We wonen nu in een koophuis. Maar willen om verschillende redenen tijdelijk naar een huur huis. Maar wat komt hier eigenlijk bij kijken? Met name dan de kosten? huur gas water licht Gemeente belasting? Verhuis kosten Dubbele lasten voor een maand en verder? We staan nergens ingeschreven maar op funda zie ik huizen staan. Deze zijn dan toch in de vrije sector?
Dat staat toch al in het lijstje. Je lasten zijn vaak goedkoper bij huren want je betaalt minder belasting, in ieder geval geen OZB. Het ligt ook een beetje aan je huurcontract. Wij betaalden ook geen waterschap en afvalstoffenheffing maar meestal moet je dat wel betalen als huurder. Huizen op Funda zijn idd particuliere verhuur, verdiep je goed in het contract, als dit verhuur onder de leegstandwet is kan het zijn dat je verplicht eruit moet na een periode van een jaar bijvoorbeeld.
OZB is? Helaas zal het voor ons duurder zijn. Maar wel drie keer zoveel ruimte en daar gaan we het voor doen
OZB betaal je nu toch in je koophuis ook. Onroerend zaakbelasting, een keer per jaar, al naar gelang de WOZ-waarde van je huis.
Vergeet niet dat je naast borg in de eerste maand vaak ook geld moet betalen aan de makelaar/organisatie via wie de persoon die eigenaar is van het huis dit regelt. Dat is meestal een hele maand huur. Dat is ook het geval als je zelf op zoek gaat. Het enige wat ze dan doen is je een keertje het huis laten zien. Ik vind het altijd erg veel geld voor een rondje door het huis en een standaard contract...
Vergeet ook in ieder geval voor je het huurcontract tekent alle bestaande gebreken van het huis te noteren. Dus ook scheurtjes in muren of een kapot stopcontact. Als je dan weer het huis uitgaat kun je aantonen dat die schade niet door jouw toedoen is ontstaan en dat je dus niet aansprakelijk voor bent.
Heel erg bedankt. Zou ik zelf niet aan gedacht hebben. In mijn omgeving zijn maar weinig mensen die huren. Dus ik ben erg blij met de tips OZB betalen we nu ook. Wist niet dat die de afkorting er van was is er ook onderhandel ruimte in de huur prijs? We gaan het voor een maand of 14 huren?
Wij huren van de woningbouw, maar wel in de vrije sector. Wij hoefden geen maand borg te betalen, hebben een duidelijk contract, duidelijke regels wat betreft onderhoud en niet zo'n belachelijk hoge huurprijs.
Je betaald vaak ook eenmalige administratiekosten. Deze waren bij ons 150 euro, maar dat verschilt. Je kunt ook bij makelaarskantoren kijken. Deze verhuren ook woningen. Ook betaal je vaak servicekosten. Soms ben je ook verplicht een serviceabonnement af te sluiten. Komt dan bij de totale huurprijs. En rond juli heb je vaak een huurverhoging.
??? vrije sector. Woningbouw heeft momenteel niets voor ons(alleen boven de 900 euro per maand. Wat ik te veel vind. )
Wij huren ook via de woningbouwvereniging, en zitten er nog niet zo heel erg langin. Wij hoefden ook geen borg meer te betalen maar wel bemiddelingskosten van 100 euro, onder het mom van administratie en de maand huur natuurlijk, dus al met al moet je wel een beetje geld opzij zetten. Je hebt natuurlijk ook nog je klus kosten en je verhuiskosten en extra benzine omdat je steeds heen en weer peddelt. Huren heeft zo zijn voor en nadelen, als je iets opknapt aan het huis, is het een investering voor de woningbouw in principe. Ik bedoel je weet niet hoe lang je er in blijft en wanneer je weer vertrekt en als je bijvoorbeeld een keuken laat verbouwen dan kan kan je dat niet zo effe 123 meenemen. De overbuurvrouw ging hier onverwachts verhuizen en ze had een jaar of 2 geleden een nieuwe keuken a la 6000 euro laten plaatsen, en de grappenmaker van de woningbouw wilden er maar 250 euro voor teruggeven. Daarom zou ik wel een beetje oppassen met waarin je investeert, maar dat is een tip die er een beetje van afwijkt. Succes met jullie nieuwe huis!