Ben ik nou naief of is mijn man paranoïde? Hij zegt wel eens dat 'ze' me in de gaten kunnen houden via mijn ingebouwde webcam op mijn laptop. Ik weet best dat dat kan, maar weet dat ik niet zo'n boeiend filmmateriaal ben. Wat heeft iemand er nou aan om mij te bespioneren? Dan geldt dat toch ook zijn mobiele telefoon, maar daar is ie dan niet bang voor. Plakken jullie je webcam af?
Bij elke laptop heeft er altijd bij mij een sticker over gezeten al jaren. Ik haal ook meestal de mic software eraf en plak daar ook iets over mits dit kan. Ik ben overgins niet paranoide, dat weet ik zeker. Het is maar net hoe je ertegenaan kijkt. Als jij het onzin vind dan isdat ook niet 'fout' ofzo.
Wij hadden laatst dat politie virus op de laptop. Toen kregen we een foto te zien van m'n vriend die via die laptop webcam was gemaakt. Toen hebben we 'm afgeplakt. Nu hebben we 'm via het configuratiescherm helemaal uit gezet. Eerlijk? Na dit voorval zou ik 'm of helemaal uitzetten of afplakken. Ik vertrouw het zelf nu ook niet meer. Maar, ik hou niet van de gedachte in de gaten gehouden worden. Ons camera systeem in huis staat als ik thuis ben ook uit. Mijn vriend kan via zijn telefoon alles volgen, en moet er niet aan denken om, zoder dat ik het weet bekeken te worden door hem (of zijn collega's, want mannen willen natuurlijk alle nieuwe gadgets showen).
Die van mij is al jaren afgeplakt. Ik heb een tijdje geleden een filmpje gezien van een meisje dat via haar webcam in de gaten werd gehouden, die heb ik aan mijn vriend laten zien en sindsdien is die van hem ook afgeplakt.
Hier niet, vroeger wel trouwens.. Maar gebruik 'm nu veel en om die plakker er nou elke keer af te halen..
Tjah als ik een laptop had en een met webcam dan had ik het ook gedaan! Vroeger (zo'n 10 jaar geleden) hadden wij een losse webcam bij de computer. Als ik niet aan het webcammen was draaide ik het ding altijd naar de muur. Ik hield er toen al niet zo van en nu nog steeds niet! Maar hoe zit het dan inderdaad met je telefoon of tablet? Daar had ik nooit zo bij stilgestaan? Nu het hierboven genoemd wordt klinkt dat eigenlijk ook wel logisch. Daar zit natuurlijk ook zo'n camera functie aan de voorkant??
Geen idee of je echt in de gaten gehouden wordt, maar die van mij is al jaren afgeplakt. Mijn vriend is ict'er en hoort vaak verhalen of mensen die problemen hebben gehad met virussen en de webcam. Vandaat de mijne afgeplakt.
Ik heb hier serieus nog nooit overna gedacht. Maar als ze het echt boeiend genoeg vinden om mij in de gaten te houden, moeten ze dat maar lekker doen hoor.
Haha mijn idee. Maar wat dacht je van internet zelf. Google bijvoorbeeld. Houden ze je ook in de gaten hoor ik. Ze doen maar, veel boeiends heb ik niet te melden.
Nee daar kan ik dus echt niet warm of koud van worden.. Zal best voorkomen maar voor mij klinkt het toch een beetje als een slechte actiefilm, bespioneerd worden met je eigen webcam. Als ik me daar toch druk om moet gaan maken... Overigens is onze laptop dichtgeklapt en opgeruimd in de kast als we hem niet gebruiken dus dan kunnen ze spieken wat ze willen maar is voornamelijk donker
Een vriendin plakt ook altijd de cam af. Ik geloofde nooit dat je "bekeken" kon worden, maar dat is dus wel zo? Door wie dan? Ik ga hem ook maar afplakken voortaan.
Mijn man heeft de bedrading etc. van de cam afgeschroefd. Dus ja, de laptopcam werkt niet! Ik ben ook bang om bekeken te worden, moet er niet aan denken dat een ander persoon mijn onderkin, slaaphaar en make-uploze hoofd vol in beeld heeft!
Hm ik had m afgeplakt omdat ik Skype irritant vind met gelijk beeld erbij.. Had hem er laatst afgehaald, maar zal hem nu maar weer eens afplakken het idee alleen al..
Lijkt me lastig om af te plakken, het wordt bijna dagelijks gebruikt (mijn schoonfamilie woont in het buitenland). Weet ook niet wie mij zou moeten volgen, misschien de AIVD, maar die hebben dan meer aan m'n telefoon lijkt me. Als je facebook hebt word je ook met alles gevolgd trouwens.