Een week tot 2 weken nadat mijn zoon geboren was, dronk hij 6x90 + 3 schepjes flesvoeding. Inmiddels is hij bijna 8 weken oud en hij gaat maar niet 'vooruit' met zijn flessen. Ik bied hem 6x120 + 4 schepjes aan, maar meestal drinkt hij het niet op. Als hij 100 drinkt mag ik me gelukkig prijzen. Een enkele keer drinkt hij de fles wel leeg. Wat hij drinkt varieert ook nogal. 100, 120, 70, 100...je kunt er geen pijl op trekken. Hij duwt de fles met zijn tong eruit en ik krijg hem met geen mogelijkheid zover dat hij nog wat drinkt. Hij blijft dus altijd maar steken dezelfde hoeveelheid per 24 uur. Tot nu toe groeide hij wel goed, maar ik heb een babyweegschaal in huis en volgens mij komt hij nu toch steeds minder aan. Hij weegt nu 5065 gram. Dat kan toch niet eeuwig goed blijven gaan, zou je denken? Zijn er mama's die dit ook hebben meegemaakt? Is het vanzelf overgegaan? Ik begrijp er echt niks van...
Hoi hoi, Wij hebben hetzelfde gehad.. ze bleef ook steken op magere flesjes van 120cc.. soms zelfs nog minder In gewicht kwam ze ook nooit veel bij..groeicurve onder het gemiddelde! En op een gegeven moment weigerde ze zelfs te drinken... wild met haar hoofdje schudden..huilen.. met haar tong flesje eruit duwen!! Wij helemaal bezorgd met haar naar HA...die kon niks vinden. Op advies van Oma en Opa een speentje gekocht met een groter gaatje... en jahooooor ze dronk gelijk stukken beter.. Nu drinkt ze met gemak 5 x 150/5 + 1 jbpm Nog steeds niet MEGA veel maar ze is nooit een grote drinker geweest... Dusss misschien een ander speentje?? Veel succes
We hebben al heel veel andere spenen gehad, en andere flessen. Andere houdingen, voeden op verzoek, voeden volgens schema. Hij is ook 3 dagen opgenomen in het zh omdat verborgen reflux vermoed werd. Dit heeft hij niet. Ik verdikte zijn voeding met jbpm en zijn darmen bleken daar niet tegen te kunnen. Dat was de reden van zijn krijsen. In overleg met de ka besloten om het niet meer in te dikken, ook al drinkt hij zo gulzig. De logopedist heeft ons nog tips gegeven, die hebben we toegepast. Maar drinken blijft gewoon zo slecht, zonder dat iemand een reden weet. Of een oplossing.
Wat vervelend zeg!!! En overstappen op andere voeding?? Misschien vindt hij de voeding wel niet lekker?? Of koemelkallergie?? Lijkt me echt vervelend als je niet weet waarom hij niet drinkt..ik zou daar zo ongerust over worden.. Succes met je mannetje!!
Hier hetzelfde probleem!! Onze dochter is 10 weken oud en drinkt net 600 ml per dag. De huisarts vermoed verborgen reflux en ze heeft nu zantac gekregen, de eerste paar dagen dronk ze de flessen goed leeg, maar nu is het weer hopeloos....ik twijfel of het daadwerkelijk verborgen reflux is Heb ook verschillende flessen en spenen geprobeerd, maar niets helpt. Morgen ga ik contact opnemen met een osteapaat en het cb ( ze heeft ook een voorkeurshouding en we lopen hiervoor bij de fysio) kijken wat die zeggen.... Zit zelf te twijfelen om over te stappen op andere voeding, want ze drinkt vanaf begin af aan al slecht ( door bijvoeden, had ze tepel/speen verwarring) kijken wat ze mogen op het cb zeggen
Volgt je dochter haar eigen lijn op de curve? Want een kind 'moet' niet een bepaalde hoeveelheid drinken, dat zijn maar richtlijnen. Zolang ze goed groeit zou ik haar behoefte accepteren, en vooral niet met trucjes meer melk erin proberen te stoppen.
Lisa heeft ook heel lang in 90+3 gedronken en ging toen heel langzaam over naar 120+4. Dat drinkt ze nu nog steeds, al gaat ze nu wel heel langzaam naar 150+5. Wel blijft ze keurig haar eigen lijn volgen op de curve. Onze KA vind dus ook dat ze het goed doet. Volgt je kindje wel de eigen lijn of gaat de lijn afbuigen?
Twee weken geleden volgde ze haar curve( wel de onderste lijn), maar aangezien ze minder is gaan drinken, wil ik morgen even kijken of ze haar curve blijft volgen. Adi, die 600ml is haar behoefte. Wanneer ik er meer in stop, dan komt het er net zo hard weer uit....... Duimen dat ze goed gegroeit is........mijn moeder instinct zegt wel dat de osteopaat iets voor ons kan betekenen.......ga die toch maar eens volgen