Hoi allemaal, Ik start graag een nieuwe topic, omdat we nu een aantal zwangere dames tegelijk hebben van onze topic "endometriose en malle molen" in het forum vruchtbaarheids behandelingen, en het voor de niet zwangeren best pijnlijk is om te lezen over positieve berichten zeg maar. Het gaat bij mij nu vooral om de onzekere periode van afwachten of ik de 12 weken ga halen. Op dit moment ben ik 8 weken zwanger en heb afgelopen week de 2e echo gehad waarop alles helemaal goed zat volgens het emc waar ik in behandeling ben. Kloppend hartje en 13mm groot. Ik ben bijna 2,5 week flink misselijk geweest (zonder overgeven want dat haat ik), vanaf 4 wkn enorm pijnlijke borsten, en bovenal echt extreem moe, vaak tussendoor op de bank slapen en so. sinds 2 dagen lijken die symptomen af te nemen, behalve het vele slapen dan. Tis nog niet helemaal weg, dus ik houd wel wat hoop, maar het brengt weer allemaal onzekere gevoelens terug. Ook van de hele malle molen van de afgelopen 3 jaar (incl. 2 pittige buikoperaties), merk ik dat ik daar ook wel beetje aan het eind van m'n latijn ben. Wil natuurlijk niet dat het weer mis gaat en weer een teleurstelling moeten verwerken.. Wie schrijft met me mee? natuurlijke zijn ook niet endometriose vrouwen welkom, alhoewel de nadruk ligt op lotgenoten die ook al zo lang in de medische malle molen zitten. Liefs!
GEFELICITEERD!! Als eerste : het wel of niet hebben van, het komen en verdwijenen van kwalen zegt niets over het verloop van de zwangerschap!~ Heb 13 jaar achter de rug, gok zo n 6 jaar mmm. 5 missed abortions ( een met 16 weken, andere 4 rond de drie maanden) gehad in die afgelopen jaren. Begonnen met ICSI ivm slecht zaad, weinig en misvormd. Na drie pogingen overgestapt op IUI D. Telkens direct zwanger, maar missed abortions. Toen pas kwamen ze erachter dat ik Hashimoto heb en mijn TPO torenhoog was. Nu ruim 28 weken zwanger en nog steeds blijf ik het eng vinden en reuze spannend. Hebben inmiddels via een adoptieprocedure van 4,5 jaar een prachtige zoon gekregen!!!!!! En als alles goed mag blijven gaan over een weekje of 10 een broertje erbij.....(zw diabetes,)
Bij ons zit het probleem aan beide kanten, endo bij mij en zeer weinig zaad (1/2 miljoen) maar wel redelijke kwaliteit. Klein beetje A, wat meer B, en relatief veel C kwaliteit. Het stomme is, ik dacht altijd dat zodra we een positieve test zouden hebben, we het wel spannend zouden vinden natuurlijk, maar tenminste ook wel echt blije momenten....maar die zijn ver te zoeken.. En dan moeten we nog zeker 4 weken gaan tot we de 12 weken halen...brrr...zenuwslopend..!
Hoi dames, hier 38 weken zwanger inmiddels. Maar uh ukkeldaatje wat is IUI D enne wat is die ziekte die je hebt? Nooit van gehoord namelijk.
Topic toegevoegd!! Was een goed idee ijs! En dan voel ik me ook minder bezwaard om bepaalde dingen te delen en/of te vragen... En die onzekerheid zal misschien wel de hele zs bij ons blijven.. Dan is het fijn te weten dat je niet de enige bent...
Ik meld me ook! Morgen de tweede echo! Vind het erg spannend! Heb er op zich wel een goed gevoel over, maar ben toch erg onzeker en heb er al een paar keer over gedroomd dat het niet goed zat... Fijn zo'n topic! Ik ga zo aan het werk, tot later!
Hoi IJsvogeltje, gefeliciteerd met je zwangerschap!!! hier ook een endometriosepatient, verklevingen rond baarmoeder en in de holte van Douglas maar gelukkig nét geen MMM-geval... De dag van de eerste afspraak op de ferti-poli testte ik positief, dus heb heel veel mazzel gehad! Wat betreft het verdwijnen van je zw. symptomen, ik had de eerste 6 weken enorm last van de geijkte kwaaltjes en daarna werd het steeds minder tot eigenlijk alleen maar moeheid. Het is dus helemaal niet gek, maak je niet druk meid, komt goed! Wat ik je nog mee wil geven is; ik kreeg vanaf week 10/11 ineens enorme endopijn, echt net alsof ik weer menstrueerde en vond het doodeng. Die totale verkramping van mn buik kon toch nooit goed zijn voor de baby? M'n gyn heeft me toen gerustgesteld en we hebben de pijnmedicatie wel doorgezet (tramadol/paracetamol) maar véél minder als normaal en ben nu al ruim 10 weken klachtenvrij. Schrik dus niet als je ineens weer endoklachten krijgt, is ook heel normaal. Misschien ook wel goed om te weten dat bij endopatienten de baby in principe na 34 weken verwacht kan worden, dat wil zeggen er is een zweeds onderzoek dat stelt dat er relatief gezien meer vroeggeboortes zijn bij endopatienten. Ik houd hier enigzins rekening mee en heb dus alles al klaar voor de kleine. Mocht ze lekker tot 42 weken blijven zitten dan is dat alleen maar mooi meegenomen! Nogmaal gefeliciteerd met de zwangerschap, ik hoop dat je een mooie tijd tegemoet gaat en dat je kunt gaan genieten!
Nou meiden t hoeft niet hoor endo en vroeggeboorte. Ik zit al op de 38,5 weken en ik dacht bij de 34 weken al dat het niet meer lang ING duren ha ha ha ha... Komt goed dames ook wij kunnen het.
Hey meiden. Ik las jullie zeer herkenbare berichtjes in het andere topic, dus ik sluit me ook graag aan. Ik merk dat hetgeen we hebben meegemaakt een grotere impact heeft dan ik had gedacht. Ik probeer te beseffen dat ik zwanger ben, maar ik kan het niet bevatten. Ik vind het geweldig, ben zeer gelukkig met dit grote wonder, maar het lijkt niet te landen. De operaties, de pijn, het verdriet, het moet toch verwerkt worden en ik merk dat dat nu moet gaan gebeuren. Ik verlang naar de 12 weken, ik denk dat het dan eindelijk doordringt en we volledig kunnen gaan genieten. Gisteren een boek geleend van mijn zus, er staan prachtige foto's in vanaf de eisprong tot aan de bevalling, echt een tip om het allemaal wat echter te maken en te gaan beseffen wat er in je lichaam gebeurd: bol.com | Het Grote Wonder, L.-G. Nilsson | Nederlandse boeken.
IJsvogeltjes wat super om te lezen dat je zwanger bent, hebben ooit in een ver verleden in een zelfde topic geschreven.. Caro ook jou ken ik nog van vorig jaar.! Super zeg! Allebei al 2 goede echo's.. Het blijft spannend ik vond het tot ik haar ging voelen erg onzeker en tot de dag van vandaag kan ik het eigenlijk nog niet geloven.. Gelukkig zijn we ongeveer 9 maanden zwanger..! Succes allemaal dames!
Hee Nien, fijn dat je de weg hiernaar toe ook gevonden hebt. Wanneer heb jij je tweede echo? Goede tip dat boek! Kaaat, ja, ik ken jou ook nog wel. Van een IVF-topic denk ik? Jij bent alweer een mooi eind op weg zeg. Heerlijk, wou dat ik al zover was haha. Succes met je zwangerschap verder. IJsvogeltje, hoe ging het vandaag? @ vroeggeboorte: had er nog niet van gehoord. Ga eens even Googlen. Snap de link niet met endo. Morgen om 11.30 uur de termijnecho. Ben zo benieuwd, maar ook erg bang! Jullie horen het wel.
Hoi allemaal, wow, leuk dat jullie allemaal aansluiten, en kaat zeker leuk dat jij ook wat laat weten, en gaaf dat je al zover bent zeg! Ben dagje naar brussel geweest, dus net thuis. Lange vermoeiende dag, maar wel erg leuk (ondanks hele dag regen) Wel iets teveel gelopen, merkte dat ik m'n buik ging voelen aan het einde van de dag. Misselijkheid is sinds gistermiddag weer terug, alhoewel het nu wat beter vol te houden is dan de afgelopen 2,5 week. Wellicht dat m'n lichaam toch wat meer went aan de situatie? Borsten ook weer gevoelig, dus ben weer wat geruster Wel enorm fijn jullie berichten, ik ben overduidelijk niet de enige met zoveel onzekerheid en vragen, en behoefte aan stukje bevestiging van de wisselende situatie waarin we steeds zitten. Nien, klopt helemaal, ik merk ook dat ik gewoon zommoe ben van de hele malle molen, hetbis echt niet niks, en dan sta je er niet bij stil dat die onzekerheid nog net zo erg doorgaat na de positieve test...zucht...12 weken, kan ik niet in een winterslaap de komende 4 weken?.... Caro, heel veel succes morgen, en we gaan ervan uit dat het een mooie echo wordt hoor! Dat moet gewoon. Ik heb ook hele rare dromen, echt de gekste dingen paseren de revu Maar dat is ergens ook zo logisch, er gebeurd van alles in ons lijf aan veranderingen, en dat is ook eng, dus da moet wel verwerkt worden 's nachts houd ik mezelf voor. Liefs!
Thanx IJsvogeltje! En fijn dat je weer wat geruster bent. Leuk dat je een dagje naar Brussel bent geweest. Even fijne afleiding! Heb ook de hele avond al wat last van m'n buik, een wat trekkerig zeurderig gevoel. Wilde nog even sporten vanavond, maar toch maar niet gedaan en rustig met een dekentje op de bank doorgebracht. Zo lekker naar bed! Vannacht niet zo goed slapen... voel me de hele dag al brakjes, alsof ik gisteravond aan de wijn gezeten heb.
Caro, veel succes en plezier morgen!! Ga je de echo hier ook laten zien? Ben zo benieuwd hoe het er dan weer uit ziet.. En dat 'kater'gevoel en die dromen zijn allebei zo herkenbaar!! Als ik al slaap, dan droom ik heel veel en heel raar!! Echt heel raar!!!!
Vannacht ook weer rare droom over hele ingewikkelde icsi procedures, en pogingen die steeds eerst wel goed gaan en dan weer niet goed blijken te gaan...zucht...vermoeiend
Gelijk nog even een vraag, bij de echo vorige week, kregen we allerlei info mee naar huis om alvast door te lezen voor de volgende afspraak, en dat betreft nader onderzoek (standaard bij icsi), met name de vlokkentest en vruchtwaterpunctie. Vroeger (voor de malle molen en zo) dacht ik altijd, ik doe al die testen want wil de kans op een kindje met een afwijking of handicap voorkomen. Nu is dat heel anders, nu het eindelijk zover is en lijkt te zijn (als het goed mag gaan), denk ik er al flink anders over. Ik weet het eigenlijk helemaal niet meer, vind de kans op miskraam bij beide onderzoeken heel erg zwaar wegen, wil eigenlijk geen risico meer nemen, ook niet als die kans heel erg klein is. Ben erg benieuwd naar jullie ervaringen of mening. Liefs!
Zeker Tash, ik laat de echo hier zien hoor! Dus jij ook al van die rare dromen. Is ook een zwangerschapskwaal toch? Dat je levendig droomt. IJs, jij ook een drukke nacht weer achter de rug dus. Ik heb vannacht gelukkig weer eens rustig geslapen zonder rare dromen, ook al ben ik wel heel vaak wakker geweest. Maar voel me een stuk meer uitgerust dan gisteren... Nog 2,5 uur en dan de echo... Eerst nog even aan het werk. En dan vanmiddag ook weer werken. Zal vanavond de echo er dan opzetten.
Zie nu pas je andere bericht. Wij hebben ervoor gekozen om geen testen/onderzoeken te laten doen. Ook vanwege de kans op een miskraam, maar ook vanwege de eventuele stress die het oplevert. Heb daar geen zin in en vertrouw er maar op dat het goed komt.
ook hier geen testen gedaan, ben zo blij dat we een kind krijgen dat het welkom is! En helemaal uitsluiten kunnen ze nooit wat, dus wij hadden zoiets: waarom testen als je er toch niets mee doet als het 'fout' is? @vroeggeboorte, het schíjnt dat de rek in de baarmoeder er eerder uit is dan bij niet-endopatienten en dat de baby daarom eerder kan komen. Het is een zweeds onderzoek, zal eens kijken of ik het nog ergens kan vinden @echo's, veel succes voor diegene die de echo heeft, ik zal duimen!!!
@ Caro: succes voor straks! Ik duim voor een mooie echo. Ik weet nog niet wanneer ik de volgende echo heb, volgende week dinsdag naar de verloskundige en dan maken we een afspraak voor de echo. @ IJs: leuk een dagje Brussel! Heb altijd het gevoel dat ik ver weg in het Buitenland zit, terwijl het dichtbij is (voor ons dan). Vandaag wel lekker rustig aan doen? Ik doe mee met de winterslaap haha, maar dan wel zonder al die rare dromen he! Ik heb nog niet nagedacht over die testen, maar mijn eerste reactie is dat ik niet zou doen. @ Tash: heb je nare dromen of zijn ze vooral raar? Ik werd om half 6 wakker en om half 8 viel ik weer in slaap en toen heb ik zo raar gedroomd (ik heb vakantie, dus kan lekker uitslapen). @ vroeggeboorte: daar had ik ook nog niet van gehoord, wil het eigenlijk ook niet weten .