Papiervisjes!

Discussie in 'De lounge' gestart door Nummer4, 15 mrt 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw
    Ik zie de laatste tijd steeds papiervisjes lopen in onze slaapkamer, gadverdamme! Gister schoot er een over ons matras toen ik mijn kussen verplaatste. Meteen doodgedrukt, maar er zitten ongetwijfeld meer.
    We hebben een aantal weken geleden al lijmvallen her en der geplaatst maar daar hebben we nog maar 1 visje mee gevangen. Gister was ik het dus zat, ik vind het zo smerig.

    Vriend heeft daarnet het bed uit elkaar gehaald en zei nog 5 onder het bed te hebben gevonden. Het matras staat op het balkon te luchten, die ga ik met de stofzuiger te lijf evenals de boxspring en topper. De hoes van de topper gaat in de was, dekbed zit nu al in de machine.
    De kinderkamers ga ik de komende tijd ook één voor één helemaal leeghalen en van boven tot onder reinigen, maar kom je er zo wel van af?

    Wat kan ik nog meer doen behalve elke dag luchten en overal stofzuigen?
    Ik las op internet al dat het erg lastig is om in een nieuwbouwwoning (5 jaar oud - goed geïsoleerd maar ook met in elke kamer mechanische ventilatie) van zo'n plaag af te komen. Kan je het zelf evt met sprays behandelen of moet je daarvoor een gespecialiseerd bedrijf laten komen? Ik neig echt naar dat tweede maar dat betekent dat ik eerst heel veel moet opruimen/weggooien want overal staan wel stapeltjes zooi in dozen (verbouwing/verhuizing, zucht...)
    Op zich wel een goed moment om eens goed op te gaan ruimen :p
     
  2. Sep2020

    Sep2020 Actief lid

    27 jan 2020
    137
    63
    28
    Get heeft er niks mee te maken dat het vies is. Het kan komen door vochtigheid. Wij hadden ze ook, maar sinds ik elke dag echt goed ben gaan luchten ( en de roosters continu openstaan) zijn ze weg.
     
  3. Sep2020

    Sep2020 Actief lid

    27 jan 2020
    137
    63
    28
    Oja, stofvrij is wel belangrijk. En omdat ze in 1 kamer zitten wil echt niet zeggen dat ze overal zitten.
     
    Lindah en Nummer4 vinden dit leuk.
  4. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.746
    113
    Dat zijn zilvervisjes, die houden van vochtigheid. Papiervisjes houden van papier ;).

    @ts belangrijk om zeker te weten welke van de twee het zijn om te weten hoe je ze het beste kunt bestrijden.
     
  5. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw

    Het is niet vies in huis hoor, gewoon rommelig her en der in de hoeken met opgestapelde dozen :p Ik vind het zelf alleen zo'n vies idee.
    Wij hebben mechanische ventilatie die continue aan staat, maar ik zal ook meer gaan luchten dan. Net het balkon afgemaakt dus kan nu eindelijk zonder toezicht de balkondeuren open zetten. Het nadeel is dat wij geen openslaande ramen of roosters hebben, puur die mechanische ventilatie. Dakramen moeten nog geplaatst worden.

    Zouden vochtvreters een idee zijn?
     
  6. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw

    Het zijn papiervisjes. Die zijn een stuk groter dan zilvervisjes.
     
  7. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw
  8. Inge1984

    Inge1984 Fanatiek lid

    10 sep 2015
    1.800
    1.618
    113
    Wij hebben ze ook. Kansloze beestjes. Ze zitten hier al een paar jaar. Alles al geprobeerd. Luchtvochtigheid is goed etc. De ene keer zie ik ze meer dan de andere keer. Nu komen ze hier de laatste dagen weer in grote hoeveelheden voor. 's Morgens zijn er standaard een paar in de wasbak te vinden. Ze zitten hier door het hele huis heen. Dus als iemand hier nog de gouden tip heeft... Chemisch reinigen door een bedrijf zie ik namelijk eigenlijk niet zitten.
     
  9. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw

    Op internet staat dat het "onschadelijke diertjes" zijn maar ik vind het gewoon echt vies dat ze in mijn bed rondlopen. Het liefst spuit ik alles helemaal plat (terwijl ik echt tegen dat soort dingen ben, maar dit kan echt niet), maar sprayen in de slaapkamer wordt dan ook weer afgeraden.
     
  10. aardbei1707

    aardbei1707 Fanatiek lid

    20 aug 2012
    4.244
    681
    113
    Lijken toch wel zilvervisjes.

    Hier in huis zitten ze ook (ja welk huis niet tegenwoordig) maar in je bed is vies indd.
    Staat jullie bed tegen een muur? Wij hebben ze jaren geleden ook in de bank gehad en sindsdien zet ik de bank ook paar centimeter van de muur af. Want ze zitten vaak bij de muur in de plinten. Sindsdien niet meer in de bank gezien
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  11. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Het lijkt meer op een papiervisje, met 3 van die grote sprieten aan het onderlijf.

    Wij hebben ze ook en wat ik gelezen heb, is dat je al je papier luchtdicht moet opbergen. Dat lijkt mij onmogelijk, met boeken enz. Daarom heb ik het maar geaccepteerd dat ze vaste huisbewoners zijn.
     
    mamameer vindt dit leuk.
  12. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw

    Ze zijn een stuk groter dan zilvervisjes. Zilvervisjes hebben kortere achtersprieten. Bij papiervisjes zijn ze zo lang als het lijf (zie foto hierboven, dat is van bij ons op de muur).

    Bed staat inderdaad tegen de muur. Er lag aardig wat stof onder dus kan best zijn dat ze dat een fijn plekje vonden.
     
  13. aardbei1707

    aardbei1707 Fanatiek lid

    20 aug 2012
    4.244
    681
    113
    Wellicht hebben wij dan ook papiervisjes. Vindt ze ook allemaal zo op elkaar lijken. Zou zeker t bed niet meer tegen de muur zetten
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  14. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.174
    4.485
    113
    dit idd. wij hebben ook maar geaccepteerd dat ze er zijn. want we gaan er ook niet vanaf komen. ze lopen over de muren achter de gordijnen. eten aan posters aan de muur. vieze krengen. Maar in de nieuwbouw wijken schijnt het overal een plaag dier te zijn. ik kan ook echt niet alles in plastic gaan stoppen.
     
  15. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wij hebben ze ook, ik denk dat we ze allebei hebben. Ik vind ze ook goor maar heb het maar geaccepteerd dat ze er zijn. Je doet er weinig aan. Een aantal weken terug waren er ineens veel en nu zie ik ze al even niet meer. Soms een enkeling op de muur, ook weleens plafond. Vraag maar eens rond in je omgeving en vrijwel de meeste mensen zullen het herkennen. Hier zaten ze ook weleens tussen oude kleding en ook tussen boeken en tijdschriften. te goor gewoon.
     
  16. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw
    Klopt. Nou wonen wij niet in een nieuwbouw wijk, maar hebben wij achter een klein huisje een enorme aanbouw gemaakt waar wij wonen en slapen. In het voorhuis alleen de keuken en eetkamer.
    Achter is super goed geïsoleerd en juist dat vinden die beestjes geweldig lees ik overal.

    We hebben twee verschillende soorten lijm vallen maar ze verstoppen zich achter plinten en vreten inderdaad aan behang en boeken. Ik mag hopen dat ik ze niet tegenkom in mijn enorme boekenkast o_O

    Zal straks nog weer alle kratten met kinderkleding van zn plek halen om achter te stofzuigen, want ook daar zullen ze zich wel verstoppen. Het bed is nu uit elkaar en de matrassen staan de hele dag al te luchten, de tijk van de topper zit in de wasmachine, dekbed al gewassen, kussens zometeen.
    Voelt gewoon zo vies :| krijg spontaan weer poetsdrang.

    Het is dat ik de halve dag met een baby op schoot zit, anders had ik de slaapkamer helemaal leeg getrokken en alles met zwaar schoonmaakmiddel schoongemaakt. Gok dat dat tijdens de slaapjes morgen alsnog gaat gebeuren. Vannacht maar een nachtje op de bank :rolleyes:
     
  17. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw

    Ik krijg er gewoon echt de kriebels van. Ik weet dat het normaal is dat er wel eens een zilvervisje zit, geen probleem mee als ik die over de vloer van het toilet zie lopen bijvoorbeeld, natte ruimtes komen ze vaker voor. Maar in bed is mij net een stap te ver. En die papiervisjes zijn ook even een stuk groter dan zilvervisjes. Ik schrok echt toen ik die eerste zag een paar weken geleden.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  18. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.683
    1.860
    113
    Ik vind ze ook wel goor en vang ze als het me lukt. Maar om nu je hele bed te uit elkaar te halen en alles te gaan wassen..

    Zitten jullie aan de buren vast? Want anders moet je het met het hele blok doen. In ons oude huis hadden we er veel meer last van, hier zie ik ze amper gelukkig, maar ze zeiden dat eigenlijk her hele blok ze dan moest bestrijden anders gingen ze heen en weer door de spouw geloof ik. Er is vrij weinig aan te doen, oude kostbare/belangrijke boeken zou ik in een afgesloten bak doen, want ze vreten de lijm op.
     
  19. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.669
    6.564
    113
    Vrouw
    Vrijstaand huis gelukkig dus dat scheelt al. Zal morgen de boekenkast eens leeghalen en kijken of ze daar ook zitten.



    Heb de hele slaapkamer ondertussen gezogen in elk hoekje, alles van zn plek. Toch nog heel wat formaten tegengekomen van klein naar groot. Heb er nog een stuk of 10-15 opgezogen en alle plinten grondig gezogen. Daar zitten ze waarschijnlijk achter.
    Overdreven? Wellicht. Maar onder het bed zaten sowieso al een paar joekels in wat stofnesten (stofzuiger past niet onder het bed en is me te zwaar om zelf te verplaatsen dus vriend had dat net gedaan). Heb de boxen en matrassen gezogen en de matrastopper. Hoes moest sowieso al in de was dus dan nu maar ipv in de zomer (dan is het dezelfde dag droog als ik het buiten aan de lijn kan drogen).

    Zilvervisjesvallen werken in ieder geval niet, zat na een paar weken nog niks in de plakvallen. Op zoek naar iets anders dat wél werkt dus.
     
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ja zo goor.
    Hier ook weleens in bed gehad brr
     
    Nummer4 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina