Ik heb gisteren te horen gekregen dat ik maar 6 uur per dag mag werken van de verloskundige. Ik heb daar ook een briefje van mee gekregen voor mijn werk. Wat ik mij nu af vroeg. Valt dit onder de ziektewet? Of gaat die uren van mijn loon af? Moet ik dan alsnog een brief van de dokter hebben? Dank
Hoi, dit gaat niet van je loon af. Dit valt onder de ziektewet. Als ze er om vragen kan je altijd nog een brief vd dokter vragen, maar lijkt mij dat de brief vd vk genoeg is. Ze kunnen je wel verplichten om 6 weken voor je uitgerekende datum met verlof te gaan ipv 4 weken. Als je zekerheid wil zou ik deze vraag even in het topic vd uwv medewerkers zetten. Groetjes Rebekka
Wat hierboven staat, klopt bijna helemaal. Alleen is het niet zo dat ze je kunnen verplichten bij 34 weken met verlof te gaan, dat bén je verplicht. Zodra je ook maar 1% ziekgemeld bent, moet je met 34 weken zwangerschapsverlof opnemen.
ter aanvulling op Bri: wanneer je vantevoren weer wordt beter gemeld geldt dit uiteraard niet meer, dan heb je nog altijd de keuze tussen 34, 35 of 36 weken met verlof te gaan Maar je krijgt dit niet voor niets "opgelegd" om minder te gaan werken. Verder is dit zwangerschapsgerelateerd en dan krijg je gewoon 100% doorbetaald.