Het is niet even naar de tandarts gaan en een verstandskies laten trekken. Ben je zelf zwanger? Een bevalling is gewoon heftig maar wel heel verschillend. Sommige vrouwen zijn in een paar uur bevallen waar je ook vrouwen hebt die er dagen over doen. Iedereen heeft pijn maar ook dat wordt anders beleeft. De ene vrouw vind het verschrikkelijk veel pijn doen waar de ander het weer mee vond vallen. Mijn punt: ervaar eerst zelf hoe zoiets is voordat je op deze manier je mening geeft. Je kwetst namelijk moeders op deze manier,terwijl hier moeders zijn die het echt heel zwaar hebben gehad. Beetje meer respect aub!
Oef! Jij hebt wel lef zeg. Jij kan niet oordelen over iemand anders pijn. Wat denk je, dat een bevalling net zoiets is als een menstruatiekramp? Bevallen is echt geen pretje, het doet pijn, echt pijn. Die pijn is niet te beschrijven. Waarom denk je dat er pijnstilling is? Hoe denk je dat het is als je wordt ingeknipt of uitscheurd? Ben benieuwd hoe jij een bevalling zal doorstaan.
Jee, hoe triest ben jij zeg? Hoe durf je te oordelen? Wat wil je hier mee bereiken? Mensen kwetsen? (Zo.....stoom uit mijn oren verdwijnt weer een beetje)
Dank je voor de lieve woorden. Ik voel me inderdaad aardig geraakt door dit achterlijke bericht. Zelfs voor een puber is het wel heel onnadenkend om zoiets op dit forum neer te zetten. Ga lekker op Facebook mensen uitlokken en kwetsen als je dat zo leuk vind. Zo... Lucht best op eigenlijk. Heb ineens een focus voor alle woede die toch al in me zit!
Je kan niet overdrijven over je bevalling. Dat is namelijk 1 van de meest heftige dingen die je meemaakt in je leven. Op mij komen de verhalen over bevallingen altijd erg sterk over, ik herken me totaal niet in je opmerking over "wedstrijdjes". Iedereen tekent voor een probleemloze, relaxte bevalling. Maar dat is gewoon niet vaak zo. Er kunnen zoveel problemen ontstaan. Heel heftige problemen ook en praten helpt om het te verwerken. Want dat is echt nodig. Dus nee ik ervaar niet dat mensen om "aandacht" vragen, maar ik zie vrouwen die bezig zijn met de verwerking van de bevalling.
wat een lulkoek zeg!!!! ik ben zelf nog nooit bevallen dus kan nog niet mijn verhaal neerzetten.. hopelijk heb jijzelf een super bevalling zonder pijn(hahaha bestond dat maar!!!!)
Hi. om even terug te komen op de "je bent 17, je weet niet waar je het over hebt" Ik ben inmiddels 18 en heb op 27 november mijn zoontje Wolf mogen verwelkomen. Waarom staat dat niet op mijn profiel hoor ik je denken, omdat ik altijd een stille lezer hier ben geweest en geen behoefte heb gehad om het overal te vermelden, zo ook niet het nieuws dat ik zwanger was. Mijn bevalling was ook niet lekker relaxt of zoals iemand hier zo mooi zei "even niezen en plop daar is ie" ik heb er 14,5 uur over gedaan van begin van de weeën tot keizersnede (hij zat klem). Dus ik weet heel goed waar ik het over heb. Ook heb ik hier om precies te zijn 0x het woord "aanstellen" gebruikt. Natuurlijk ervaart iedereen een bevalling anders en als ik dan hoor dat er iemand een kindje heeft verloren en alles dus voor niets is geweest, vind ik dat verschrikkelijk!! Ik ben echt niet zo'n monster die mensen wil kwetsen of iets, het is gewoon, en ik blijf er nog steeds bij, dat het regelmatig voor komt dat ze overdrijven. En met overdrijven bedoel ik niet van "aah wat stel je je aan, het is een eitje" Nee! Daarmee bedoel ik dat sommige mensen de verkeerde woordkeuze gebruiken om het beval-verhaal wat spannender te maken (zo komt dat op mij over) en nu is spannender waarschijnlijk ook weer niet een goede woordkeuze van mij maar ik weet even niet hoe ik het anders kan vertellen. Nogmaals ik vind niemand aanstellers over de bevalling, ik weet hoe het is, en mijn oprechte excuses aan de vrouwen die ik met deze post gekwetst heb.
Ik denk dat de woordkeuze van TS niet helemaal juist was en ze daarom kwetsend overkomt. Ik denk wel te begrijpen wat ze bedoeld. Ik vond mijn bevalling erg heftig. Voornamelijk de eerste 4 uur. Ik werd ingeleid en omdat hij in het vruchtwater had gepoept zat er haast bij (dus infuus werd flink opgeschroeft) . Dus had ik binnen het uur heftige weeën zonder pauze en kreeg ik 4 uur later een ruggenprik. Nu vragen veel vrouwen (collega's, vrienden etc) naar mijn bevalling en als ik dan erover vertel hebben ze het eigenlijk allemaal veeeel zwaarder gehad. Want wat zeurde ik nou.... de een heeft er wel 36 uur over gedaan en ik "maar" 12. De ander kreeg geen ruggeprik etc.. Ik voel me hierdoor echt een aansteller en iemand heeft me zelfs verteld dat ik een watje ben dat ik een ruggenprik heb gekregen. Ik zeg nu maar gewoon dat mijn bevalling super ging om "overtroeving" van mijn bevalling te voorkomen. Ik voel me er echt vervelend onder. Er waren in mijn kraamweek 3 moeders tegelijk op bezoek en toen brak er bijna ruzie uit toen het over bevallen ging. Ik denk niet dat vrouwen zich aanstellen maar ik heb wel het idee dat sommige vrouwen graag laten weten hoe heftig hun bevalling was (de vrouwen in mijn omgeving wel in ieder geval).
dan kan je nog niet overdrijven , de een valt bijna dood van een prikje en de ander ligt half uit elkaar en kan dat nog prima trekken . hoe je het ook bedoeld het is gewoon niet juist . En sommige woorden gebruiken om het spannender te maken vind ik ook al zo een bizare uitspraak . geef Me dan maar eens een voorbeeld ? noem Me dan maar een domme vrouw maar ik blijf erbij dat het een nutteloos topic is waar er veel mensen mee gekwetst kunnen worden voor niets . laat iedereen in zijn eigen waarde , denk je dat mensen overdrijven prima maar zet dat niet op een forum bedoeld voor vrouwen die zwanger zijn worden willen worden en bevallen ....
Ik wou dat ik overdreef heb er een zwaargekneusd stuitbeen en een kapotte blaas aan overgehouden en als cadeautje daarna een trombosebeen en een longembolie.. Nu kun je denken: wat een aansteller en dat mensen het erop zetten om aandacht te krijgen.. maar ik denk dat veel vrouwen echt een rotbevalling hebben en hier kun je het dan een plekje geven. En je kunt niet oordelen over andermans pijngrens, dus zou dat ook vooral niet doen ..
Sorry voor mijn argwanendheid maar ik geloof het gewoon niet allemaal. Ts zegt zelf ook in november te zijn bevallen. Maar in april verteld ze niet zwanger te zijn, is alleen voor de leuk wat namen aan het bedenken. Maar goed, dan zal ze dus wel zwanger zijn geworden, maar denk dat je dat als zp lid die al druk over namen post dat best had vermeld. Dan nog een vroeggeboorte blijkbaar als ze in november bevallen is waar we nooit iets van gehoord hebben en dan ineens zo'n vreemd topic als dit! Ik vind het allemaal net een beetje 'te' Excuses als het allemaal waar is hoor, maar icm met topic denk ik echt....mwaahhh
ondanks je uitleg snap ik je echt nog niet. Sommige kunnen geeneens de woorden vinden voor wat ze hebben meegemaakt, dus woorden gebruiken om het spannender (of wat dan ook) te maken?!?! echt hoor... Maar goed ik denk dat het je inmiddels wel duidelijk is dat je post een beeeeetje misplaatst is. een post als deze op zwangerschapspagina? haha ik denk dat je voor steun maar een ander forum moet kiezen.. oh en madelein you're welcome
Ik heb het niet vermeld omdat ik bang was voor de "tienermoeder" reacties. En de reactie van inieminie83, dat laatste stukje is dus precies hoe ik het bedoel! Ik vind niemand aanstellen over een bevalling maar er zijn echt vrouwen die het duidelijk maken dat ze alles zwaarder hebben gehad, waardoor je je dus inderdaad vervelend gaat voelen! Nogmaals niet iedereen is zo, ik vind het heel moeilijk om uit te leggen maar de reactie van missmara bijvoorbeeld vind ik oprecht en eerlijk en helemaal niet overdreven of aandacht vragend! Het is gewoon echt zo en jullie kunnen blijven zeggen dat het niet zo is, omdat jullie zelf dan zo niet zijn (dat bedoel ik dan zo dat jullie zelf niet overdrijven) maar het gebeurd gewoon echt vaak en ik vind dat gewoon niet oké, daardoor zijn er mensen die zich dus zwak of als een aansteller gaan voelen want zodra hun dan hun verhaal vertellen met dat ze dan bv een ruggenprik hebben gehad of iets, dan is er vrijwel meteen weer iemand die dan aan komt zetten met dat hun het veeeeel zwaarder hebben gehad omdat hun geen ruggenprik hebben gehad maar wel een week lang weeën hebben gehad en vanaf de 2cm persweeën en volledige uitgescheurd noem maar op. Oke ik ga dit proberen zo duidelijk mogelijk te zeggen hoe ik dit bedoel. Er zijn dus vrouwen waarbij dit gebeurd, die het vertellen zoals het is maar dan wel supportive blijven en dat is oké maar dan zijn er ook vrouwen die dit vertellen op een manier waarop het op mij overkomt alsof ze willen dat andere zich slechter gaan voelen en dus gaan denken van "ik ben zwak want zij kon dat wel" die vertellen het dus op een soort van "wat zeur je nou, kijk wat ik heb meegemaakt" manier. En die manier vind ik dus niet oke!
Nou dames laat maar. Als ik zie hoe jullie reageren vraag ik me af wie hier eigenlijk het meest volwassen is. Jullie zijn allemaal zooo "anti kwets" maar jullie kwetsen mij anders behoorlijk door jullie reacties over mijn zoontje. Ik heb hier niks vermeld omdat ik niet de zoveelste tienermoeder wilde zijn, en om heel eerlijk te zijn was ik niet echt heel blij met het nieuws dat ik zwanger was. Ik kwam hier terecht opzoek naar steun, maar schaamde mij te diep om die hier te vragen, toch ben ik lid geworden en ben onder het mom van "baby-namen bedenken" hier een stille volger van alle andere topics geworden. Zo nu en dan poste ik een baby naam topic om te kijken wat jullie van mijn lijstje vonden. Ik weet niet waarom maar het voelde goed als er dan eens iemand was die zei "wat een leuke namen" Doordat ik hier ook verhalen las over vrouwen die niet zwanger konden worden terwijl dat hun aller grootste wens was of dat er vrouwen waren die keer op keer een miskraam kregen en zich afvroegen of het geluk van nieuw leven wel voor hun bestemd was of niet, begon ik me ineens te realiseren wat ik had. Ik schaamde me ook ontzettend dat ik eerst niet blij was met het nieuws dat ik zwanger was, en zelf aan abortus heb gedacht. Maar ineens voelde het wel goed, ik kreeg ineens vertrouwen in mezelf en ik ben er zeker van dat dat door dit forum komt. Ik besefte ineens wat een geluk ik eigenlijk had en hoe bevoorrecht ik was. Ik begon veel meer te waarderen. De verhalen hier hielpen me, maakte me soms bang als ik las wat er allemaal mis kon gaan maar toch voelde het als steun die ik kreeg, terwijl waarschijnlijk niemand in de gaten had dat ik er was. Het doet me dan ook erg verdriet om jullie reacties dan te lezen, en ik zie eigenlijk ineens ook hoe kut mijn "overdrijven over je bevalling" over komt. Ik heb het niet bedoeld om mensen te kwetsen, echt niet! Het was gewoon iets wat ik ervoer maar ik heb er geen seconde aan gedacht dat ik hier mee mensen ging kwetsen.
Na de aanvullende posts van TS snap ik wel een beetje wat ze bedoelt en denk ik niet dat het nodig is dat mensen zich nog door de OP gekwetst voelen. Ik ken persoonlijk ook wel vrouwen die als iemand een bevallingsverhaal vertelt daar perse 'overheen' lijken te willen gaan. Zoals je ook mensen hebt die altijd net even zieker zijn, een net iets drukkere baan hebben, een net iets gevoeliger, sneller, slimmer, problematischer of whatever kind hebben. Mensen die bij ieder verhaal dat iemand anders vertelt altijd zelf een verhaal in de overtreffende trap hebben. Daar kan ik me ook wel aan ergeren eigenlijk. Zeker met emotionele gebeurtenissen als een bevalling probeer ik altijd juist om mensen hun eigen verhaal te laten doen, zonder gelijk met je eigen ervaring te komen.
Het forum is ook voor steun! je berichtje kwam gewoon wat uit de lucht vallen na een laatste bericht in april. Hoe dan ook ik zou als ik jou was vragen of beheer er een slotje op doet. En ga daarna gewoon lekker meekletsen in andere topics zoals waar het forum voor bedoelt is en denk voortaan twee keer na voordat je zulke topics opent!wat hier is niemand bij gebaat