Vervelend dat je man niet mee gaat. kan me voorstellen dat je dat echt niet leuk vind en het idee hebt dat je het zelf moet doen. Mijn man ging iedere keer mee, niet alleen omdat ik het fijn vond maar ook omdat hij het leuk vond. Hij kon niet wachten tot we weer het hartje zouden horen, kijken hoe ik gegroeid ben en hoe de kleine deze week weer lag. Zou er toch even goed met je man over praten. Moet er wel even bij zeggen dat mijn man grotendeels van mijn zwangerschap in de ziektewet zat dus gewoon mee kon,maar als hij moest werken planden we de afspraken op donderdag avond zodat hij toch mee kon.
mijn vriend is alle keren dat hij met me mee kon naar de VK ook mee gegaan omdat hij er graag bij wilde zijn. als hij moest werken ben ik gewon alleen gegaan en hem later alles verteld. echo's enzo is hij natuurlijk altijd bij geweest maar die hadden we ook zo gepland op dagen dat hij niet hoefde te werken. hij heeft ook gewoon door gedronken enzo hoor en ik vind dat dat ook gewoon moet kunnen.. hij heeft geen baby in zijn buik! we hebben af en toe alleen een 'klein meningsverschil' gehad als hij in de vakantie bijna niets anders meer deed dan bier drinken met zijn vrienden en ik er een beetje voor niks bij zat
haha ik lig dubbel hier EMANCIPATIE? DAT zou zijn als je gewoon als zelfstandige vrouw zelf gaat en voor je zelf zorgt, kijk tuurlijk is het leuk als ie een keer toevallig mee kan maar kan het niet ga ik net zo makkelijk zonder DAT is emancipatie lijkt mij dan.. En hij is niet zwanger dat ben JIJ... ik neem nooit vrij om naar de VK te gaan ik werk thuis en deel het zo in dat ik ga als ik geen werk heb mijn man werkt 60-90 uur per week en aangezien een man echt geen bal aan dat sort bezoekjes heeft (controles heb ik het over, de echo's vind ik dan nog wat anders) vind ik het bijna sneu als je je man zou "dwingen" om te gaan naar zoiets nutteloos maar goed das mijn mening... LANGE LEVE HET VOOR MEZELF KUNNEN ZORGEN, EN dan mijn man mij vertrouwd dat ik alles goed kan en doe voor onze kids.. daar hoeft ie niet voor naast me te zitten of ook "zwanger" te gedragen (ik zou gek worden!)
Als het even kan, gaat mijn vriend mee. Maar als hij ergens een grote klus heeft, houdt het op natuurlijk.
Mijn man gaat mee naar alle echo's, maar ik zou het belachelijk vinden als hij ook mee gaat naar de verloskundige elke keer. Als hij toevallig vrij is, dan gaat hij wel mee, maar ik wil echt niet dat hij er vrij voor vraagt. Is totaal overbodig. Ik kan hem toch vertellen wat er allemaal is gezegd en zo?! Mijn man belt me dagelijks even vanaf zijn werk hoe het met mama en kind gaat, geweldig! Van mij mag mijn man ook lekker een biertje drinken, filet eten of wat dan ook. Ik ben toch zwanger, niet hij. Kom op, wat een onzin. Als hij bijvoorbeeld ziek is, ga ik toch ook niet alleen maar sinaasappels eten? (beetje rare vergelijking, maar jullie snappen wel wat ik bedoel toch?) En ik ga echt niet elke keer rijden als wij een verjaardag of feestje hebben, toevallig omdat ik nu niet drink. Nee, dat verdelen we eerlijk en we kijken er ook naar hoe ik me voel. Ben ik erg moe, rijdt hij terug. Daar maakt hij totaal geen probleem van. Ja, ik heb de liefste en meest betrokken man van Nederland en ik zou het niet anders willen!
Mijn ventje gaat mee met alle controles. Dat wil hij zelf graag en ik vind het wel fijn. Ik denk dat je als stel samen moet uitmaken wat je wil. Maak aan je partner duidelijk wat je wil, wat voor je belangrijk is en waarom. Vervolgens moet je samen een modus vinden waar je allebei happy mee bent. Dan maakt het ook niet uit wat wij er met zijn allen van vinden
de eerste afspraken ging hij mee en de laatste weken ook en alle echo's en als er iets was waardoor een extra controle nodig was..voor de rest als hij toevallig vrij was. ik nam gewoon lekker mn moeder mee, net zo gezellig. hij belde elke pauze even op om te vragen hoe het ging en als ik wat onmogelijk vies wilde eten of ik had het gemaakt at hij het braaf op.. dat vond ik veel belangrijker. is er geen avond spreekuur?
Leuk om alle verschillende meningen te zien. Ook hoe ongenuanceerd sommigen kunnen zijn: een beetje respect voor andere meningen kan volgens mij geen kwaad. Ik lees vooral dat gewone controles niet veel voorstellen, dat is voor mij allemaal nieuw, we hebben alleen nog maar een intake gehad. De volgende keer krijgen we misschien een echo en moeten we beslissen of de 20wk echo medisch of gewoon moet. Eigenlijk geen twijfel dat je dat met z'n tweeen moet doen. Wij gaan nu proberen de afspraken idd 's avonds te plannen als dat kan. Wat betreft eten laten staan: ik vind rekening houden met helemaal niet raar, toen vriendinnen zwanger waren en geen franse kaas wilden eten ging ik dat ook niet doen als ze hier waren en als mijn vriend iets niet zou mogen wat hij lekker vond zou ik dat ook minderen. Het is gewoon leuk en sociaal om af en toe solidair te zijn vind ik. Ik heb ook nooit beweerd dat hij alles moet laten staan, maar er is nogal verschil tussen 'niets' en elke avond voor mijn neus lekker zitten wegsmikkelen wat ik niet mag, terwijl er genoeg lekkere dingen zijn die we samen lusten. Bedankt voor alle input!
Ik sanp niet zo goed waarom sommigen maar blijven hameren dat ze zelfstandig zijn, voor zichzelf kunnen zorgen etc. Dat heeft er toch niets mee te maken? Ik kan best alleen naar de vk en dat doe ik ook, maar als hij uit zichzelf mee wil vind ik dat alleen maar leuk. Het toont dat hij interesse heeft, niet dat ik niet zelfstandig zou zijn.. dat staat er echt helemaal los van wat mij betreft.
Ik snap niet zo goed wat emancipatie ermee te maken heeft of je man wel of niet meegaat naar een verloskundige of gyn? Mijn man gaat gewoon mee uit interesse voor zijn kind, niet omdat zijn 'afhankelijke vrouwtje' niet zelf naar de afspraak kan. Kom op zeg, waar gaat dit over.
Hoi Deetje, gefeliciteerd met je zwangerschap he! Super hoor. Wat bedoel je met een medische of gewone 20 weken echo? In principe is de 20 weken echo altijd medisch of tewel een screeningsecho. Tijdens deze echo wordt gekeken of alles erop en eraan zit en of er geen grote afwijkingen geconstateerd worden. Vergis je je misschien met een circa 12 weken echo die regulier kan zijn of voor de nekplooimeting?
Dankje! Hier doen ze de 20 wk in principe bij de echoscopist maar in bepaalde gevallen in het ziekenhuis, die noem ik dus 'medisch'. Dit ivm mijn vriend zijn nier, die wrs bij zijn geboorte al slecht was. Wij vinden dat moeilijk kiezen en bij de intake was de mening van de vlos ook niet helemaal duidelijk.