Goedemorgen, Gisteren zat ik nog eens rond te neuzen op internet en kwam toen het begrip powerkolven / clusterkolven tegen. De techniek waarbij je 1 x per dag intensief een uur gaat kolven is voor mij wel haalbaar en wil ik daarom graag gaan uitproberen. Nu had ik alleen nog een vraagje, er staat namelijk dat je 10/20 minuten kolft, dan 10 minuten pauze daarna weer 10 minuten kolven enzovoorts tot je het uur vol hebt. Ik heb alleen een enkelzijdige elektrische kolf en vroeg me dus af, is die 10 minuten voor beide borsten of per borst? Ik ben nu ook al gauw 45 minuten bezig voor mijn borsten echt leeg zijn dus die 15 minuten extra maakt dan niet zoveel verschil. Ik kolf nu per dag tussen de 400 en 450 ml en dat is lang niet genoeg voor mijn dochter van ruim 4 maanden. Ze krijgt daarom ook 2 flessen kv met bambix en 2 flessen afgekolfde melk. En is het ook bij gecombineerd voeden zo dat iedere druppen moedermelk telt? Alvast bedankt voor je tijd!
Je rekent dan 10 minuten voor het kolven. Ongeacht enkel of dubbelzijdig. Het idee van powerkolven is dat je gedurende een korte tijd (uur) vaker kort signaal geeft aan je lichaam. En dat dat op den duur (na een paar dagen) meer opbrengst laat zien tijdens je reguliere kolf of voed momenten. Wat goed kan helpen is kort kolven: eerste ronde iedere borst 5-5-5-5 minuten. (dus links 5, rechts 5, links 5, rechts 5) En dan kolf neerzetten, kopje thee, tijdschrift of tv er bij dan om de 10 min. beide borsten nog eens 5 min. en na het kolven steeds met de hand laatste druppels eruit masseren (kolven met de hand) Zo maak je het uur rond. En ja: elke druppel is waardevol: heb je 30 cc moedermelk en de rest aangevuld, dan zitten in die 30 cc antistoffen en jouw goede stoffen voor je kindje!
Heel erg bedankt voor je reactie! Ik was gisteren en vandaag begonnen met 10minuten om en om, omdat de andere borst dan 10 minuten "pauze" had, maar zo werkt het dus niet. Ik ben vandaag nog eens een poging aan het wagen om iedere 2 uur te kolven en dat gaat tot nu toe nog goed... Ga vanavond eens kolven zoals je hierboven omschrijft en ga dat dan 1 keer per dag doen tot de productie hoger is. Mooi! Dat motiveert ook weer om toch te proberen het nog wat langer vol te houden om te kolven en haar dat te blijven geven.
Helaas heeft het power kolven de productie niet omhoog gebracht en vergt het fulltime kolven zoveel energie dat ik toch heb besloten langzaamaan af te bouwen. Ik ben sinds vorige week begonnen met het bijhouden wat ik op een normale dag eet en ik ben er daardoor achter gekomen dat ik ruim onder de 1800 calorieën per dag zit. Ik ben de hele dag thuis bij mijn dochter en werkt als nagelstyliste in de avond dus veel verbrand ik ook niet op een dag, maar nu las ik dus dat je minimaal die 1800 moet halen en vroeg me af of dit ook invloed heeft op het feit dat ik maar 450ml per dag afkolf wanneer ik wel 6a7 keer kolf. (Ik ben overigens nooit zo'n grote eter gewend overdag, sinds de zwangerschap juist meer gaan eten dan ik daarvoor deed)
Zou kunnen, maar er kunnen zoveel dingen meespelen. Hoe is start gegaan, zijn er ziektebeelden, gebruik je medicatie,etc.
Gelukkig geen ziektebeelden en ook geen medicijn gebruik. Helaas wel een "slechte" start gehad. Eerste dag geen kraamzorg door een miscommunicatie op het bureau en veel problemen met de borstvoeding. Ze heeft toen ook een aantal keer fles gehad om haar voeding aan te vullen, omdat het even duurde voor de borstvoeding op gang kwam en drinken aan de borst erg pijnlijk was. Uiteindelijk met tepelhoedjes gaan voeden en dat ging goed. Dat is een poosje goed gegaan tot mijn dochtertje erg onrustig werd aan de borst en ik met ruim drie maanden ben gaan omschakelen naar fulltime kolven. Mijn idee was dan ook dat het meer met de slechte start te maken heeft, maar omdat ik de laatste tijd meer verdiep in voeding en dat tegenkwam dacht ik dat dat misschien inderdaad ook wel een rol kon spelen.