullen vind ik onzin.
Jaja, ik lees het alweer. BV-moeders zijn beter als KV-moeders, ongeacht wat voor een reden ze hebben. KV moeders zijn laagopgeleid, komen uit een lagere sociale klasse, proppen oorbellen bij hun kind naar binnen als ze één dag oud zijn, hebben schulden, voeden bij voor de 4 maanden of met de 4 maanden, hebben kinderen met obesitas of allergieën... hoeveel kan ik er nog verzinnen? Wees blij dat die kinderen eten krijgen, kan genoeg landen voor me halen waar dit niet eens het geval is. Dat er niet eens alternatieven bestaan voor BV en als moeder niks kan eten of drinken, houdt het ook met die BV een keertje op.
Verrek, even doorgooglen en ik zie dat je gelijk hebt. Maaarr ik zweer dat ik toch eens een onderzoekje heb gelezen waarin het andersom stond, want toen dacht ik nog "huh?" hahaha. die onderzoekjes toch he?
Volgens jou is het waar en volgens mij slaat het nergens op. Als mijn meisje honger heeft en ik geef een potje groente of fruit dan is ze weer een hele poos zoet. Misschien vult melk beter, maar groente en fruit vullen ook zeker wel.
Ja misschien wel, mijn dochter krijgt een flinke verse prak, maare, een uur later wilt ze de fles! Haha. Heb zelf helaas geen bv kunnen geven, wilde wel, maar lukte niet. Ach, dan is fv ook een goede optie, je moet toch wat. Zelf ben ik met 5 maanden begonnen met wat bij voeden. Het was alleen proeven, gewoon 1 of 2 hapjes. Vanaf een maand of 6 at ze wat meer.