Nee idd geen sociale huurwoning nee, een koopwoning van 159.000 dus echt geen schrikbarend dure en luxe woning! dat bedoelde ik er mee te zeggen, terwijl we makkelijk een veel groter en luxer huis hadden kunnen kopen maar bewust niet gedaan.. dat bedoelde ik er mee te zeggen dat je dus niet persee hoge vaste lasten hebt als je veel verdiend.
Geldt ook voor ons idd. Ok, ons huis is iets meer dan 2 keer zo duur en heeft een paar slaapkamers meer, maar het is geen villa, maar gewoon een 7-onder 1 kap. Een 2-kapper hier in de randstad is niet zo'n succes. We zouden het kunnen betalen, maar dan houden wij echt een stuk minder over. En trouwens, dat zou ik niet eens willen. Wij wonen hier super fijn en heel ruim.
Ja hier ook allemaal rijtjeswoningen hoor, alleen toevallig hebben wij dan net het laatste huis (dus hoekhuis) maar wij hebben dan maar 2 slaapkamers (meer ook niet nodig) en een normale woonkamer, maar wel een lekkere grote tuin, maar wij zijn echte buitenmensen dus dat komt prima uit Ja precies wij zouden ook een groter en luxer huis kunnen betalen maar dan leveren we op andere dingen veel meer in en dat willen we juist niet. Dus vandaar, relatief lage kosten en vrij hoge inkomens.
Er werd gevraagd hoe je veel geld over kon houden en hoeveel je dan moest verdienen. Wij houden iedere maand 1650,00 over daar moeten alleen nog boodschappen en 2x tanken vanaf. Wij verdienen: man werkt 36uur 1890,00 ik werk 32uur onregelmatig 1780,00 of meer met veel onregelmatigheid. Als alle vaste lasten erf zijn houden we dus een goed bedrag over. Aan het einde van de maand blijft er alleen bijna nooit iets over.
wij hebben ook een heel goedkoop huisje... ook een rijtjeshuisje uit de jaren 30... we wonen op de hoek en hebben een megatuin.. 1 extra slaapkamer moeten aanbouwen en een stuk keuken en een serre... we betalen nu 220 pm aan hypotheek! en destijd koste dit huisje 50.000 gulden!! echt een koopje dus... en bijna afgelost... we zouden makkelijk een groter huis kunnen kopen maar we wonen hier zo fijn dat we dat echt niet van plan zijn.. kinderrijke buurt waar onze dochters lekker kunnen spelen en in de weekenden hebben we het huis vol met buurtkindjes en dat is zo gezellig... zou voor geen goud willen verhuizen!
ik weet eigenlijk niet of onze lasten echt hoog zijn. We zijn aan vaste lasten ( ook boodschappen ) per maand zo`n 2400,- kwijt. Dat is meer dan onze salarissen dus hebben ook de toeslagen echt nodig voor de vaste lasten. Ik zou echt wel willen dat het anders is, maar helaas. Ik blijf hopen op een wonder
Medelijden hoef ik inderdaad ook niet, van niemand niet. Maar we zijn hier al echt zo lang aan het knokken en vechten voor een goede baan. Mijn man heeft er extra een opleiding voor gedaan, en nog mag dat allemaal niet lukken hier. Ik zou graag willen werken, maar dat kan niet omdat ik erge rugklachten heb die steeds maar erger wordt. Ik zie mijn toekomst qua werken dan ook heel somber in. Mijn man krijgt dus ook geen goede baan, ja je kunt in een fabriek gaan staan hier waar je dat op hetzelfde inkomen uitkomt hier als in de uitkering. Nu hopen we dat hij antwoord krijgt op een baan, maar dat zal betekenen dat hij 5 dagen per week van huis weg is, en ook niet zomaar even kan bellen omdat het dan in het buitenland is. Het drukt hier nogal, omdat er veel stress is..dus is dit onze enige redding, en hopelijk kunnen dan de rekeningen zonder problemen betaald worden. Maar dan zit ik ook al gelijk, als hij zoveel dagen van huis is, want hoe ga ik het allemaal doen? Ik krijg mn dochter soms niet eens uit haar bedje van de pijn :x Ik bedoel maar, ik wil echt geen medelijden van iemand, maar het is not easy! En mensen zijn zooooo gemakkelijk.... Zit er zelf maar eens zo in...dan weet je pas wat het is.
Ja, maar zo zijn er natuurlijk nog 1000 situaties te bedenken, ieder huisje heeft zijn kruisje... Maar als jij niet kunt werken door de pijn, krijg je dan geen uitkering? Of heb je nooit gewerkt?
Ik hou altijd nog een stukje maand over... telt dat ook? Ik let echt enorm op wat ik uitgeef (voorheen had ik een gat in m'n hand, dus toen was het logisch dat ik niks overhield) maar tegenwoordig lijkt alles zo duur geworden! We sparen dan wel een vast bedrag per maand, maar dat reken ik niet bij overhouden.
de inkomsten hier zijn nu zonder de overuren 1800 euro met over uren een 2200 euro dat word volgende maand 2700/2800 euro bij een normale maand een hele rustige zal het 2500 zijn en bij een hele drukke kan het oplopen tot 3000 euro. is alleen mijn vriend ik werk niet edit: onze maandlasten zijn ongeveer een 1700 euro inclusief kleding en boodschappen tanken(4x per maand) etc
Het is hier momenteel bar&boos(zo heet dat toch?) Met de financiën, heb nog 39 Euro om van rond te komen tot aan 2-3 maart dan komen de salarisen weer. Heb alle kastjes,en vriezer nagelopen en voor de aankomende week lukt het nog wel met het avondeten,maar volgende week wordt het toch eventjes een blik soep of een blikje knakworstjes. En dat allemaal dankzij die contracturen die ik nu kwijt ben ,en ik dus minder salaris heb gehad. Het salaris van mijn partner dat gaat allemaal op aan de vaste lasten,vandaar. Ik hoop dat m'n WW snel rond is,en dat ze me vanuit de WW gewoon kunnen gaan helpen naar een beter(e)betaalde baan.
Ik heb net eens alles op een rijtje gezet en wij houden 500 over voor te leven per maand. Zou toch goed moeten komen dacht ik zo.
Een beter betaalde baan betekent toch meestal ook meer gestudeerd of beter opgeleid? Ik vraag me af wat voor werk de mensen doen die zo weinig over houden. En als het daar niet aan ligt dan is de verhouding inkomsten/uitgaven volgens mij niet juist. Je kunt toch niet verwachten dat je met een "eennvoudig" baantje veel geld ontvangt. Mijn man heeft ook jaren gestudeerd maar wordt daar nu wel voor "beloond"
Jee, das echt vervelend Kun je eventueel niks lenen van familie? 39 is toch bijna niet te doen, ik hoop voor je dat het allemaal snel goed komt met je WW!
sorry, maar vaak zijn banen waarbij je niet opgeleid hoef te zijn juist nog zwaarder hoor Mijn man heeft een mbo diploma en werkt 40 uur per week bij DAF en als je eens wist wat hij voor zijn karig loontje moet doen, dat wil je niet weten!! Dus soms moet je bij een laagopgeleidde baan meer doen dam iemand die hoog is opgeleid en bijv op kantoor zit. Ook kan niet iedereen studeren, niet iedereen is hiervoor weggelegd
Ik ben het met je eens,en daarbij, lager opgeleiden zijn niet per definitie armer hoor. Je leeft gewoon naar wat je hebt, toen ik nog 15 uur in de week had,konden we prima rondkomen,nu dus eventjes niet.