Past niet meer in Groep 1 autostoel! HELP

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by izzaiqbal, Dec 1, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Het is zo'n draaistoel. Een maxicosi axiss.
     
  2. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,869
    113
    Dan gaat het er om of het de MaxiCosi AxissFixx is of niet.
    FAQ's - veelgestelde vragen

    Ik heb zeker met autostoeltjes zo iets van 'ze geven niet voor niets grenzen aan'. Er zal best iets van een marge in zitten, maar ik zou dat risico niet willen lopen.
     
  3. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Nee volgens mij niet. Dadelijk eens navragen aan mijn man.
     
  4. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Sorry maar het vriest toch niet? Wij fietsen of lopen bijna elke dag naar school (en in NL gaan ze tussen de middag naar huis dus zitten we 4x op de fiets) maar geen wanten en muts nu hoor. Zeker niet als je de auto in gaat. In auto doe ik kids een thermo vest aan of wollen vest. Zelf ook geen jas aan in auto idd maar bij die 5 minuten ritjes soms wel even. Kids Zowiezo uit want onveilig met jas aan en gordels passen dan niet.

    In topic, ik zou een romer evolva 123 overwegen.
     
  5. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Wou ik net zeggen, hier een zoon van 115cm en net 19kg, zit net onder het gemiddelde qua gewicht.
     
  6. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Dit topic draait toch niet om lengte, gewicht of breedte.;)
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,228
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    In zekere zin wel natuurlijk, want hij 'kan' (mag?) niet meer in de groep 1 stoel maar een groep 2 stoel is hij echt nog te jong voor.

    Ik weet natuurlijk niet wat de oorzaak is, maar als er iets aan te doen is (het overgewicht bedoel ik dus) zou ik dat wel doen.
     
  8. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,869
    113
    Waarom? Lijkt mij veiliger dan te zwaar in een groep 1 stoel. Maar je moet er dan natuurlijk wel heel goed op letten dat hij de gordel omlaat. Zelf zou ik in dit geval ook liever voor een groep1/2/3 stoel gaan, al heb ik geen idee tot wanneer ze dasrbij in de harnasgordel kunnen...

    (Hier juist een bijna vierjarige die nog laaaaang in de groep 1 stel past. ;) En voor wie we juist om die reden een combistoel hebben overwogen. )
     
  9. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,047
    2,186
    113
    Brabant

    Is dit zo?? Onze peuter is ook flink aan t gewicht... Zit ook wel al af en toe in een groep 2 stoel en dat zit heel keurig. Maar heb haar liever nog in de groep 1 stoel...
    Ze weegt nu een flinke 15 kg..
     
  10. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,869
    113
    Offtopic: maar in Nederland gaan ze ook lang niet overal meer naar huis tussen de middag. ;) :)
     
  11. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,869
    113
    Zo snel weegt ze dan toch geen 18? :)

    Maar bij bv de AxissFixx is dus ook maar tot 19 kg ivm het maximale totaalgewicht, dus zoveel scheelt dat dan ook weer niet.
     
  12. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Dus dan moet er maar even aangegeven worden dat hij niet breed gebouwd of groot is, en er worden allerlei lengtes, gewichten en leeftijden bijgehaald van zoontjes en dochtertjes die veel slanker zijn.
    Ik snap de behoefte daar niet zo naar.
     
  13. tuc

    tuc Niet meer actief


    Hier moeten ze tien minuten lopen naar school, maar nog geen muts en wanten hoor...weet niet wat ik ze anders van de winter aan moet trekken als het vriest.
     
  14. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Ja ik zie dat hier ook niet gebeuren hoor... lekker straks met -5 je jas uit moeten doen en ik een ijskoude auto gaan zitten... of lekker vanuit de warme auto naar buiten de -5 weer instappen zonder jas...:(
     
  15. RoIn

    RoIn VIP lid

    Feb 3, 2014
    5,918
    595
    113
    Female
    Ik weet niet hoe het bij jou is maar ik heb al moeten krabben. Dus vorst. En muts is dan geen overbodige luxe vind ik.
     
  16. Lovemykids4

    Lovemykids4 Niet meer actief

    Mijn zoon ging met bijna 2 jaar al over naar een 2 /3 stoel.
    Hij was 1m1.5 lang en woog 23 kilo.

    Mijn jongste dochter past nog wel goed.
    Weegt bijna 13 kilo en is dik 86 cm.
    Ik hoop dat ze er nog wel even in past en niet zo hard meer blijft groeien.
    Ze is bijna 1 jaar .
    Ze gaat zonder winterjas in het zitje.
    Wel een dun jasje aan.
    Zodat de bandjes heel goed aan te trekken zijn.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief


    Dat kwam denk ik door de opmerking: "gewoon lang en breed dus". Het triggerde mij ook. Ik ken zoontje van ts niet, maar heb toen dat programma gezien over: mijn kind is te dik (nee zeg niet dat ts zoontje dat is) maar ouders zien het soms gewoon niet.
    En zijn gewicht voor zijn lengte klinkt mij heel erg veel.
    Hij is ongeveer zo groot als mijn bijna 3 jarige maar weegt meer dan mijn 7 jarige...daar schrik ik van ja
     
  18. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,228
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Wat ik begrepen heb zijn de botten nog niet sterk genoeg voor een heupgordel en is dat bij een aanrijding erg slecht voor het bekken. Ik weet niet wat dan beter is.
     
  19. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Maar dat schiet er bij mij dus verkeerd in. Ik heb namelijk ook zo'n dochter en dat ligt gevoelig. Niemand zegt zomaar: mijn kind is te dik, dat wil je gewoon niet. Maar ik weet ook dat kinderen wel degelijk zo gebouwd kunnen zijn.
    Mijn dochter heeft precies mijn bouw alleen had ik het als kind nog heviger, dikke bovenbenen, flinke billen maar verder wel alles goed verdeeld en in verhouding.
    Het doet je als ouders gewoon pijn om te horen dat je er meestal wel iets aan kunt doen als een kind te zwaar is. Terwijl je eigenlijk gewoon weet dat het niet bijvoorbaat aan voeding of beweging ligt.
    Ik heb het beste voorbeeld want mijn andere (tweeling)dochter is juist het tegenovergestelde. En toch raakt het je als mensen zo vooroordelend zijn over je eigen kind.
     
  20. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,136
    8,869
    113
    Snoopy, misschien zo'n achteruitrijdstoel? Alleen zijn die natuurlijk veel duurder...
     

Share This Page