Klopt, gaat per 1 augustus in en geldt voor elke leverancier in Nederland. Sommige leveranciers deden dit al. Wat Rosa5 zegt klopt ook helemaal, helaas. Ik werk bij de klantenservice van 1 van de genoemde energiebedrijven in dit topic en kom deze verwarring vaak tegen: Een laag tarief maar een belachelijk hoog vastrecht. Helaas let de klant nog veel te vaak alleen op de tarieven per kWh/m3. Er is zelfs een leverancier die zijn tarieven INCL de teruggaaf energiebelasting communiceert. Ja, zo lijk je idd 381 euro per jaar goedkoper uit te zijn! Zo kan ik het ook. :x
Je kan gewoon bellen wat je maandbedrag wordt.dat is natuurlijk voor iedereen anders. Iedereen verbruikt anders. Hebben wij ook gedaan. Dan verhogen we het zelf want we willen niet voor verrassingen komen te staan.
Hier zitten we al 15 jaar bij Eneco. Ieder jaar vergelijken we weer en soms zijn we bij een ander goedkoper uit. Wat ik dan doe is dat ik de Eneco bel om te melden dat ik ergens anders goedkoper uit ben en als zij mij als klant willen behouden ze maar met een tegen voorstel moeten komen. Tot nu toe ieder jaar gebeurd dus ik blijf ook het komend jaar weer lekker bij Eneco. @TS, misschien zou jij hetzelfde bij de NUON kunnen doen?
Ik heb besloten gewoon bij nuon te blijven. En nee bij de offerte zat geen annuleer blaadje.. Op de site van Nuon stond wel een behulpvolle pagina met wat te doen wanneer je akkoord bent gegaan met het aanbod van een nieuwe leverancier inclusief een opzegbrief die je zo uit kan printen. aiiiii. Ik was trouwens vergeten dat ik jaren terug eerder 1 jaartje klant ben geweest van Eneco. Ik vond de papieren toen zo onduidelijk vergeleken met nuon. En oh ja ik moest toen 1000 euro bijbetalen op mijn eindfactuur van een jaartje. Het ging om een klein appartement met 1 slaapkamer. Nog geen kids. Hoe kon ik dat vergeten? Maandag meteen bellen en een aangetekende brief ja!