Hallo verloskundigenteam, Deponeer hier toch maar mijn vraag. Ben inmiddels 20+5 weken zwanger van ons eerste kindje. Een wondertje op natuurlijke wijze, na diagnose POF en ingeplande IVF behandeling bleek ik juist in de week dat ik zou starten zwanger. Gezien het allemaal zeker niet vanzelfsprekend was maak ik me waarschijnlijk meer zorgen dan gemiddeld. Heb immers niet nog duizenden eicellen over voor een volgende poging. Nu heb ik sinds een week of 3 harde buiken, ze komen steeds vaker de laatste week. Ik ben al 10 weken thuis ivm HG en ook al weken genoodzaakt me heel rustig te houden. Wel nog ca 1 x per dag overgeven, maar op zich is dat met de Emesafene onder controle, zonder moest ik zo'n 7-8 x per dag overgeven. Ondanks de voortdurende misselijkheid ben ik inmiddels wel aangekomen (woog eerst nog maar 48kilo, normaal 51) en met de kleine lijkt ook alles goed. Geen bijzonderheden ontdekt tijdens de GUO. Alleen over die harde buiken maak ik me een beetje zorgen. Heb met 16 wk een bloeding gehad. Baarmoedermond was toen 44 mm dat was in orde. Nu komen die harde buiken dus steeds vaker, terwijl ik al veel rust houd (ze komen als ik gewoon op de bank zit of als ik even een rondje wil wandelen) en af en toe voel ik een soort van kriebelig drukkend gevoel bij mijn baarmoedermond. Nu vraag ik me af ... 'Wat is normaal, hoeveel harde buiken mag je hebben met deze termijn en kan het een verkorting van je baarmoedermond teweegbrengen?' Weet dat harde buiken erbij horen uiteraard maar dit is mijn eerste zwangerschap en heb dus totaal geen ervaring. Moet woensdag zelf naar de vk maar dacht vraag het eerst hier, wil niet als een zeur overkomen. Dus alvast bedankt voor uw antwoord.
Hoi Mik81, rond 20 weken heb je een tijdje een groeispurt, of althans, het kindje, dus jij en je baarmoeder ook. Dit kan regelmatig harde buiken tot gevolg hebben als reactie op deze versnelde groei. Dat is op zich niet erg. Wel vervelend, want zoals je al beschrijft, zelfs als je niets doet gebeurt het. Zolang je geen bloedverlies hebt of de krampen komen elke uur een paar keer met toenemende regelmaat, probeer je maar geen zorgen te maken. De een heeft meer last van harde buiken dan een ander. Je cervix had inderdaad een mooie lengte, dus dat is goed. Het kriebelende gevoel kan misschien het kindje zelf zijn dat met handen en/of voeten op je onderkant kriebelt. > 10 harde buiken bij deze termijn op een dag (geen protocol/richtlijn voor overigens) vinden wij wel iets om in de gaten te houden, afhankelijk van klachten zoals hierboven beschreven. Dus leg je vraag morgen gerust weer neer bij de vk, je bent geen zeur. Heb je je urine laten testen op een urineweginfectie? Die kan ook dit soort klachten geven namelijk. Groetjes Brigitte
Goedemiddag Brigitte, Bedankt voor je snelle reactie. Ik heb mijn urine twee weken geleden ook laten testen. Had toen ook al harde buiken maar nog niet zo vaak als nu. Urine was toen schoon, maar ik breng morgenochtend meteen weer een potje langs. Heb al een blaasontsteking gehad in het eerste trimester dus het zou zomaar kunnen. Zal mijn vraag morgenochtend zeker voorleggen aan mijn eigen verloskundige dan. Aan 10 harde buiken kom ik wel gevoelsmatig zijn het er zelfs meer, ik zal ze voor de rest van de dag in ieder geval even turfen. Zo komen inderdaad gewoon in rust ook opzetten, ook 's nachts als ik rustig in bed lig. Het is een vervelend gevoel, ik zou het geen pijn kunnen noemen overigens. Bloedverlies heb ik na die bloeding met 16 weken ook niet meer gehad, tot nu is dat rustig. Dus in dat opzicht hoef ik me geen zorgen te maken en ik voel haar ook regelmatig salto's maken (of weet ik wat ze allemaal aan het doen is daarbinnen) dus dat voor dat drukkende gevoel bij mijn baarmoedermond zal ze ook verantwoordelijk zijn dan ... Als zij het is ... Dan mag het . Nogmaals dank!