Ik ben afgelopen week vrij onverwachts over moeten stappen van borstvoeding op kunstvoeding doordat ons zoontje ernstig ziek was. Kolven was absoluut geen prioriteit. Nu is Max een paar dagen thuis en loop ik tegen wat zaken aan. - Max zat op 5 a 6 voedingen per dag, hoeveel moet ik per dag geven aan kunstvoeding? Max is bijna 8 maanden. -Op t pak staat 180 ml water met 6 schepjes...dat wordt dan 200 ml. Ik vind dat zo enorm veel? Max dronk van gekolfd melk ongeveer 150 ml per keer. -Ik geef de voeding uit dezelfde fles als waaruit we afgekolfde melk gaven, daar zit nog een speentje op met 1 gaatje. Moeten we een grotere speen halen? Max drinkt de flesjes binnen 10 minuten tot hij voldaan is. (laat ongeveer 40/50 ml staan) Iemand nog andere tips? Ik voel me er maar onzeker bij. Aan de borst wist ik dat hij er genoeg aan had. Niet teveel en niet te weinig. Baal er stiekem wel van dat t afgelopen is met dr borst...we genoten er zo van saampjes.
180 met 6 schepjes inderdaad, is normale hoeveelheid voor die leeftijd hoor. 4 flessen is wel genoeg met brood groente en fruit erbij, melk gaat langzamerhand minder belangrijk worden nu Als ie rustig drinkt dus niet verslikt maar toch de fles op krijgt dan is de speen goed
Is get geen mogelijkheid de bv weer op te bouwen? Als je gewoon 4-5x 150+5 geeft is ook prima hoor, je moet geen 180+6 geven, dat is een richtlijn Ze mogen van de nr 2 voeding 800 ml per dag, 24 schepjes dus
180/6 hoeft zeker niet! Kijk gewoon hoeveel hij drinkt. Liever vaker kleinere flesjes dan hele sloten melk.
Thnx daar heb ik wat aan! Opbouwen gaat niet meer lukken, ik voed al 3 weken niet meer, vanaf toen heb ik een paar dagen 2x/dag gekolfd. Daarna 1x en nu al ruim 1 week helemaal niet meer. Denk niet dat ik de mogelijkheid heb om dat nu nog helemaal op te krikken. Al zou t lichamelijk kunnen dan ben ik daar nu mentaal niet toe in staat.
Ik zou gewoon de hoeveelheden (max) en frequentie van de gekolfde melk aanhouden, en dan kijken of je niet aan teveel komt, anders kun je ook nog voeding voor onder de 6 maanden nemen omdat ze er meer van mogen. Is alles wel weer goed met je zoontje nu? Eet hij al veel bijvoeding, want dat maakt natuurlijk ook nog uit op deze leeftijd.
Ik heb voor vandaag en morgen ook nog wat gekolfde melk uit de vriezer. Ik doe om en om kunst/moedermelk. Schema ziet er nu ongeveer zo uit: s nachts vaak nog een fles rond 8 uur bordje pap van 90+3 met fijne granen en een klein flesje moedermelk erna. rond 10 fruithapje, meestal een half stuk fruit rond 12 een cracker en soms een flesje rond 15 een fles rond 17 warm hapje tussen 18 en 19 een fles, drinkt hij niet helemaal op bijvoeding gaat wisselend, pap gaat er wel goed in. Fruit heeft ie zo zn voorkeuren. Groente met een aardappel gaat goed. Het gaat nu gelukkig weer goed met m. Heeft bijna 3 weken in t ziekenhuis gelegen, 2x grote operatie gehad, werkelijk doodziek geweest. Hij is nu nog snel moe en wilt heel veel knuffelen (wat we natuurlijk graag doen )
Toen ik bij mijn dochter over ging van borstvoeding naar kunstvoeding, dronk ze daar minder van dan ze deed toen ze afgekolfde melk kreeg. Kv valt blijbaar ook zwaarder.
Wat heftig zeg voor jullie kleine mannetje en voor jullie natuurlijk ook! Fijn dat hij inmiddels weer lekker thuis is. Ik weet niet of je nummer 1 of nummer 2 voeding gebruikt? Ik zou gewoon aanbieden wat je normaal met de borstvoeding ook aanbood. Dus in jouw geval zou ik per keer 150+5 aanbieden, 180+6 hoeft helemaal niet hoor! Waar je alleen rekening mee moet houden is de maximum hoeveelheid die je mag geven. Met de nr. 1 voeding is dat 1liter/ 30 schepjes voeding Bij de nr. 2 voeding is dat 800cc/ 24 schepjes voeding Het is inderdaad zo dat kunstvoeding meer vult dan borstvoeding, dus logisch dat jouw zoontje 180+6 niet op krijgt als hij 150cc borstvoeding per keer gewend was. Lekker geven waar hij om vraagt en er vanuit gaan dat hij zich wel laat horen als hij honger heeft. Je hebt altijd grote en kleine eters/ drinkers.