Hallo allemaal, ik ben een tekstje aant schrijven wat wij (mama en/of papa) voor gaan lezen in de kerk met ons meisje haar doop. Ik wou graag even jullie eerlijke mening vragen, is het te klef, zijn de zinnen oké, zouden jullie woorden veranderen enz... Ik ben me ervan bewust dat het sowieso onze tekst is en dat we zelf moeten weten wat we gaan zeggen, maar ik was toch wel nieuwsgierig naar wat jullie vinden en of jullie misschien sommige dingen anders zouden omschrijven enzo. Hier komt ie: Lieve Alyna, wij wensen je zoveel goeds toe, het valt moeilijk weer te geven je vrij laten, maar je ook een knus thuis aanreiken je voeden en verzorgen je alles geven wat je nodig hebt je op laten groeien tot een warm en respectvol persoon je laten weten dat je nooit alleen hoeft te zijn en je omringen met liefde en hoop Lieve Alyna, wij willen je het geluk laten vinden daarom zijn wij hier op deze speciale dag samen om onze liefde voor jou te vieren en te getuigen dat we het beste voor je willen Mama, papa en nog zoveel andere mensen wensen je een gezegend en gelukkig leventje toe... We houden van je. (over de laatste zin ben ik nog niet helemaal zeker, misschien is het té?) Dank jullie wel alvast voor jullie mening!
De strekking is natuurlijk het belangrijkste, dus als die dan zo klinkt, moet je er niks aan veranderen. Maar als ik eerlijk moet zijn vind ik het verhaaltje niet zo heel lekker lopen. Ik zou ervan maken: Lieve Alyna, Wij wensen jou een gelukkig en voorspoedig leven toe. Papa en mama hopen je vrij te laten, maar je ook een knus thuis te bieden je te voeden en verzorgen je alles te geven wat je nodig hebt je op te laten groeien tot een warm en respectvol persoon je te laten weten dat je nooit alleen hoeft te zijn en je te omringen met liefde en hoop Lieve Alyna, wij willen je het geluk laten vinden daarom zijn wij hier samen op deze speciale dag om onze liefde voor jou te vieren en te getuigen dat we het beste voor je willen Mama, papa en nog zoveel andere mensen wensen je een gezegend en gelukkig leventje toe... (moet hier niets achter over God?) We houden van je. (vind ik niet klef) Ik ben zelf niet christelijk, dus ik weet niet of het gebruikelijk is dat er ook nog wat gezegd wordt over de Heere zeg maar, ik zie dat nl nergens in het verhaaltje terug. Maar dat moet je zelf maar invullen denk ik dan.
Hoi Lientje! Dankjewel voor je reactie! Jouw versie loopt idd iets lekkerder dan de mijne lijkt het! Ja over God, ik wou er iets over inzetten, maar ik weet écht niet wat...wij zijn ook niet super christelijk in die zin dat we niet elke week naar de kerk gaan ofzo, dus ik weet niet hoe ik het beste iets met Hem kan omschrijven.
ik vind persoonlijk dat er wel iets over God in moet als je je kindje laat dopen... er wordt toch ook Zijn Naam gebruikt bij de doop. Dan hoort Hij er toch ook bij? Dit is absoluut mijn mening!
Misschien zo dan? : wij willen je het geluk laten vinden daarom zijn wij hier samen op deze speciale dag om onze en Gods liefde voor jou te vieren en te getuigen dat we het beste voor je willen Of zo?: Mama, papa en nog zoveel andere mensen wensen je een gelukkig leventje toe... Met Gods zegen. We houden van je.
ik kan me alleen maar aansluiten bij lientje vond het zelf inhoudelijk erg goed, alleen liep het idd niet zo lekker en met de verbeteringen wel, terwijl er wezenlijk niets veranderd is.
Ik ben voor de eerste versie! Voor de rest hartstikke mooi omschreven! Ik zou het (met de aanpassing van Lientje) zo laten! Het zegt alles en niks te veel... Toppie!
Dus dan is het nu: Lieve Alyna, Wij wensen jou een gelukkig en voorspoedig leven toe. Papa en mama hopen je vrij te laten, maar je ook een knus thuis te bieden je te voeden en verzorgen je alles te geven wat je nodig hebt je op te laten groeien tot een warm en respectvol persoon je te laten weten dat je nooit alleen hoeft te zijn en je te omringen met liefde en hoop Lieve Alyna, wij willen je het geluk laten vinden daarom zijn wij hier samen op deze speciale dag om Gods' en onze liefde voor jou te vieren en te getuigen dat we het beste voor je willen Mama, papa en nog zoveel andere mensen wensen je een gezegend en gelukkig leventje toe. We houden van je. Ik vind het zo beter dan wat ik eerst had!(al moet ik zeggen dat ik dat lang niet slecht vond hihi )
ik vind het een mooi stukje, maar ik zie niet in waarom er perse god in voor moet komen... tuurlijk heeft dat er alles mee te maken als je je kindje laat dopen, maar dat komt in de rest van de mis toch ook voor? ons zoontje is 2 weken geleden gedoopt en in onze tekst voor hem kwam ook geen god voor, het was gewoon een stukje van ons naar hem, dat we ontzettend gelukkig met hem zijn etc... als je het er wel graag bij wilt zetten is dat natuurlijk prima, maar ik denk niet dat het er perse in moet. maar das mijn mening! liefs rebbel
maar volgens mij is de doop niet een teken van jullie liefde voor hem, maar is het oorspronkelijk een teken van God dat je in Zijn verbond mag horen, het is dus een teken van Zijn liefde. (1 puntje: Gods is zonder een ' , maar dat is maar een kleinigheidje hoor!)
@Rebbel: dankjewel voor je mening! Ik vind persoonlijk wel dat het er een beetje bij hoort, het moet inderdaad niet, maar voor mijn gevoel is het zo beter. Is idd iets heel persoonlijks @Arri; thanx voor de tip! Wel zo handig als ik het juist schrijf he?
Ik zou er ook zeker iets van God erbij willen hebben. Uiteindelijk is het wel zijn belofte aan jullie kindje.
Dit wordt onze tekst, er is ons gevraagd om te beginnen met: wij willen kleur brengen in je leven door.... Stan, wij willen kleur brengen in je leven door te beloven om goeie ouders voor jou te zijn, dat gaat zonder de kleinste moeite, wij kijken naar jouw gezicht, luisteren naar je geknor en worden helemaal warm vanbinnen. Die warmte willen wij met jou delen, ze teruggeven als je ze nodig hebt. Wij waren nog nooit mama en papa en hopen een manier te vinden om de juiste dingen te doen of te zeggen op de momenten dat jij er nood aan hebt. Wij beloven er altijd te zijn om voor jou te zorgen maar je ook de ruimte laten om te zijn wie jij bent en nog zal worden. Maar ook de ruimte laten om je tot rust te laten komen, een plaats waar er iemand zal zijn om je gedachten te delen, om je te troosten als je verdriet hebt, om gewoon close te zijn, samen als gezin. Telkens opnieuw willen we je met een knipoog, een zoen, een woord, ... vertellen hoe graag wij jou nu al zien en die liefde kan alleen maar groeien. Wij zullen er altijd voor je zijn en dat beloven wij! Je mama en papa Xxx