Ikvraag me af waarom je een zijligkussen gebruikt, is dit alleen als je je baby op de zij wilt laten slapen en ze zonder zo'n kussen op de rug rollen? Of om andere redenen?
Vaak heeft een baby een voorkeurshouding en krijgen ze een afplatting op het hoofdje omdat ze altijd in dezelfde houding gaan liggen. Met een zijligkussen kan je de baby op de zij laten liggen en afwisselen van zij zodat ze niet in hun voorkeurshouding kunnen gaan liggen en de afplatting niet erger word en verbeterd
Wij hebben hem ook gebruikt (overigens tegen advies van CB in, maar dat is ieder voor zich). Het kussen hebben wij inderdaad gebruikt bij afplatting van het hoofdje zodat hij op een bepaalde zij blijft liggen, maar zorgt er ook voor dat ze niet door kunnen draaien op de buik.
Hier ook een zijligkussen gebruikt. Werd geadviseerd vanuit het ziekenhuis. Op die manier ontwikkelen ze minder makkelijk een voorkeurshouding en dus geen afgeplat hoofdje.
Onze dochter draait uit zichzelf van haar rug naar de zij, maar meestal leg ik haar zelf tegenwoordig al op haar zij in bed (wel om en om) Zouden jullie dan een zijligkussen aanraden om te voorkomen dat ze op haar buik rolt of...?
Nee geen zijligkussen om te voorkomen dat ze omrollen. Want als ze dat gaan doen dan is een zijligkussen meestal niet meer zo zinvol want dan is ze al te sterk voor zo'n kussen. Het is echt om een voorkeurshouding eruit te halen/dwingen om de zijkant van het hoofdje te belasten. Heeft hier trouwens heel goed gewerkt. Wel echt consequent gebruikt dag en nacht.
Vanaf dat ze zelf op de buik kunnen draaien mag je het snachts wel niet meer gebruikten, stel ze draaien dan op hun buik dan kunnen ze niet meer terug
Ik kreeg de tip als je niet wil dat ze omdraait dan kan je de slaapzak aan de onderkant tussen het matras en bedje doen, dus als het ware 'instoppen' zoals je dat ook met een lakentje doet. Heb het zelf nooit gedaan omdat onze jongste zoon nu eenmaal het liefst op zijn buik slaapt maar als je het echt wil voorkomen kan je dit proberen.