Hallo dames, ik heb gezien dat ik veel kenmerken heb van PCOS. Hoe wordt dit vastgesteld? Via bloedtest of moet ik dan eerst na de gynacoloog? Wij zijn nu ruim een half jaar bezig, dus ik denk dat ik nog even moet wachten voordat dit getest kan worden?
Volgens mij eerst naar de HA, en ik geloof ook dat je dan al minimaal een jaar aan het 'proberen' moet zijn, voordat ze gaan testen? Omdat de meeste stellen binnen een jaar zwanger worden. Liefs,
Ik werd door de HA na 4 maanden al doorgestuurd naar de gyn, omdat ik totaal geen menstruatie had. Ook na de primoluut niet. Op een echo zag ze al binnen 1 minuut dat mijn eierstokken vol blaasjes zaten. En bloedonderzoek bevestigde dat een week later.
Ik ben na 8 maanden ongeveer naar de gyn doorgestuurd. Maar ik werd ook bijna niet ongesteld. Bij mij ook meteen duidelijk dat ik pco heb, allemaal blaasjes op de eierstokken en vergrote eierstokken. Bloedonderzoek wees hetzelfde uit. Je moet dus via je huisarts een verwijzing krijgen voor een gynaecoloog. Heb je een (regelmatige) cyclus?
Hier werd ik pas na anderhalf jaar doorgestuurd. Terwijl ik echt zo goed als geen menstruatie's had (was 4 keer soort van ongi in die anderhalf jaar). Dus het ligt een beetje aan je huisarts wanneer ze je doorsturen. Bij mij hebben ze het vastgesteld via een echo en bloedonderzoek. Na het zien van de echo wist ze het eigenlijk al zeker, maar voor de zekerheid nog wel bloedonderzoek gedaan. Welke symptomen heb je dan als ik vragen mag?
Hoi meiden, Mag ik vragen hoe ze PCOS kunnen achterhalen via bloedonderzoek? Wat wordt er dan onderzocht?
Bij mij wisten ze het door de echo en door bloedonderzoek. Ik had een verhoogd LH hormoon en mijn testosteron level was veel te hoog! Verklaarde ook direct de snor die ik sinds een paar maanden heb, hihi!
Zoals aster al zegt, ze kijken naar alle hormoonwaardes in je bloed. Ze hebben daar normaalwaardes voor en als je daar heel erg vanaf wijkt dan klopt er dus iets niet. Bij pcos weet ik alleen van het LH-hormoon en van de testosteron, weet niet of er nog meer zijn.
via een echo en een bloedtest kunnen ze bevestigen of je pcos hebt... maar dan via een verwijsbrief van de huisarts
Kenmerken: onregelmatig cyclus van 35 tot 39 dagen; overbeharing; licht overgewicht; vermoeid; Ik heb wel vaker echo's gehad in het ziekenhuis, met checken of het spiraaltje nog goed zit en het verwijderen. Als er normaal gesproken op de echo wat te zien is, dan moet dat die keren toch ook te zien zijn geweest? Ik vind het een beetje raar, ik neem toch aan dat de gynacoloog dan wel wat gezegd zou hebben?
Ik denk dat je je niet heel veel zorgen hoeft te maken. Een cyclus van 35 tot 39 dagen is juist behoorlijk regelmatig.
Ik weet niet hoe een echo gaat met een spiraal, maar hebben ze ook naar jou eierstokken gekeken? Hoelang is dat geleden? Als je het niet vertrouwd kun je altijd je HA even bellen, hij/zij zal vast advies voor je hebben...
Maar de kenmerken die je noemt, hoeven niet perse op PCOS te wijzen. Je kan altijd een doorverwijzing vragen als je het zeker wilt weten, maar de dingen die je opnoemt, kunnen aan van alles liggen. Cyclus van 35 - 39 dagen... Vind ik opzich niet onregelmatig. Overbeharing... kan ook aan erfelijkheid liggen, kan rasgebonden zijn of door bepaalde medicatie veroorzaakt worden. Licht overgewicht... kan ook aan erfelijkheid liggen, bepaald eetpatroon of medicatie. Vermoeidheid... kan dus echt van ALLES wezen: winterdip, tekort aan ijzer, trage schildklierwerking, stress, etc...
Bij mij hetzelfde. Ondertussen 2 jaar de spiraal gehad. In het begin sws extra onderzoeken omdat de spiraal niet goed bleek te zitten en herplaatst moest worden. In die 2 jaar ben ik regelematig terrug geweest voor verschillende echo,s.. Pas vorige week kwamen ze er (na een echo) achter dat ik teveel eicelblaasjes heb en een cyste (die cyste zat er een half jaar geleden ook, maar toen zeiden ze dat dat geen kwaad kon). Het spiraaltje is er meteen uitgehaald en de HA bevestigde PCOS. Dus blijkbaar kan het wel, pas na een aantal echo's, al vraag ik me ook steeds af of ze dit niet eerder hadden kunnen zien. Volgens mij is het ook maar net of je goede gynaecoloog tegenkomen, die rustig en uitgebreid onderzoek doet.
Ik ben ook na een maand of 6 doorgestuurd naar de gynaecoloog ivm uitblijvende menstruatie. Toen inderdaad een echo waarop PCOS te zien was en daarna bloedonderzoek, maar van dat laatste waren de resultaten niet te interpreteren omdat ik onverwacht toch zwanger was.
Hey meis, hier ook pcos en een prachtige dochter gekregen 4 maanden geleden. wel met behulp van vruchtbaarheidsbehandelingen. Toevallig ben ik afgelopen maandag naar de gyn terug gegaan omdat ik na mijn bevalling ineens weer ongesteld werd! en ik het gevoel had dat ik toch mijn eisprong gehad heb. uiteindelijk had ik nog een bloedtest laten doen en daar kwamen ineens "goede" waardes uit. op het echo beeld nogsteeds allerlei cystes in mijn eierstokken dat zou niet veranderen.. De arts die vertelde mij, dat je lichaam iedere x anders is. dat je de ene x er erger last van heb als de andere keer. dus zoals nu bij mij ineens een cyclus ontstaat kan over een half jaar weer helemaal anders zijn. ( dit wist ik niet en ben nu ruim vier jaar bekent met het feit dat ik pcos heb) Je kunt eens kijken op internet op een site over voeding en pcos. als je dit namelijk heb moet je heel erg uitkijken met suikers in je voeding omdat dit door het insuline in je lichaam niet goed word "opgesnoept" als het ware maar regel recht in je lichaam blijft. vaak is het opgelost als je een aantal kilo's afvalt! maar ook dit is niet bij iedereen zo. zolang jij enige regelmaat in je cylus heb is de kans aanwezig dat het spontaan kan gebeuren. maar voel jij je er totaal niet fijn bij dan kun je gewoon de dokter bellen. En als ze je totaal niet willen doorsturen gewoon op aandringen want ze zullen wel moeten als jij als Patient dit graag wil! ik zou ook even googlen op voeding bij pcos. misschien staan daar wat tips in wat je kunt proberen! heel veel succes meis! Hoop dat je wat aan de tips heb en dat het alsnog op een spontane manier mag lukken! enneuuh overbeharing... vervelend he?! pff.. naja heel veel succes in ieder geval! Groetjes Kim
Hoi, ik sluit me aan bij Kimmie en ik heb veel baat bij DCI van pcos-solutions.nl En ik ben bij een mesoloog geweest. Die heeft me nog wat homepatie voorgeschreven en sindsdien zit ik weer heerlijk in mijn velletje. (ik slik overigens wel clomid) Ik ben pas na 10 maanden door verwezen, omdat ik in het begin wel een gewone cyclus had. groetjes Babke