Om maar even alles op een hoop te gooien... Ben wel benieuwd wie hier nu echt geïnteresseerd is of aanhanger is van het paganisme, heidendom, wicca, moderne hekserij, asatru, enzovoort (gezien de grote vertegenwoordiging in het 'hoe gelovig is dit forum' -topic) Vind het erg mooi en als je er verder over leest, blijken dergelijke geloven ook nog best 'levend' te zijn, maar niet aan de oppervlakte... Vind het mooi hoe de cycli van het leven altijd terugkomen, in de seizoenen, in mensenlevens, en ook in het 'tegenwoordige' leven met kerst, pasen enzovoort.... Heb in Zweden midzomernacht meegemaakt, super! Veel mensen weten ook niet hoe veel dingen uit ons dagelijks leven van heidense gebruiken komen zoals ostara (pasen) en good ol' christmas, allerheiligen.... Nog een keer edit: dat er mensen zijn die dit aanhangen is duidelijk, maar voor de goede orde even een apart topic aangemaakt Kent iemand trouwens de film 'The Wicker Man' en dan niet de remake met Nicolas Cage? Ben benieuwd of er meer mensen zijn met zulke opvattingen ..
Ik vind het altijd heel erg interessant maar weet er te weinig vanaf. De film die jij kent, ken ik niet.
Hier iemand die dat vroeger altijd met honger kon bestuderen. Maar echt in het wicca, heidendom of paganisme kan ik mij zelf niet vinden als aanhangster. Maar ik blijf het een boeiend onderwerp vinden. Het geeft een ander perspectief, en in bepaalde dingen kan ik mij vinden, zoals natuurlijke geneesmiddelen tot op zekere hoogte, invloeden van de maan en jaargetijden enz, Dus ga ik dit topic zeker even volgen.
Dat vroeg ik me van jou nou wel eens af Valhalla...gezien de naam Ik pas redelijk onder het etiketje Heidendom. Maar ben niet (meer) zo actief als ik zou willen door persoonlijke omstandigheden. Maar heb me ook verdiept in de andere richtingen deels om te weten dat ik de juiste richting koos en deels om te leren.
Ja de The Wicker Man, mooie film. Ik verheug mij nu ook al op Samhain. Ik vier dat met mijn 2 mede hekszusters, we doen dan altijd de jaar legging, rituelen en lekker eten en drinken. Het huis ook mooi versieren.
Ik kan wel zeggen dat ik echt een aanhanger van het paganisme ben. Grappig dat je hier dan ook mensen tegenkomt met min of meer dezelfde visie. Het paganisme geeft mij een heel puur gevoel. Ik vind het steeds weer fascinerend om te merken hoe zeer processen in ons gelijk lopen met het ritme van de natuur. Ik vind het een voorrecht dat ik de magie in kleine dingen mag zien en daar intens van kan genieten. Het is echt een gevoel van heel dicht bij jezelf staan, juist omdat niemand het je opdringt en niemand jouw geloof voor je in kan vullen, behalve jijzelf. Haha, of word ik nu te zweverig? Mijn man en ik begeleiden ook een groep mensen met dezelfde zienswijze. Dat is ook zo mooi om te doen. Ook zijn we een hele tijd nauw betrokken geweest bij een stichting die zowel open als gesloten vieringen van de jaarfeesten organiseerde en meerdere heksencirkels verenigde. Daar hebben we nu we een gezin zijn veel minder tijd voor. Aan de ene kant heel jammer, aan de andere kant opent het weer deuren naar andere leuke en mooie dingen. Willen jullie trouwens iets meegeven van deze levensovertuiging in de opvoeding van jullie kinderen? In hoeverre voer je dit dan door?
Ik ben er altijd al erg in geintresseerd geweest en was er tot een jaar of 2 geleden veel mee bezig. Nu ligt het even stil, maar ik wil me er weer in gaan verdiepen. Ik geloof wel meer in de natuur (idd de cyclussen van het leven) dan in Odin, Wodan etc..
ik vind het ook allemaal heel interessant omdat het dicht bij de natuur en de natuurlijke instincten van de mens staat! en dus niet aan door-mensen-bedachte-regeltjes die eigenlijk tegen de natuur in gaan
Alle regeltjes binnen een geloof zijn door mensen bedacht. Ook die in het paganisme/wicca. Het is alleen gebaseerd op de natuur en dat is het betere werk. Ik verdiep me liever in mezelf en haal daar kracht uit en help daar mensen mee, dan dat ik me ga verdiepen in rituelen die andere mensen hebben bedacht. Dat vind ik eerder dicht bij de natuur staan en me niet aan door-mensen-bedachte-regeltjes houden. Ik leg tarot en maak soms tekeningen bij een persoon met bepaalde symbolen die weer staan voor bepaalde zaken. Middels die tekeningen leg ik dingen uit over de persoon. Over zijn problemen en over karaktereigenschappen die men negatief of juist positief gebruikt. Dat doe ik puur uit eigen kracht en met mijn eigen overtuigingen. Ik heb nog nooit (even afkloppen) de plank misgeslagen en heb al vaak mensen kunnen helpen. Het is denk ik een vorm van paganisme.heidendom, het staat me alleen tegen om daar een plakkertje van geloof op te plakken, omdat ik het doe op mijn eigen natuurlijke krachtbron. Ik leer veel over mezelf (en dat zal nooit ophouden, je leert altijd door) en dus ook over anderen. Ik heb er dan ook bewust voor gekozen me niet verder te verdiepen in verschillende 'heidense' geloven, ook al vind ik dit erg interessant. Ik wil puur blijven en mijn eigen ding kunnen doen zonder eventuele onbewuste invloeden van buitenaf. Wel probeer ik altijd respect op te brengen voor andermans geloof ook al heb ik niet altijd respect voor de manier waarop sommige mensen dit vertegenwoordigen. Andermans geloof is net zo waardevol als mijn eigen geloof. Als ik iemand tegenover me heb met een duidelijke geloofsovertuiging probeer ik dit altijd mee te nemen in mijn boodschap naar de ander. Zo had ik 2 dagen geleden iemand die ervan overtuigd was een draak bij zich te hebben en onzichtbare vleugels te hebben. Hij zei dat als ie zijn vleugels opende hij kracht kon geven. Ik zelf ben heel sceptisch en geloof niet in onzichtbare draken en onzichtbare vleugels, maar ik heb hem gevraagd het te doen. Hij deed het, en er veranderde inderdaad iets in de huiskamer. Er was opeens een heel andere energie. Ik denk dan bij mezelf dat dat zijn manier is om met dingen om te gaan. Voor hem is het echt en reeel, dus het bestaat... voor hem. Ik denk dat iedereen uiteindelijk op hetzelfde punt eindigt, we bewandelen alleen een andere weg (en soms dezelfde).
Gezien de regels van het forum: 1.20 Om niet gerelateerde onderwerpen te bespreken heeft het beheer van Zwangerschapspagina een aantal off topic rubrieken gecreëerd waarin overige berichten geplaatst kunnen worden. Berichten over o.a. politiek en religie zijn niet toegestaan en zullen worden gesloten en/of verwijderd. en om deze reden al meerdere topics zijn gesloten gaat deze ook op slot. Kwebbel