ah dan is er dus hoop dat ik gewoon poliklinisch mag bevallen met mijn VK Heb namelijk ook een BMI boven de 40 en zwangerschap verloopt ook goed
Zou ik ook niet erg vinden meer echo's! Maar, wat ik niet snap, als je zwanger bent heb je toch helemaal geen speklaagje meer op je buik? Ik had ook een behoorlijke blubberbuik voor de zwangerschap, maar die staat nu helemaal strak. Het enige wat ik wel heb is zo'n hangvetje onder aan mn buik
haha thunderangel.. dat hangvetje heb ik ook hoor! de rest van me buik is mooi! Ga hem straks ook echt missen!
Ik heb bij mijn 2de bezoek bij mijn verloskundige te horen gekregen dat ik niet thuis mag bevallen. Het excuus was dat ze me niet konden omdraaien als dit nodig was. Weeg nu 98 kilo en blijkbaar verwachten ze dat ik minstens 20 kilo ga aankomen. Ben tot nu toe alleen maar afgevallen! Ben er niet blij mee en als er geen rare dingen gebeuren tijdens de zwangerschap en de baby ligt gewoon goed dan ga ik er niet mee akkoord.
Geloof me, mijn buik is nog steeds een blubberbuik en totaal niet strak hoor. En ben al 32 weken. M'n buik zelf is zelfs nog gewoon heel klein, alleen iets boller/harder dan normaal. Maar daarboven zit een enorme maag, die is echt nieuw. Ik had daar wel een speklaagje zitten, maar niet zo opvallend. En nu...vreselijk, mn maag is dus dikker dan mn buik. Maarja, kindje groeit goed en dat vind ik belangrijker.
Hoi Joldeg, Bij mij was het precies hetzelfde.. ook die maagrand! Maar nu helemaal verdwenen.. tis nu ronde buik.. tja met vetlaagje dan onderop! Kwam bij mij geloof ik ook rond de 30e week pas dat het ineens rond was.. geloof me.. dat is best bizar hoor.. dat het er ineens is!
Hoi Ik woog voor mijn zwangerschap al meer als 100 kilo en tegen mij is nooit gezegd dat ik in het ziekenhuis moest gaan bevallen! Mijn bedoeling was ook om gewoon thuis te gaan bevallen maar ben uiteindelijk toch naar het ziekenhuis gegaan maar niemand heeft mij gezegd dat het moest! Succes!
Pardon? Alsof je zelf niet kunt draaien. Nou ja zeg. Ik lees dit echt met verbazing. Ik woog voor mn zwangerschap 89 kilo (dat is voor mij 11 te zwaar). Ben in mn zwangerschap gegroeid naar uiteindelijk 120. Uiteindelijk vanwege zwangerschapsvergiftiging in het zk bevallen. Maar nooit enige opmerking van de vk gehad over mn gewicht of groei. Hooguit dat ik teveel was aangekomen en dat dat goed in de gaten moest worden gehouden omdat het betekende dat ik teveel vocht vasthield en dus zwangerschapsvergiftiging aan het ontwikkelen was. Wat ook klopte.
ik heb het gevraagd aan mijn VK het enige is als je boven de 100 weegt is dat de ambulance-broeders je niet naar beneden kunnen dragen de rest is onzin ! mijn VK doet onze bevalling als alles goed mag gaan....of ik nu 90 of 120 weeg !
Hartelijk bedankt voor deze informatie. Ga ze dit om de oren slaan als ze blijven aandringen op een bevalling in het ziekenhuis
Mijn nichtje had een BMI van boven de 40, en is helemaal gezond en zonder enige complicaties, THUIS bevallen. De bevalling ging zelfs snel, het duurde all-in maar 4 uurtjes en het was haar eerste. Haar hele zwangerschap door had ze geen enkele klacht, behalve vermoeidheid dan, maar dat hebben vele slanke zwangeren ook.
Wat ik begrepen heb is dit: een verloskundige mag je weigeren als je boven de 100 kilo bent of je BMI boven een bepaald getal zit. Maar ze mag er ook voor kiezen om je gewoon te begeleiden. Sommigen doen het dus wel, anderen verwijzen door naar een ziekenhuis. Als je doorverwezen wordt naar het ziekenhuis, krijg je automatisch een medische indicatie en vergoedt je verzekering de bevalling ook. De ambulancebroeders hebben wel een probleem, als er iets gebeurt moet je nl vaak horizontaal vervoerd worden en dan kunnen ze je gewicht niet tillen. Daarom is vaak wel het advies om dan op de begane grond te bevallen... Overigens ben ik zelf ook boven de 100 kilo en wilde ik graag in het ziekenhuis bevallen, dus ik heb de hele route via de verloskundige meteen overgeslagen...
Het een sluit het ander niet uit hoor, ik ben ook boven de 100kilo en ga in t ziekenhuis bevallen, maar gewoon poliklinisch, dus onder begeleiding van mn eigen vk. Overgewicht is niet perse een 'medische indicatie' namelijk, hoewel dat voor de verzekering wel zo gezien wordt.