Ik ben 6,5 week geleden bevallen van een dochter. Vandaag wilde ik zo langzamerhand het sporten weer een beetje op gaan pakken. Tijdens het springen verloor ik ineens wat urine, ik schrok me rot! Hebben meer mensen dit gehad na de bevalling? En zo ja, is het normaal? En gaat het vanzelf weer over of is het verstandig om naar de huisarts te gaan? Ik doe nog steeds bijna iedere dag bekkenbodemoefeningen. Ik heb altijd heel goed m'n urine op kunnen houden. Als ik gewoon zit, lig of bijv. nies heb ik het niet. Alleen nu net met springen..
Misschien bekkenbodemspieren aanspannen tijdens het springen? Da's eigenlijk ook niet te doen he... Ik denk niet dat het een echt incontinentieprobleem is aangezien je het niet hebt bij bijv. niezen. Je kunt ook een keertje naar een bekkenbodemfysio, geen doorverwijzing van de huisarts nodig en zij kunnen je dmv oefeningen er waarschijnlijk zo vanaf helpen
Ik heb er ook last van gehad. Met oefeningen werd het na een maand of 4 minder en nu heb ik er helemaal geen last meer van.
Ik heb dit ook, zelfs naar 2 jaar nog. Het is wel minder geworden maar heel af en toe nog wel. Moet ook veel vaker plassen tijdens het sporten. Heb veel meer aandrang om te plassen
ik vind het wel een beetje vroeg, na 6,5 week weer sporten.. wat voor sport doe je precies? Is het zwaar? Ik mocht van de vk pas na 3 maanden weer gaan hardlopen. Nou kon ik niet wachten natuurlijk, ik was met 10 weken weer begonnen, maar alles deed toen wel verschrikkelijk pijn Ik had na de bevalling ok urineverlies als ik me teveel ingespannen had, tever lopen, te zwaar tillen. Na een maand of 2 was het over.
Heel veel vrouwen hebben hier last van en helaas blijven heel veel vrouwen er heel lang last van houden. Het wordt meestal wel in de loop der tijd wat minder, maar het gaat vaak niet helemaal weg. Hoe vaker je bevalt hoe erger het schijnt te worden. Ik heb het met hardlopen en heb wat tips van hardloopfora gehaald (het staat vol met zeikverhalen ). Goed uitplassen, uur voor het sporten niet drinken, tena lady inlegkruisje in en wonderlijk genoeg helpt het ook om een tampon in te doen. Ik snap niet helemaal hoe het laatste werkt, maar het schijnt je bekkenbodem wat te ondersteunen?! Zonder de tampon verlies ik veel meer als met (dan hooguit wat druppeltjes). Ik heb ook wat gelezen over speciale sporttampons op een hardloopforum. Geen flauw idee wat het is, maar las er veel positieve reacties over als het ging om het tegengaan van stressincontintentie. Het is best lastig, maar ik heb er gelukkig buiten het sporten helemaal geen last van.
En pas op met zomaar oefeningen doen! Hier wordt het verooraakt doordat ik de bekkenbodemspieren niet goed kan ontspannen tijens het sporten, volgens de bekkenbodem fysio. Veel van de bekende oefeningen maken het probleem juist alleen erger. Het klinkt erg krom, maar hoe beter ik mijn bekkenbodemspieren ontspan tijdens het hardlopen hoe minder ik er last van heb.
Nu nog steeds! Bij mijn oudste een knip gehad en daarna is nooit meer gewoon geweest. Na meer dan 3 jaar dus. Ik zorg dat ervoor dat ik voor het hardlopen niet teveel drink en altijd als laatste, voordat ik de deur uitstap, naar de wc ga. Volgens mij is het een hele gewone vrouwenkwaal, na zwangerschap(pen) en bevalling(en).
Sorry voor de late reactie, maar bedankt voor jullie reacties! Het is dus een bekend probleem.. Ik heb er geen last meer van gehad (heb eigenlijk ook niet meer gesport). Ik moet vrijdag naar de huisarts dus dan kaart ik dit ook nog wel even aan. Cowgirl, het gebeurde tijdens oefeningen met de Wii (my shape spel). En ik wilde weer op zumba gaan, maar ik heb besloten om daar nog iets langer mee te wachten. Ik ga wel gewoon lekker wandelen e.d. En over een tijdje zien we wel verder. Trees ook bedankt! Ik heb er verder ook geen last van (met niezen e.d.). En ik ben inderdaad maar een beetje gaan minderen met de bekkenbodemoefeningen.
Zo herkenbaar! Bij mij was het echt rampzalig! Ik stond letterlijk in de woonkamer te lekken! Ik voelde het geen eens aankomen.. Inderdaad je bekkenbodem spieren trainen.. recht staan en dan steeds doen alsof je je plas in moet houden ..