Hoi meiden, Misschien kunnen jullie m'n vraag beantwoorden. Mijn kleine meid is nu 6 maanden en eet goed van haar fruit en groente. Nou ben ik overgegaan naar 3 flessen, gewoon nog 180/6 Ik heb niet het idee dat Maartje behoefte heeft aan meer, de 180/6 gaan soms ook moeilijk op. Maar als je kijkt op de verpakking van de flesvoeding en ook volgens het cb moet je bij 3 flessen 210/7 geven. Moet dat persé? Ze hebben toch 500 ml voeding nodig? Dan is 200ml x3 toch ook voldoende? Mijn schema is trouwens: 7.30 fles 180/6 9.30 fruit (3/4 potje 6mnd) 12.00 fles 180/6 16.30 groente hap (3/4 potje 6mnd) 19.00 papfles 180/6 met rijstebloem Klopt dat een beetje? Hoe ervaren jullie trouwens de groente hap zo dicht op de avondfles? Ik zag bij sommigen staan 17.00 groente en 19.00 fles. Nou ik heb het geprobeerd, maar mevrouw zit dan nog tjokvol van de groente. Is dat bij jullie ook zo? Lang verhaal, maar hopelijk hebben jullie tips en antwoorden. Thanx Anneke
Hier krijgt Nathan 3 x 180+6. Dat is prima. Wel erom denken dat ze genoeg vocht binnenkrijgen. Dus geeft tussendoor (of bij een hapje) wat thee of i.d. Nathan krijgt rond 17.00 groenten en 19 uur de laatste fles. Dat gaat prima hier. maar nogmaals, ze krijgt naar mijn idee wel wat weinig vocht binnen naast de melk, dus geef haar wat extra's. Misschien uit een beker?
Sofie krijgt ook 3 x 200 cc maar drinkt de flessen niet eens helemaal leeg. Ik denk dat ze net op de 500 ml zit ofzo. Ik geef tussendoor daarom ook wel ander drinken zodat ze toch genoeg vocht binnen krijgt. Maar ehm, vanaf welke leeftijd ga je dan eigenlijk over op 3 flessen?
bij een fruithap en volledige avondmaaltijd kan je overgaan op 3 flessen. 210+7 wordt ook wel vaak afgeraden lees ik hier en daar, ivm oprekken van de maag. Mijn dochter krijgt ook 3 x 180+6 en heeft daar genoeg aan hoor (+bijvoeding dan)
hier ook 3x180+ 6 hoor soms de laatste fles 210+7 maar das alleen als hij over de dag naar mijn gevoel niet genoeg heeft gehad. Nadeel is wel dat Jesse niets anders wil drinken dan melk en ik hem tussendoor geen thee of diksap kan aanbieden. Laatste fles is hier 20.00 en groente rond 16.30/17.00
Hier was het gewoon 3x 180/6, tussendoor water of heel dun diksap. Zeker als ze het niet altijd opdrinkt en er gewoon genoeg aan heeft, zou ik niet meer gaan geven.
Bedankt voor jullie antwoorden! Ben niet de enige dus die 200 ml blijft geven. Heb het idee dat ik anders zo zit te proppen en dat voelt niet fijn. Bij het cb zeiden ze dan weer niks over extra vocht geven... Vreemd hoor. Heb haar vandaag twee keer een klein flesje kamille thee aangeboden (heel slap) en dat vond ze heerlijk. Dus die ga ik gewoon vanaf nu bij ieder hapje aanbieden.
wij hebben ook nooit die hele dikke flessen gegeven, wat een plens is dat zeg. Ik heb idd tussendoor extra water gegeven, of verdunde thee of een beetje diksap. Die opvolgmelk is erg voedzaam, ik zou er ook zo vol van zitten!
Ik weet niet of je inmiddels wel al op opvolgmelk zit? want die hebben ze nu wel nodig, zeker als je op 3 flessen per dag komt, dus ik ga voor het gemak uit dat je wel al opvolgmelk geeft. en als de kleine van jou niet meer wil dan 3 flessen, dan wil ze niet meer. Ik zou de flessen dan gewoon zo houden zoals je nu hebt, je merkt vanzelf wel als ze wel meer wil gaan drinken, en in de gaten houden dat ze tussendoor gewoon wat anders te drinken krijgt. Thee, diksap, limonade o.i.d. zodat ze toch genoeg vocht binnen krijgt. Hier krijgt ze om half 9 de 1e fles. uurtje of 10 wat pap, maar eet ze niet veel van 12 uur half 1 krijgt ze haar 2e fles uurtje of 14 potje fruit gaat schoon op half 5 - 5 uur potje groente uur of 6 klein flesje melk (100) en dan maak ik haar tegenwoordig 's avonds wakker voor haar laatste fles ze drinkt de ochtendfles wel 240 weg, en de middagfles 200 en de avondfles geef ik haar 240 maar drinkt ze 220 zo ongeveer van op,soms minder. zij komt gemiddeld aan de 700-750 ml per dag dus zo te zien aan jouw schema mankeert er niets aan je schema hoor. al zou ik als je dat nog niet doet tussendoor wel proberen dat ze wat anders tussendoor drinkt.