Mijn nicht is vorig afgestudeerd voor de opleiding Pedagogiek (HBO niveau). Nu is ze sinds die tijd aan het solliciteren, maar is er bijna geen werk te vinden. Ze heeft een tijdje op het kdv gewerkt ivm zwangerschapsverlof van een collega. Nu werkt ze met een 0 uren contract en heeft ze een paar uur per week werk (als ze moet invallen). Haar maandsalaris bedraagt dan ook maar 200/300 euro. Ze woont nog thuis, dus heeft ze niet al te hoge maandlasten...maar heeft ze nou recht op een uitkering? Die bijvult wat ze nu aan minimuminkomen mist? Ze blijft gewoon solliciteren, maar extra inkomen is natuurlijk mooi meegenomen.
Dat hangt er vanaf hoeveel jaar ze daarvoor heeft gewerkt. Je hebt wel recht op een aanvullende uitkering maar dat hangt er echt vanaf hoeveel je hebt opgebouwd.
Volgens mij niet zolang je thuis woont en geen kindje hebt. Als ze geen werk zou hebben zou ze wel in aanmerking kunnen komen voor een uitkering maar dat zou denk ik om hetzelfde bedrag gaan. Tenminste zo gaat het hier bij de gemeente.
Volgens mij krijg je per gewerkt jaar 1 maand uitkering + de standaard 3 maanden die iedereen krijgt die 26 weken aan in gesloten heeft gewerkt ( helemaal zeker weten doe ik dit niet ) Dus dat zou je even na kunnen bellen. Maar hoe het zit met een 0 uren contract dat weet ik niet
zo bedoelde ik dat ook, staat er bij mij wat raar... Ik had 6 jaar gewerkt en kreeg toen ontslag. Ik had recht van januari tot november op een uitkering. Als ik dan ander werk had gevonden met het zelfde aantal uren maar minder loon dan had ik over die periode een aanvullende uitkering kunnen krijgen
Na een opleiding heb je naar mijn weten geen recht op ww. (ik iig niet)Bijstand heb je alleen recht op vanaf je 21e, maar aangezien ze nog thuis woont zal het niet aangevult worden mocht ze 21 of ouder zijn.
Ohja en bijstand oid krijg je alleen als je alleen woont en ouder als 27 bent. En geen koop woning hebt.
Nop heb er zelf tot vorige week mee te maken gehad. Vanaf 27 heb je een WWB, onder de 27 een WIJ, dat houdt in dat de gemeente je verplicht is een werk/leer aanbod te doen door middel van trajecten e.d. Maar ondertussen ontvang je "gewoon" uitkering.
Ja maar dat is geen bijstand. Dit staat er namelijk op de site van rijksoverheid: Voorwaarden bijstandsuitkering U heeft recht op een bijstandsuitkering als u aan de volgende voorwaarden voldoet: U woont in Nederland. U bent 27 jaar of ouder. (Voor jongeren van 18 tot 27 jaar die een bijstandsuitkering aanvragen, geldt de Wet investeren in jongeren). U heeft niet genoeg inkomen of eigen vermogen om in uw levensonderhoud te voorzien. Als u samenwoont, telt het inkomen en het eigen vermogen van uw partner ook mee. U kunt geen beroep meer doen op een andere uitkering. U bent niet gedetineerd. Uw eigen vermogen komt niet boven een bepaald bedrag uit.
O jij bedoelt het zo Nouja, in mijn ogen is het 1 pot nat en hier in de gemeente noemen ze het ook gewoon een "soos" uitkering.
Hahaha Ja hier is het dus verdeeld in allerlei andere uitkeringen en zodra je daar geen recht meer op hebt kun je dus aanspraak maken op de bijstand. Maar vaak word ie afgekeurd om dat mensen of samen wonen of een eigen huis hebben of idd geen 27 zijn.
Bedankt voor de reacties. Ze heeft hiervoor wel baantjes gehad, maar gewoon naast het studeren, bijbaantjes dus. Denk dan niet dat ze er recht op heeft.
wanneer ze met die bijbaantjes gewoon voldoet aan de eisen voor WW, dan zou ze evt wel recht hebben op een uitkering. Het zal waarschijnlijk niet veel zijn, maar het valt te bekijken/proberen.
Maar een WW-uitkering is 70% van het laatste inkomen, en als dat bijbaantjes zijn geweest denk ik niet dat aan die aanvulling op haar huidige loon komt.
het ligt aan het aantal uren wat ze op het KDV heeft gewerkt. En of ze na afloop van dat werk al voldeed aan de eisen. Evt zou ze dan toch een leuke aanvulling kunnen krijgen. De informatie is nogal summier, dus valt er idd weinig over te zeggen.