Lieve meiden, ik vroeg me af hoe jullie 'te werk' gaan. Ik heb nu vier rondes op de gok gedaan en in de 'vruchtbare' perioden om de dag geklust. Dit was zo'n beetje op dag 13-14-15-16-17 die ik als de dagen pak. Maar nu wilde ik toch misschien een paar hulpmiddeltjes gaan gebruiken om iets meer zekerheid te krijgen. Natuurlijk is ronde 4/5 absoluut nog niet iets om me zorgen over te maken, maar iedereen zal snappen dat we ongeduldig zijn als we heel graag willen. Denk dat iedereen daar last van heeft. Vraag me namelijk ook af of ik wel de juiste dagen pak. We doen het ook vaak genoeg om die dagen heen, maar niet zo consequent als die dagen die ik hierboven noem. Dus mijn vraag: blijven jullie gewoon lekker klussen op de gok en het bijvoorbeeld om de dag doen, of ben je toch bezig met temperaturen en ovutesten? Want die ovutesten zijn ook maar een aantal staafjes en dan weet je het ook alleen op die dagen die ik noem toch? Het is allemaal nog redelijk nieuw voor me Nou ja, misschien kunnen er mensen meepraten met me!
Dag firsttime, ik zou adviseren te starten met temperaturen. Bijvoorbeeld 2 of 3 cyclussen achter elkaar elke dag, direct na het wakker worden je temperatuur opnemen. Je leest er vanalles over op www.fertilityfriend.com. Die heeft bijvoorbeeld ook een app voor op je telefoon, erg handig. Voordeel van temperaturen is dat je echt vast kunt stellen of je een eisprong hebt gehad en wanneer. Ovulatietesten geven vooral aan dat er een eisprong aan lijkt te komen, maar geeft niet aan of ie echt is geweest (en wanneer precies, soms is de piek van de ovulatietest 1,5 a 2 dagen voor je eisprong). Voordeel is ook dat (en laten we het niet hopen) mocht je ooit naar een specialist moeten, je dan al een paar grafiekjes kunt laten zien van je cyclus. Dan voorkom je in ieder geval dat ze je naar huis sturen om het alsnog te gaan doen. Veel succes! Hopelijk is het snel raak!
Met ovulatietesten vind je je lh piek, en weet je in principe je vruchtbaarste dagen te vinden. Met temperaturen weet je pas achteraf of je ei gesprongen is, maar dat is wel het duidelijkste om te weten dat je ei echt springt, met ovulatietesten heb je die garantie weer niet. Je moet doen waar je je zelf het prettigst bij voelt, of dat het nou geen van deze dingen is, of alles tegelijk Bij mij is het alles tegelijk, wil gewoon niks mislopen
Ja met tempen en de checks weet je het tot op de dag zeker wanneer de eisprong is geweest. Ik ben er zelfs zo handig in geworden de laatste jaren om zelfs hiermee de eisprong aan te zien komen zodat je er goed op kan klussen. Ik weet de eisprong dag vaak 3 a 4 dagen ervoor te traceren Ideale manier
Toen ik 27 was deed ik het op de gok, ging prima. Nu ben ik 37 en gebruik ik ovulatietesten in combinatie met temperaturen. Ik denk dat je leeftijd meespeelt en het feit of je regelmatige of onregelmatige cyclussen hebt.
ik heb nu 2 maanden ovutesten van zwanger en kids gebruikt. werken prima. Ook helemaal niet duur. Veel groene thee drinken werkt ook om je eisprong op gang te brengen ik ben aan t afvallen en drink veel groene thee mijn ei nu 4 dagen eerder gehad dan normaal. snap je ongeduldigheid maar ook er rekening mee houden dat je lichaam zeker een half jaar nodig heeft om weer zelf hormonen te kunnen maken. en alles weer van zelf gaat. Snap je wel hoor haha ik was ook zo.. Success!!
Ik heb met temperaturen mijn eisprong gevonden in de tweede ronde en gemerkt dat ik zwanger was. Helaas werd het een miskraam. Nu temperatuur ik en gebruik ik ovutesten na de mk. Ik had vandaag een positieve ovulatietest. Dus ik denk dat mijn ei er snel aankomt. Wie weet kan mijn temperatuur dat bevestigen. Ik zou gewoon lekker de temp. bij gaan houden. Het geeft je meer inzicht in je cyclus. En met de fertility friend app op je telefoon is het heel gemakkelijk om te doen.
Ii gebruikte alleen ovutesten o dat ik een regelmatige cyclus heb en ook meestal dat. Cervix slijm krijg. Mn eisprong komt eigenlijk altijd overeen met decalculator hier op de site. Maar desondanks nog niet raak. Dus ik ga vanaf deze rond eook temperaturen en dan ovutesten gebruiken in de vruchtbare periode. Kan ik misschien zien of ei inderdaad springt.
Pas toen ik het los liet, en er niet meer mee bezig was - toen werd ik zwanger! Heel bizar maar wel waar.. al die ovu testjes, temps, etc.. werkte voor mij dus niet!
om beeld te krijgen helpen ovulatietesten wel en is iets minder gedoe dan tempen. misschien goed daarmee te beginnen.
Wij hebben het zonder temperaturen of ovutesten gedaan. gewoon regelmatig sex hebben, om de dag ofzo. Ik was voordat we begonnen al uit voorzorg een jaar met de pil gestopt vanwege het ontpillen e.d. Ik wist daarom dat ik een vrij regelmatige cyclus had. Ovutesten en temperaturen raad ik aan als je een hele onregelmatige cyclus hebt. Temperaturen is naar mijn mening dan nog één van de beste manieren.
Ik zou de eerste tijd nog lekker op de gok doen... Je zou bijv maar je lichaam kunnen luisteren en misschien voelen wanneer je eisprong is. Ik voel het gewoon, meer slijm, steken bij de lies, links of rechts, en op de dag dat mijn eitje springt heel veel slijm..., (lekker praatje) Ik heb bij onze dochter alles gedaan, getempt, ovutesten gebruikt, maar eigenlijk voelde ik het wel aan mijn lijf, en was het meer een bevestiging van hetgeen ik voelde. Probeer het gewoon eerst zo is mijn advies. de maand dat ik klaar was met tempen. Ovutesten en we gewoon het gedaan hadden wanneer we zin hadden, en wel wat gerichter in de vruchtbare periode was het raak.....!! En als je een regelmatige cyclus hebt weet je ongeveer wanneer je vruchtbaarste 5-6 dagen zijn, maak er een week van en je zit altijd goed. Als je wilt weten of je een eisprong hebt, zou tempen geen kwaad kunnen, maar voor je vruchtbare dagen heb je er niks aan, je merkt pas een dag later dat je eitje gesprongen is ivm verhoging temp. Ik zou gewoon lekker relaxed te werk gaan...! Succes